دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخباراقتصاد اعلام غیر مجاز بودن موسسه آرمان توسط بانک مرکزی
موسسه آرمان ، بانک مرکزی
موسسه آرمان غیر قانونی می باشد و به همین دلیل بانک مرکزی توصیه می کند که از سپرده گذاری در این موسسه خودداری نمایید.
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396
بازدید : 4,953 نفر

غیر قانونی بودن موسسه آرمان

عباس کمرئی در گفتگوی تلفنی با برنامه پایش شب گذشته گفت:موسسه کاسپین متشکل از 8 تعاونی غیرمجاز است که فعالیت می کردند، این هشت تعاونی عبارت اند از فرشتگان، امید جلین، بدر توس، پیوند، الزهرا، حسنات، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، دامداران و کشاورزان مازندران هستند که به صورت غیرمجاز فعالیت می کردند و سپرده های مردم را با تبلیغات گوناگون جذب کرده بودند؛ این ها هیچ گونه التزامی در خصوص رعایت قوانین و مقررات نداشتند بنابراین با این منابع سپرده دارایی هایی را ایجاد کردند، تسهیلات داده اند و وارد سایر دارایی ها مانند املاک شدند.

مدیرکل نظارت بر بانک ها و مؤسسات اعتباری افزود:بانک مرکزی بحث ساماندهی این تعاونی ها را با توجه به برنامه پنجم توسعه در دستور کار خود قرارداد و تعاونی های غیرمجاز را منحل کرد. سپرده گذارانی که اکنون با مشکل مواجه شدند سپرده گذارانی نیستند که بعضاً نزد کاسپین سپرده گذاری کرده اند، این سپرده گذاران در آن هشت تعاونی غیرمجاز سپرده گزاری کردند، بانک مرکزی در راستای کمک به هم وطنان عزیز وارد عمل شدند چون یک راه این بود که آن هشت تعاونی منحل شوند و از محل فروش دارایی و بدهی ها پول سپرده گذاران پرداخت شود که میزان دارایی آن هشت تعاونی با پول سپرده ها همخوانی نداشت.

وی تصریح کرد:بانک مرکزی در قبال آن 8 تعاونی مسئولیتی نداشت، بانک مرکزی برای اینکه هم وطنان دچار ضرر و زیان نشوند مسئولیت و سنگینی کار را پذیرفت و با اعطای مجوز به کاسپین در روزهای پایانی سال 94 این کار عملیاتی شد. اکنون باید دارایی و این هشت تعاونی ارزیابی دقیق شود و این ارزیابی دارایی و اموال تا آخر فروردین ماه امسال به پایان می رسد.

کمرئی ادامه داد:احتمال دارد برخی از این تعاونی ها بین دارایی و بدهی هایشان تعادل برقرار نباشد و دچار کسری یا فزونی باشند. تاکنون دارایی 5 تعاونی کارشناسی شده و به هیئت مدیر کاسپین تحویل داده شده است. سه تعاونی هستند که وضعیت آن ها با 5 تعاونی دیگر متفاوت است و ان شالله باهمت مقامات قضایی آن سه تعاونی دیگر نیز تحویل هیئت مدیره کاسپین و هیئت تسویه شود؛ در عین حال، با توجه به اینکه روند کار سرعت گرفته تا آخر خرداد مشکل سپرده گذاران کاسپین حل خواهد شد.

وی در مورد مشکل سپرده گذاران موسسه آرمان گفت:قبل از اینکه کاسپین شکل بگیرد تخت عنوان آرمان فعالیت می کرد که یکی از شروط شورای پول و اعتبار برای اعطای مجوز تغییر نام موسسه به کاسپین بود. آن مؤسساتی که از بانک مرکزی مجوز دارد کاسپین است و موسسه که تحت عنوان آرمان فعالیت می کند، غیرمجاز است و آن دست مؤسساتی است که از هم وطنان خواهش می کنم در این موسسه و این گونه مؤسسات که مجوز ندارند سپرده گذاری نکنند.

اعلام غیر مجاز بودن موسسه آرمان توسط بانک مرکزی

برگرفته از خبرآنلاین/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 7 3
برچسب ها :
نظر کاربران
www.sonia1388gmail.c

www.sonia1388gmail.c

بعد از گذشت پنج سال از فعالیت این موسسه و جذب میلیاردها تومان از سپرده های ما چرا الان اعلام می کنند که غیر مجاز است.

پاسخ دادن 5 3
جمشیدی

جمشیدی

سال گذشته،موسسه ارمان در فهرست موسسات مجاز بانک مرکزی بوده چطوری امسال غیر مجاز شده کی جوابگوی مردم بیچاره است مگه بازیه یک روز مجاز فردا غیر مجاز

پاسخ دادن 4 1
ش

ش

پس تکلیف پول های ما چی میشه؟

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف