نمناک سبک زندگیتناسب اندام 5 دلیل اصلی افتادگی سینه ها
افتادگی سینه ها ، افتادگي سينه
افتادگی سینه ها و از بین رفتن تناسب اندام زنان ریشه در عادات اشتباه آنها و رعایت نکردن اصول مراقبتی است که با حذف این اشتباهات می توان از افتادگی سینه جلوگیری کرد.
بازدید : 17,148 نفر

عوامل اصلی که باعث افتادگی سینه ها می شود

 افتادگی سینه ها نگرانی بزرگ خانم ها بعد از گذشت سن و یا حتی در سنین جوانی است به خصوص بعد از تولد نوزاد و آغاز شیردهی است.

  واقعیت این است که بعضی از شل شدگی های سینه قابل پیشگیری نیستند. بچه دار شدن، شیردهی و بالا رفتن سن، همه اینها موجب کاهش قابلیت ارتجاعی کلاژن، بافت پیوندی زیر پوست، شده و سینه ها را شل تر می کند. این مسئله می تواند با ژنتیک شما هم در ارتباط باشد. اگر مادرتان سینه هایی شل دارد، شما هم در معرض آن قرار دارید.

 

خیلی از عادت های شما که ممکن است به نظرتان برسد هیچ ارتباطی با افتادگی سینه ها ندارد، می تواند با آن مرتبط باشد. بنابراین اگر از این عادت ها دوری کنید، فرم سینه هایتان بهتر خواهد ماند. همچنین بد نیست بدانید که در تحقیق جدیدی که در دانشگاه UCLA انجام گرفت، مشخص شد که بافت سینه دو تا سه سال سریع تر از بافت های دیگر بدن پیر می شود.

 

بالا و پایین رفتن زیاد وزن

گفتنی است  بالا و پایین رفتن وزن تا 5-4 کیلو اشکالی ندارد اما شُل و سفت کردن رژیم غذایی که باعث بالا و پایین رفتن وزن تا 15-10 کیلو می شود، مطمئناً نمی تواند تاثیر خوبی روی سینه هایتان داشته باشد. هر بار که وزنتان بالا یا پایین می رود، بافت های سینه شل تر می شوند.

 افتادگی سینه ها

عوامل افتادگی سینه ها

کشیدن سیگار

باید بدانید که حتی سینه ها هم از آسیب های سیگار در امان نیستند. کشیدن هر میزان سیگار، با کاهش ذخیره خون در سطح پوست، پوست را ضعیف و پیر می کند.

 

عدم استفاده از کرم ضدآفتاب

 قرار گرفتن پوست درمعرض اشعات UV بدون پوشش محافظ کرم ضدآفتاب، می تواند موجب چروک شدن زودرس پوست شده و با کشیدن کلاژن و آسیب رسیدن به پوست، سینه هایتان نیز همین تاثیر را خواهند گرفت.

 

عدم استفاده از سینه بندهای سفت

 چه سوتین گشادی باشد که معمولاً تنتان می کنید و چه سوتین ورزشی تان، اگر سینه هایتان به خوبی نگه داشته نشوند، دچار افتادگی خواهند شد. هرچه تکان های سینه بیشتر باشد، پوست سینه و کلاژن ها بیشتر دچار فشار خواهند شد. بنابراین بهتر است از سینه بندی استفاده کنید که درست اندازه سینه هایتان باشد و شکل آن را به خوبی حفظ کند.

 

ورزش های شدید

 البته هنوز تحقیقات در این زمینه به نتیجه نرسیده است اما بعضی متخصصین اعتقاد دارند حرکات جلو و عقب رونده ای که ممکن است موقع دویدن یا ورزش های مداوم اتفاق افتد می تواند موجب ترکیدن کلاژن های سینه شود. اما قبل از اینکه از روی تردمیل پایین بیایید، درمورد جزییات آن بیشتر مطالعه کنید و یادتان باشد که ورزش کمک می کند به طرق دیگر ظاهر جوان تری پیدا کنید.

 در انتها بایستی گفت در یک جمله برای پیشگیری از افتادگی سینه ها از این عادات غلط دوری کنید.

5 دلیل اصلی افتادگی سینه ها

5 دلیل اصلی افتادگی سینه ها
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 105
برگرفته از مردمان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 85 20
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف