نمناک ورزشفوتبال افت فاحش آمار گلزنی نیمار در لالیگا
نیمار ، بارسلونا
نیمار هر چقدر در ماه های انتهایی سال 2015 در امر گلزنی مهره درخشان و برتر بارسلونا بود، در سال 2016 افت فاحشی در این زمینه داشته است و نتوانسته موفق ظاهر شود.
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1394

افت فاحش گلزنی نیمار

اگر به آمار گل های بارسلونا در لالیگا در دو ماه اخیر دقت کنیم، مشاهده خواهیم کرد که نیمار در این مقطع تنها دو بار موفق به گلزنی شده است. او تنها برابر بیلبائو و گرانادا در امر گلزنی توفیق داشته؛ در حالیکه پیش از آن او موفق به زدن 14 گل شده بود. نیمار هم اکنون در لالیگا 16 گله است و پشت سر سوارس، رونالدو و بنزما قرار دارد.

افت فاحش گلزنی نیمار

با وجود اینکه نیمار یکی از بازیکنان مهم بارسلونا به شمار می رود اما در گلزنی موفق نبوده است.او در دو ماه اخیر تنها دو گل برای آبی اناری ها به ثمر رسانده است. مهاجم برزیلی در این فصل 16 گل را وارد د ر وازه حریفان کرده اما روند گلزنی اش نسبت به نیم فصل اول که 14 گل به ثمر رسانده بود، افت کرده است. او در بازی یکشنبه مقابل لوانته می توانست گلزنی کند اما این اتفاق نیفتاد. با این حال در کوپا دل ری روند گلزنی اش را حفظ کرده و سه گل مهم وارد دروازه حریفان کرده است.

همه چیز می تواند در ضعف گلزنی او در لیگ تاثیرگذار باشد. نیمار در هنگام ضربات دقت لازم را ندارد. البته کارهای انفرادی خود را کم کرده است و در عوض مشارکت بیشتری در تیم دارد. در این دو ماه، 6 پاس گل داده است. نیمار در سال 2015 و در پنج بازی از 17 بازی، گلی به ثمر نرساند و در دو بازی در میدان حضور نداشت. در دو دیدار دو گل زد و برابر رایووایکانو چهار گل به ثمر رساند. البته به این آمار خوب، باید 6 پاس گل را نیز ا ضافه کرد . از جا م جها نی باشگاه ها که بارسلونا فاتح آن شد، نیمار تنها در لالیگا مقابل گرانادا و اتلتیکو گلزنی کرده است.

افت عجیب نیمار در گلزنی لالیگا

زمانی که در باشگاه و بارسلونا یکی از مهاجمان در گلزنی ناموفق است، دو مهاجم دیگر ( لوییس سوارس و لیونل مسی ) آن را جبران می کنند. سوارس در این مدت هفت گل و بازیکن آرژانتینی هشت گل به ثمر رساندند. مشکل بزرگ آبی اناری ها این است که یا ستاره های این تیم زیاد گلزنی می کنند یا از گل نزدن رنج می برند.
از 56 گلی که در لیگ به ثمر رسیده است، تنها 6 گل را بازیکنان دیگری به جز مسی، نیمار، سوارس و وارد دروازه حریفان کردند. مارک بارترا، آندرس اینیستا، توماس فرمالن و مونیر الحدادی یک گل و ایوان راکیتیچ دو گل به ثمر رساندند.
بدون شک نیمار بازیکن بزرگی است. او بیش از اینکه موثر باشد، نمایشی بازی می کند. از طرفی لوییس انریکه، سرمربی بارسلونا درباره او گفت:کسی بازی او را نادیده می گیرد، کور است. گل های نیمار تنها چهار امتیاز به بارسلونا در لیگ دادند.

افت فاحش آمار گلزنی نیمار در لالیگا

افت فاحش آمار گلزنی نیمار در لالیگا
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 4
برگرفته از مشرق نیوز -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 2 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف