نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان حرفهایی که هرگز نباید به افراد افسرده گفت
افراد افسرده ، رفتار با فرد افسرده
با نشانه هایی که خواهیم گفت افراد افسرده را بشناسید ، در رفتار با این افراد بسیار مراقبت صحبت کردنتان باشید چرا که برخی از حرفهای شما می تواند آنها را بیشتر درگیر سازد.

حرفهایی که وضعیت افراد افسرده را بدتر می کنند

افراد افسرده درافکارانشان گیر کرده اند و ناامید و بیحال هستند ، افسردگی فراتر از ناراحتی است و این دسته افراد مدام با افکاراتشان مبارزه می کنند ، براساس گزارش web md دستورالعمل هایی که برای تشخیص اختلا لات ذهنی بکاربرده می شود نشان میدهد اگر حداقل 5 مورد از این نشانه ها را دو هفته پی درپی داشته باشید مبتلا به افسردگی هستید.

 افراد افسرده

نشانه هایی برای شناخت افراد افسرده

نشانه های افراد افسرده

حالت های افسردگی درطول روز بخصوص صبحها
خستگی وکمبود انرژی تقریبا همه ی روزها
احساس پوچی وگناه
عدم تمرکز ودو دلی
بی خوابی وپرخوابی مفرط
کاهش چشم گیر هیجان یا خوشی تقریبا همه ی روزها
فکر مرگ وخودکشی
احساس بیقراری
افزایش یاکاهش وزن
افسردگی چیزی نیست که براحتی به آن مبتلا شوید افرادی که افسرده نیستند باید فهم و اطلاعات کافی را بدست آورند تابدانند چه رفتاری با اینگونه افراد باید داشته باشند به همین منظور دراین بخش از نمناک به چیزهایی که نباید به افراد افسرده بگوییم می پردازیم.

آنچه که نباید به افراد افسرده بگوییم

افراد افسرده

صحبت هایی که وضعیت افراد افسرده را بدتر می کنند
فکرمی کنم شما ناراحت هستید
اول از همه این عبارات اختلال راتشدید میکند وبه نسبت رنجش ایجاد و حس بیهودگی و غم را بیشتر می کند افسردگی عدم تعادل مواد شیمیایی در مغز است. این گفته تنها این احساس را در مغز تشدید برخی افراد با بیماری مقابله خواهند کرد ناراحتی موقتی درحالیکه افسردگی همیشگی است.
افکارت منفی همگی درذهن شماست
اگر این حرف را به فردی که افسردگی دارد بگویید چون تاحدودی بدلیل عدم تعادل هورمون ها درست است نشانه هایی را درفرد ایجاد که در ذهن فرد است اما آنها راناراحت نمی کند .مردم فکرمی کنند چون ذهن فرد را نمی بینند می توانند ظاهر را قضاوت کنند اگرچه این اختلال جدی است اما گفتن آن به فرد چیزی را درست نمی کند و نگرانی را دوچندان می کند و ممکن باعث آسیب ذهنی شدید شود.
سعی کنید مثبت زندگی کنید
فردی که افسردگی دارد اینطور فکر نمی کند پس با این صحبت بیشتر فرد را افسرده می کنید . آنها کاخود را ادامه می دهند و روزانه با آن برخورد می کنند اگرچه همه باید سعی کنند که تکنیک های مثبت گرایی مثل مدیتیشن را انجام دهند و افسردگی را درمان کنند اما این روشها برای همه صدق نمی کند و هیچ تظمینی وجودندارد و به سادگی امکان پذیر نیست.

حرفهایی که هرگز نباید به افراد افسرده گفت

حرفهایی که هرگز نباید به افراد افسرده گفت
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف