نمناک سبک زندگیموفقیت شغل هایی که مخصوص افراد خجالتی ساخته شده اند
شغل مناسب افراد خجالتی ، شغل های پردرآمد برای خجالتی ها
افراد خجالتی به دلیل خلقیات خاصی که دارند به طور معمول سخت کار پیدا می کنند یا در محل کار خود موفق نمی شوند.

بهترین و پردرآمد ترین شغل ها مخصوص افراد کم رو و خجالتی

بسیاری از افراد در انتخاب شغل های مناسب خود دچار مشکل هستند و با یک انتخاب نادرست زندگی و آینده خود و خانواده شان را به چالش می کشند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها در کشورهای آسیایی، اروپایی، آمریکایی، آفریقایی و استرالیایی برای این که کارکنان شان در آینده با مشکل مواجه نشوند و بدانند که برای چه کار و مسئولیتی ساخته شده اند از آزمون شخصیتی- شغلی استفاده می کنند.

بزرگ ترین شرکت های آمریکایی سال ها براساس این فرضیه کار کرده اند که هر شغلی شخصیت خاص خود را می طلبد و این موضوع را به عنوان ابزاری اصلی در تست شخصیت میرز بریگز (MBTI) برای استخدام نیرو به کار برده اند. این تست یکی از 16 تیپ شخصیتی را به افراد براساس اینکه خودشان را در برابر چهار معیار چگونه می سنجند، نسبت می دهد. براساس این تست می توانید بفهمید شخصیت شما ESTJ (برون گرا، حسی، متفکر، قضاوت کننده) است یا ISTP (درون گرا، حسی، متفکر، ادراک کننده) یا هر نوع تیپ شخصیتی دیگری است.

طبق آماری که از چند سال پیش به دست آمده، حدود 80 درصد شرکت های لیست فورچون 500 از این تست برای استخدام های خود استفاده کرده اند. برای اینکه پنج تا شغل مناسب ترین شغل ها را برای هر تیپ شخصیتی شناسایی کنیم، از کتاب معروف «براساس آنچه هستید کار کنید» مشورت گرفتیم.

شغل مناسب افراد خجالتی

بهترین شغل ها برای تیپ شخصیتی شما

این کتاب در پنج باری که به چاپ رسیده بیش از یک میلیون نسخه فروخته است. همچنین با یکی از نویسندگان این کتاب به نام پائول تیگر گفت وگو کردیم. لیست مشاغلی که در اینجا مشخص شده قطعی نیست، اما می تواند راهنمای جالبی باشد مبنی بر اینکه چگونه برخی مشاغل خاص، شخصیت های خاصی را جذب می کنند. می توانید دریابید کدام یک از این مشاغل برای شما مناسب هستند.

افراد خجالتی چون روابط عمومی پایینی نسبت به بقیه افراد دارند و در اکثر مواقع سکوت می کنند، در محیط کار نمی توانند استعدادهایشان را به درستی نشان دهند و یا با همکاران خود رقابت کاری داشته باشند.
این افراد اغلب در خطر نادیده گرفته شدن در بعضی محیط های خاص اداری قرار دارند، فارغ از اینکه چقدر با استعداد و شایسته باشند.ولی این بدان معنا نیست که کارمندان ساکت و آرام همیشه باید در محیط کار احساس انزوا پیدا کنند.در واقع به نظر می رسد که برخی از شغل ها مخصوص افراد خجالتی تر ساخته شده اند.
وبسایت Business Insider اقدام به بررسی دیتابیسی از وزارت کار آمریکا کرده که شامل اطلاعاتی دقیق در مورد صدها شغل است، و با بررسی اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد شغل هایی را مشخص کرده که دارای متوسط دستمزد سالیانه بیش از 75 هزار دلار (معادل 300 میلیون تومان در سال) و بدون نیاز به تعاملات اجتماعی زیادی هستند.
در این بررسی، اهمیت «ترجیح به کار با دیگران و نه به صورت تنها، و داشتن ارتباط زیاد با دیگران در هنگام کار» در هر شغلی مشخص شده، و به هر شغل معیاری با عنوان «میزان اهمیت گرایش اجتماعی» با نمره ای بین 1 تا 100 اختصاص داده است.
(درآمد ارائه شده در این مطلب بر اساس دستمزدها در اروپا اعلام شده است)

25 شغل پردرآمد، مناسب افراد خجالتی

این ها 25 شغل پردرآمدی هستند که میزان اهمیت گرایش اجتماعی آن ها کمتر از 40 است:

زیست شناسان مولکولی و سلولی

شغل مناسب افراد خجالتی

حقوق متوسط سالانه:75150 دلار (تقریباً 300 میلیون و 600 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:32
زیست شناسان مولکولی و سلولی در مورد ماهیت و کاربرد مناطق سطح زمین مطالعه می کنند، و تعاملات فیزیکی و پدیده های فرهنگی را تفسیر می کنند.

مدیران سیستم های شبکه و کامپیوتر

حقوق متوسط سالانه:77810 دلار (تقریباً 311 میلیون و 240 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:39
مدیران سیستم های شبکه و کامپیوتر، شبکه محلی، شبکه گسترده و سیستم های اینترنتی و یا بخشی از سیستم شبکه سازمان ها را نصب، تنظیم و پشتیبانی می کنند.

کارشناسان زیست فیزیک و زیست شیمی

حقوق متوسط سالانه:82150 دلار (تقریباً 328 میلیون و 600 هزار تومان)

میزان اهمیت گرایش اجتماعی:25
کارشناسان زیست فیزیک و زیست شیمی ترکیب شیمیایی یا اصول فیزیکی سلول ها و اندام های زنده، انرژی برقی و مکانیکی آن ها، و پدیده های مرتبط را بررسی می کنند.

مهندسان پیل سوختی

حقوق متوسط سالانه:83590 دلار (تقریباً 334 میلیون و 360 هزار تومان)

میزان اهمیت گرایش اجتماعی:36
مهندسان پیل سوختی اجزا یا سیستم های پیل سوختی را برای حمل و نقل و یا کابردهای ایستا یا قابل حمل طراحی، ارزیابی، تعدیل و ایجاد می کنند.

ادمین های وب

شغل مناسب افراد خجالتی

حقوق متوسط سالانه:85240 دلار (تقریباً 340 میلیون و 960 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:32
ادمین های وب مدیریت طراحی، توسعه و فعالیت های مربوط به نگهداری وب را به عهده دارند. آن ها تست و تضمین کیفیت وبسایت ها را انجام می دهند.

مهندسان پزشکی

حقوق متوسط سالانه:86220 دلار (تقریباً 344 میلیون و 880 هزار تومان)

میزان اهمیت گرایش اجتماعی:33
مهندسان پزشکی دانش مهندسی، زیست شناسی و اصول بیومکانیک را در طراحی، توسعه و ارزیابی سیستم ها و محصولات بیولوژیکی و سلامتی مثل اندام های مصنوعی و پروتز ها پیاده سازی می کنند.

معماران پایگاه داده

حقوق متوسط سالانه:86510 دلار (تقریباً 346 میلیون و 40 هزار تومان)

میزان اهمیت گرایش اجتماعی:40
معماران پایگاه داده استراتژی هایی برای سیستم های دیتابیس شرکتی طراحی می کنند و استانداردهایی برای عملیات، برنامه نویسی و امنیت تعیین می کنند.

دانشمندان زمین شناسی (به جز آب شناس ها و جغرافی دان ها)

حقوق متوسط سالانه:89700 دلار (تقریباً 358 میلیون و 800 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:36
دانشمندان زمین شناسی در مورد ترکیب، ساختار، و دیگر جنبه های فیزیکی زمین مطالعه می کنند. آن ها ممکن است از دانش ژئولوژیکی، فیزیک و ریاضیات برای اکتشاف نفت، گاز، مواد معدنی یا آب زیرزمینی، و یا حذف پسماند، احیاء مجدد زمین یا دیگر مشکلات محیطی استفاده کنند.

دانشمندان مواد

حقوق متوسط سالانه:91000 دلار (تقریباً 364 میلیون تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:38
دانشمندان مواد در مورد ساختار و خواص شیمیایی انواع مواد طبیعی و مصنوعی یا کامپوزیت از جمله آهن ها، آلیاژها، لاستیک، سرامیک ها، نیم رساناها، پلیمرها و شیشه تحقیق و مطالعه می کنند.

مهندسان مواد

شغل مناسب افراد خجالتی

 حقوق متوسط سالانه:91310 دلار (تقریباً 365 میلیون و 240 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:35
مهندسان مواد کار بررسی مواد را انجام می دهند و ماشین آلات و فرایندهایی توسعه می دهند تا مواد را برای استفاده در محصولاتی تولید کنند که نیاز است طراحی اختصاصی داشته باشد. آن ها کاربردهایی تازه برای مواد شناخته شده توسعه می دهند.

معماران دریایی

حقوق متوسط سالانه:93350 دلار (تقریباً 373 میلیون و 400 هزار تومان)

میزان اهمیت گرایش اجتماعی:40
معماران دریایی طراحی، ساخت و ساز و تعمیر شناورهای آبی و سازه های شناور مثل کشتی ها، بارج ها، زیردریایی ها، سلاح های اژدر و شناوه ها را به عهده دارند.

مهندسان دریا

حقوق متوسط سالانه:93350 دلار (تقریباً 373 میلیون و 400 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:40
مهندسان دریا طراحی، توسعه و مسئولیت نصب ماشین آلات کشتی و تجهیزات مرتبط شامل دستگاه های نیروی محرکه و سیستم های تأمین قدرت را به عهده دارند.

مهندسان مکاترونیک

حقوق متوسط سالانه:95900 دلار (تقریباً 383 میلیون و 600 هزار تومان)

میزان اهمیت گرایش اجتماعی:35
مهندسان مکاترونیک اتوماسیون، سیستم های هوشمند، دیوایس های هوشمند یا کنترل سیستم های صنعتی را طراحی، توسعه یا تست می کنند.

مهندسان نانوسیستم

حقوق متوسط سالانه:95900 دلار (تقریباً 383 میلیون و 600 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:39
مهندسان نانوسیستم طراحی، توسعه و یا نظارت بر تولید مواد، دیوایس ها، یا سیستم های منحصر به فرد مولکولی یا درشت مولکولی را با استفاده از اصول فیزیک و مهندسی برق، شیمی یا زیست شناسی بر عهده دارند.

کارشناسان بیمسنجی

حقوق متوسط سالانه:97070 دلار (تقریباً 388 میلیون و 280 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:34
کارشناسان بیمسنجی داده های آماری مثل نرخ های مرگ و میر، تصادف، بیماری، معلولیت، و بازنشستگی را تحلیل می کنند و جدول های احتمال ایجاد می کنند تا ریسک و مسئولیت پرداخت برای منفعت در آینده را پیش بینی کنند.

مهندسان میکروسیستم

شغل مناسب افراد خجالتی

حقوق متوسط سالانه:97300 دلار (تقریباً 389 میلیون و 200 هزار تومان)

میزان اهمیت گرایش اجتماعی:40
مهندسان میکروسیستم کار تحقیق، توسعه یا تست دیوایس های سیستم های میکرو الکترومکانیکی (MEMS) را بر عهده دارند.

مهندسان فوتونیک

حقوق متوسط سالانه:97300 دلار (تقریباً 389 میلیون و 200 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:40
مهندسان فوتونیک فناوری هایی طراحی می کنند که در زمینه اطلاعات نور یا انرژی نور مثل لیزر یا فناوری فیبر نوری کاربرد دارد.

توسعه دهندگان نرم افزار

حقوق متوسط سالانه:98260 دلار (تقریباً 393 میلیون و 40 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:33
توسعه دهندگان نرم افزار، برنامه های کاربردی تخصصی یا نرم افزارهای کامپیوتری عمومی را توسعه می دهند و ایجاد و اصلاح می کنند.

اقتصاددان ها

حقوق متوسط سالانه:99180 دلار (تقریباً 396 میلیون و 720 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:35
اقتصاددان ها تحقیقات انجام می دهند، گزارشات آماده می کنند، یا طرح هایی ایجاد می کنند تا مشکلات اقتصادی مربوط به تولید و توزیع کالاها و خدمات یا سیاست های پولی یا مالی را توضیح دهند.

اقتصاددان های محیط زیست

شغل مناسب افراد خجالتی
 
حقوق متوسط سالانه:99180 دلار (تقریباً 396 میلیون و 720 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:33
اقتصاددان های محیط زیست تحلیل های اقتصادی در ارتباط با محافظت از محیط زیست و کاربرد محیط طبیعی مثل آب، هوا، زمین و منابع انرژی تجدیدپذیر انجام می دهند.

اخترشناسان

حقوق متوسط سالانه:104100 دلار (تقریباً 416 میلیون و 400 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:24
اخترشناسان پدیده های نجومی را مشاهده می کنند، در موردشان تحقیق می کنند و آن ها را تفسیر می کنند تا دانش پایه ای را افزایش دهند یا اینکه از این اطلاعات برای مسائل کاربردی استفاده کنند.

ریاضیدان ها

حقوق متوسط سالانه:111110 دلار (تقریباً 444 میلیون و 440 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:32
ریاضیدان ها در مورد ریاضیات بنیادی و یا در مورد کاربردهای تکنیک های ریاضی در علم، مدیریت و سایر زمینه ها تحقیق می کنند.

فیزیکدان ها

حقوق متوسط سالانه:111580 دلار (تقریباً 446 میلیون و 320 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:37
فیزیکدان ها در مورد پدیده های فیزیکی تحقیق می کنند، نظریه هایی در مورد اساس مشاهدات و آزمایشات توسعه می دهند، و روش هایی برای اجرای قوانین و نظریه های فیزیکی ایجاد می کنند.

مهندسان سخت افزار کامپیوتر

حقوق متوسط سالانه:111730 دلار (تقریباً 446 میلیون و 920 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:21
مهندسان سخت افزار کامپیوتر کار تحقیق، طراحی یا آزامایش کامپیوترها یا تجهیزات مرتبط با کامپیوتر را برای استفاده های تجاری، صنعتی، نظامی و یا مهندسی بر عهده دارند.

متخصصان منابع آبی

شغل مناسب افراد خجالتی

حقوق متوسط سالانه:119850 دلار (تقریباً 479 میلیون و 400 هزار تومان)
میزان اهمیت گرایش اجتماعی:40
متخصصان منابع آبی برنامه ها و استراتژی هایی را طراحی و پیاده سازی می کنند که در ارتباط با مشکلات منابع آبی مثل تأمین، کیفیت و سازگاری با مقررات است.

شغل هایی که مخصوص افراد خجالتی ساخته شده اند

شغل هایی که مخصوص افراد خجالتی ساخته شده اند
: امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از برترین ها - دنیای اقتصاد/ ر
این مطلب مفید بود ؟
3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف