دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتتغذیه مواد غذایی مناسب برای افراد سیگاری
سیگار ، امگا 3
افراد سیگاری به دلیل مصرف سیگار تا حد بالایی در معرض بیماری ها هستند و به همین دلیل باید برخی مواد غذایی را نسبت به افراد دیگر بیشتر مصرف کنند.
بازدید : 6,791 نفر

افراد سیگاری این مواد غذایی را از یاد نبرند

 

بر اساس گفته مرکز کنترل بیماری ها سالانه 40.000 نفر به دلیل مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند که این رقم خود برای ایجاد انگیزه برای ترک این تفریح و عادت ناسالم کافی است. اما گاها افراد سیگاری بی توجه به تلفات هم چنان به مصرف سیگار ادامه می دهند و بدون هیچ ارده ای برای ترک سلامت خود را روز به روز به سمت نابودی می کشانند.

گذشته از تمام این صحبت ها این افراد به دلیل مصرف سیگار برخی از ویتامین ها و مواد غذایی را باید بیشتر مصرف کنند تا حد امکان از آسیب های وارده به جسمشان بکاهند که در این بخش به آنها اشاره می شود.
 
 
آبمیوه

 ویتامین سی و جلوگیری از بیماری ها

 
 
ویتامین سی 
ویتامین سی یک آنتی اکسیدان قدرتمند در میان ویتامین ها به شمار می رود چنان چه در ابتلا به بیماری های عفونی توصیه های بسیاری برای مصرف آن می شود.میزان مصرف این ویتامین در مردان و زنان سیگاری متفاوت است به طوری که مردان سیگاری روزانه 125 میلی گرم و زنان سیگاری روزانه 110 میلی گرم باید ویتامین سی مصرف کنند.
 

ماهی

ماهی و منبع سرشار امگا3 

 
سرطان ریه همان راهی است که افراد سیگاری را به سمت مرگ می کشد. غذاهای حاوی امگا 3 سلول های ریه را از تخریب تا حدی در امان نگاه می دارند و از بروز و پیشرفت این بیماری تا حدی جلوگیری می کنند. پس افراد سیگاری مصرف ماهی , سویا و روغن زیتون و.. را در برنامه غذایی خود حتما داشته باشند.

 

مواد غذایی مناسب برای افراد سیگاری

منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف