میزان افزایش حقوق فرهنگیان در سال 98

تاریخ انتشار : 23 اسفند 1397کد مطلب : 47970زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش نحوه افزایش حقوق معلمان در سال 98 را تشریح کرد.

وضعیت افزایش حقوق معلمان در سال 98

ایسنا: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت:با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود. 

حجت الاسلام تیمور علی عسگری در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد با بیان اینکه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای همراهی خوبی که با آموزش و پرورش در زمینه بودجه 98 داشتند قدردانی می کنم گفت:بودجه ما در حوزه نوسازی و بازسازی مدارس و بودجه های عمرانی از نظرکارشناسان بسیار مطلوب ارزیابی شده و بودجه عمرانی حدودا سه برابر افزایش پیدا کرده است. 

وی افزود:با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود. 

وی در ادامه گفت:افزایش حقوق برای معلمان به جهتی که از شرایط ناعادلانه پرداخت حقوق در کشور بی بهره نبوده اند از یک حمایت نسبی خوبی برخوردار است و در برخی از معلمان که حقوق پایین می گیرند و در آغاز استخدام هستند در حدود 45 درصد افزایش حقوق را خواهیم داشت. 

علی عسگری با اشاره به مصوبه معافیت آموزش و پرورش از پرداخت قبوض برق و آب و گاز مدارس نیز گفت:اگر برای مدرسه ای قبض برود و مطلع شویم، می توانیم شکایت کنیم چون طبق مصوبه مجلس معافیت برای مدارس را داشته است. 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش همچنین به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت:2000 میلیارد تومان در بند 9 قانون بودجه 98 برای رتبه بندی دیده شده است. همچنین مجلس مصوبه مهمی در زمینه ساختمان ها، املاک و مدارسی دارد که در اختیار دستگاه ها و اشخاص دیگری است و باید ظرف مدت شش ماه به آموزش و پرورش باز پس داده شود.

افزایش حقوق فرهنگیان

جزئیات جدید از برنامه های افزایش حقوق معلمان

علی عسگری افزود:مصوبه ای دیگری هم درباره زمین های آموزشی داریم که می توانیم کاربری آنها را تبدیل به احسن و درآمد پایدار کنیم البته این یکی از راه های درآمدزایی است. 

معاون حقوقی و امور مجلس به راه اندازی ستاد اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش نیز اشاره و عنوان کرد:از این طریق می توانیم مستغلات و زمین های فرسوده ای که مورد نیاز نیست را با نگاه اقتصادی، تغییر کاربری دهیم، زیرا تبدیل به احسن کردن املاک و مستغلات می تواند کمک کننده و راه درآمدی باشد. 

علی عسکری به تشریح اولویت های کاری در سال آینده پرداخت و گفت:مستند سازی املاک و همچنین تمهید الزامات اجرای متوازن سند تحول بنیادین، ارتقای مدیریت پاسخگو، علمی و کارآمد، کیفیت آموزشی و مدیریت مدرسه، مدرسه محوری، تجهیز آموزشی و پرورشی مدارس، دولت الکترونیک و کارآمد سازی از برنامه های مدنظر است. 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش افزود:با شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت حقوقی دولت و مجلس در حوزه های مختلف حقوقی همکاری داریم و آسیب شناسی تخلفات و زمینه های علل و بروز آنها را انجام می دهیم.

انتهای پیام/م

روش افزایش حقوق معلمان ( فرهنگیان ) در سال 98 چگونه خواهد بود؟

310
این مطلب مفید بود ؟64
نظرات
وبگردی