نمناک اخبارجامعه افزایش حقوق معلمان در سال 94
حقوق معلمان ، افزایش حقوق معلمان
وزیر آموزش و پرورش از افزایش حقوق معلمان از 160 تا 600 هزار تومان در سال جاری خبر داد.
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1394
بازدید : 6,898 نفر
وزیر آموزش و پرورش گفت:بر اساس احکام جدید، حقوق دریافتی معلمان از 161 تا611 هزار تومان افزایش خواهد یافت و 14 % افزایش حقوق کارکنان در سال 94 نیز به آن اضافه می شود.
 
علی اصغر فانی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما از صدور احکام رتبه بندی معلمان از اول مهر خبر داد و  افزود:براساس این طرح معلمان به رتبه های پایه ارشد ، خبره و عالی تقسیم می شوند و در صدد افزایش مهارت های حرفه ای خود برمی آیند.
 
وی گفت:شاخص های رتبه بندی معلمان را تا شهریور مشخص می کنیم و به تصویب دولت خواهیم رساند.
 
فانی افزود:برای اجرای زودتر طرح رتبه بندی معلمان این طرح را در دولت تصویب کردیم اما در صورت اصرار مجلس شورای اسلامی برای قانونی شدن این طرح دولت این آمادگی را دارد که طرح را برای تصویب به مجلس ارائه کند.
 
فانی به جذب نیرو در این وزارتخانه نیز در سال 94 اشاره کرد و گفت:قول استخدام 5 هزار نیرو در آموزش و پرورش را از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی گرفته ایم و به زودی آزمون استخدامی برگزار خواهیم کرد و اولویت استخدام با مربیان پیش دبستانی خواهد بود.
 
5 اولویت آموزش و پرورش در سال جدید
 
ساماندهی نیروی انسانی، افزایش مشارکتهای مردمی، تمرکززدایی، عملیاتی کردن بودجه و ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی از اولویتهای وزارت آموزش و پرورش در سال 94 است.
 
علی اصغر فانی، به اجرایی شدن سند تحول در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت:سال گذشته از131راهکار سند تحول40 راهکار اجرایی شد و امسال تصمیم داریم این راهکارها را افزایش دهیم.
 
وی افزود:اجرایی کردن سند تحول مبنای برنامه ششم توسعه آموزش و پرورش خواهد بود و نقشه راه سند تحول را آماده کرده ایم و به زودی تصویب خواهیم کرد.
 
فانی گفت:طرح رتبه بندی معلمان را که در آخرین جلسه هیئت دولت درسال 93 به تصویب رسید، نیز امسال با همکاری دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دنبال خواهیم کرد.

افزایش حقوق معلمان در سال 94

افزایش حقوق معلمان در سال 94
:
امتیاز : 2.4 تعداد رای : 36
برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما - /م
این مطلب مفید بود ؟ 17 19
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف