نمناک اخباراقتصاد حقوق کدام کارمندان مشمول 20 درصد افزایش نمیشود؟
افزایش حقوق کارمندان ، افزایش حقوق 20 درصدی کارکنان دولت
10 گروه از حقوق بگیران مشمول مصوبه افزایش پلکانی معکوس 20 درصدی حقوق کارمندان دولت نمی شوند.
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1397

افزایش حقوق 20 درصدی برای 10 گروه اعمال نمیشود

خبرگزاری تسنیم:   نایب رئیس کمیسیون شوراها در مجلس با اشاره به تصویب دو فوریت طرح استفساریه افزایش حقوق کارکنان در سال 97، گفت:طبق این طرح حقوق پایین ترین طبقات حقوق بگیر جامعه 20درصد افزایش می یابد. 

امیر خجسته با اشاره به تصویب دو فوریت طرح استفساریه افزایش حقوق کارکنان در سال 97، در صحن علنی مجلس و دیگر قوانین تصویب شده در مجلس برای افزایش حقوق اقشار کم درآمد جامعه، گفت:پایین ترین حقوق ها افزایش 20درصدی و بالاترین حقوق ها افزایش 1درصدی را در سال 97 تجربه خواهند کرد. 
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به متن این استفساریه به خانه ملت توضیح داد:در این استفساریه آمده است که منظور از افزایش پلکانی نزولی حقوق مندرج در جزء یک بند (الف) تبصره(12) قانون بودجه سال 1397 کل کشور این است که طبقات پایین تر افزایش بیشتری برخوردار شوند، میزان افزایش پایین ترین طبقه 20درصد است که نمایندگان آن را تایید کردند، درواقع با این حساب میزان افزایش حقوق پایین ترین طبقه جامعه 20 درصد است.
محاسبه حقوق
 
 خجسته با بیان اینکه گروه های درآمدی پایین در تمامی دستگاه ها شامل این افزایش حقوق می شوند، ادامه داد:نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه سال جاری برای افزایش حقوق های اقشار کم درآمد جامعه تلاش بسیاری کردند که خوشبختانه تلاش آن ها با تبدیل شدن به قانون به نتیجه رسید. 
وی همچنین بیان کرد:با استناد به ماده 5 قانون کارکنان دستگاه های اجرایی و طبق ماده 29 برنامه ششم توسعه قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه ها از افزایش پلکانی حقوق برخوردار می شوند. 
خجسته توضیح داد:طبق ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری، روسای قوا، معاونان رئیس جمهور، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس، سفرا، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و روسای دانشگاه های اجرایی(موضوع ماده 5 قانون خدمات کشوری) استانداران، شهرداران مراکز استان ها و اعضای شورای اسلامی شهر مراکز استان ها در سال 97 مشمول این افزایش حقوق نخواهند شد. 
وی همچنین درخصوص مخالفت مجلس با پیشنهاد جلوگیری از افزایش حقوق هیات های علمی و اساتید دانشگاه ها، گفت:از آنجا که غاطبه نمایندگان مجلس معتقدند باید با نجومی بگیران برخورد شود نه نخبگان و جلوگیری از افزایش حقوق نخبگان را موجب فراری دادن مغزها دانسته، این طرح در مجلس رای نیاورد بنابراین هیات علمی دانشگاه ها و نخبگان نیز شامل افزایش حقوق ها می شوند.
کارمند
 
 این نماینده مجلس با ابراز تاسف از حقوق پایین بسیاری از کارمندان همچون کارمندان شرکتی، قراردادی، معلمان و... که پایین تر از خط فقر است، اظهارکرد:فرهنگیان اوضاع و احوال خوبی ندارند و با وجود 30سال کار و رسیدن به سن بازنشستگی به شغل دوم مشغول هستند که این مسئله برای سیستم آموزش و پرورش کشور در مدت سال های متمادی خجالت آور است. 
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی معتقد است تبعیض فاحشی در میان کارکنان دولت و به ویژه آموزش و پرورش و دیگر وزارتخانه ها دیده می شود که باید مطابق قانون اصلاح و تمامی مردم از حقوق عادلانه بهره مند شوند.
انتهای پیام/م

10 گروه کارکنان دولت افزایش 20 درصدی حقوق نخواهند داشت

حقوق کدام کارمندان مشمول 20 درصد افزایش نمیشود؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 8
این مطلب مفید بود ؟ 6 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف