نمناک اخباراقتصاد چگونگی محاسبه میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 97
افزایش حقوق کارمندان ، افزایش حقوق کارمندان در سال 97
میزان افزایش حقوق و مزایای کارمندان در سال 1397 با چه فرمولی و چگونه محاسبه شد.
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397

محاسبه میزان افزایش حقوق و مزایای کارمندان دولت

فارس:یکی از مسائل حاشیه ای در رابطه با کارمند چگونگی و روش محاسبه افزایش حقوق و مزایای کارمندان می باشد. در اینجا میخواهیم با یک محاسبه عملی میزان افزایش حقوق و مزایای کارمندان در سال 1397 را بری شما تشریح کنیم. 

فرض کنیم به عنوان مثال، مجموع حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی یک کارمند پس از اعمال ضریب حقوقی سال 1397، مبلغ 25.000.000 ریال می شود. با توجه به اینکه این مبلغ کمتر از میزان 50.000.000 ریال است، نوبت به فرمول ضریب تعدیل می رسد. مطابق مصوبه، فرمول عبارت است از: 

11+ (حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی سال 1397 با واحد میلیون ریال) * 22% = ضریب تعدیل (%) 

در فرض این مثال، حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی (25.000.000 ریال) با واحد میلیون ریال، عدد 25 می شود. براین اساس 

5.5= 11+ (5.5-) = 11+ (25 *22%-) = ضریب تعدیل 

درنهایت، مطابق تبصره (2) الحاقی مصوبه، عدد 5.5 را در هر کدام از اقلام حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی ضرب کرده و با میزان هر کدام از اعداد به دست آمده با اعمال ضریب سالیانه جمع می کنیم. 

توضیح بیشتر: 

متن ساده شده تبصره (2) الحاقی مصوبه به شرح زیر است: 

تبصره 2- مبلغ افزایش ناشی از ضریب تعدیل برای هر یک از اقلام حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی [مساوی است] با عدد حاصل از فرمول یاد شده [ضرب] در [هر کدام از اقلام یاد شده بالا به] شرح [مندرج در] حکم محاسبه و با [به علاوه] عدد و مبلغ افزایش ضریب سال جمع و [درنهایت، مبلغ به دست آمده] به تفکیک در ردیف مربوط به همان قلم افزوده خواهد شد. 

مصوبه اصلاح تصویب نامه افزایش حقوق کارمندان در سال 97 روز دوشنبه هفته جاری از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد. بنابراین گزارش افزایش 20 درصدی کمترین حقوق کارمندان دولت به زودی اجرایی می شود.

انتهای پیام/م

روش و نحوه محاسبه میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 97

چگونگی محاسبه میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 97
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف