نمناک اخباراقتصاد میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 96
افزایش حقوق 96 ، حقوق سال 96
رشد و افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال 96 در حالی در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس قرار گرفت که بعد از بررسی های نمایندگان رقم مورد نظر تصویب خواهد شد.
تاریخ انتشار : 5 آذر 1395
بازدید : 55,879 نفر

افزایش 10 درصدی حقوق 96 کارکنان دولت

افزایش حقوق 96 با مبلغ پیشنهادی 10 درصدی در لیست بررسی های نمایندگان مجلس قرار گرفت. آخرین اطلاعات دریافتی در رابطه با اعداد و ارقام بودجه 1396 از نهایی شدن افزایش 10درصدی حقوق کارکنان در سال آینده حکایت دارد. درصد پیشنهادی برای افزایش حقوق 96 کارکنان دولت 10 درصد در نظر گرفته شده است. 

لایحه بودجه سال 1396 درحالی تا 14 آذر ماه به مجلس ارائه خواهد شد که با اتمام بررسی تبصره ها و احکام آن قرار است که هیات دولت روز یکشنبه 7 آذر در رابطه با اعداد و ارقام آن به طور نهایی تصمیم گیری کند. این در حالی است که بر اساس اعلام منابع مطلع از موضوع، میزان افزایش حقوق برای کارکنان در سال آینده به عنوان یکی از مبناهای اصلی در تعیین بودجه جاری تا 10 درصد نهایی شده است.
 
رشد 10 درصدی حقوق کارکنان برای سال بعد در حالی در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس ثبت شده که این موضوع در بین نمایندگان مورد بررسی خواهد گرفت، اما به طور معمول رقم پیشنهادی دولت مورد تصویب قرار می گیرد.
 
روند تعیین میزان افزایش حقوق در دولت یازدهم در سه سال اخیر نشان می دهد که دولت در بودجه سال 1393 رقم 18 درصدی را پیشنهاد داده بود که با توجه به اینکه باید این شاخص متناسب با نرخ تورم تعیین شود، چون در آن زمان تورم 30 درصدی بر اقتصاد حاکم بود، این رقم مورد پذیرش نمایندگان قرار نگرفت و در نهایت دو درصد به آن اضافه و میزان افزایش حقوق سال 1393 به عنوان اولین بودجه پیشنهادی دولت یازدهم 20 درصد تصویب شد.
 
اما برای سال 1394 درشرایطی که تورم در سال 1393 تا حدود 17 درصد کاهش پیدا کرده بود، پیشنهاد افزایش 14 درصدی در لایحه بودجه به مجلس رفت که باوجود برخی انتقادات که نسبت به این رقم مطرح میَ شد، در نهایت مورد تایید نهایی نمایندگان قرار گرفت. آن زمان رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که شرایط درآمدی موجود این اجازه را به دولت نمی دهد که بیش از این برای افزایش حقوق اقدام کند. نوبخت گفته بود که دلمان می خواهد تا حقوق کارکنان را تا 50 درصد افزایش دهیم، اما نمی توانیم.
 
به هر صورت برای سال جاری نیز با ادامه روند کاهشی تورم، افزایش 12 درصدی حقوق در لایحه بودجه سال 1395 قرار گرفت که البته دولت برای حرکت در مسیر هماهنگی نظام پرداخت ها، حقوق برخی بخش ها مانند بازنشستگان و کارکنانی که کمتر از یک میلیون تومان دریافتی داشته اند را تا ارقام بالاتری وحتی 25 درصد افزایش داد.
 
برای سال 1396 نیز با اینکه در حال حاضر تورم حدود 7.5 درصد اعلام شده، اما با گمانه زنی هایی که برای افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان وجود داشت، این رقم نیز نهایی شده و برای کلیه کارکنان در سال آینده اعمال می شود. این نرخ در حالی خواهد بود که در بودجه های دولت یازدهم این اولین باری است که میزان افزایش حقوق بالاتر از نرخ تورم تعیین می شود.

میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 96

میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 96
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 118
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 83 35
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف