نمناک اخباراقتصاد افزایش حق مسکن کارگران توسط دولت ابلاغ شد + عکس
حق مسکن کارگران ، ابلاغیه افزایش حق مسکن کارگران در سال 96
وزارت کار افزایش حق مسکن کارگران را پس از تصویب در هیات دولت به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور ابلاغ کرد.
تاریخ انتشار : 8 آذر 1395
بازدید : 2,264 نفر

افزایش حق مسکن کارگران ابلاغ شد

 وزارت کار افزایش 20 هزار تومانی حق مسکن کارگران را پس از تصویب در هیأت دولت به ادارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور ابلاغ کرد.

سی ام دی ماه سال 93، اولین مصوبه شورای عالی کار "افزایش حق مسکن سال 94 مشمولان قانون کار و کارگران از 20 به 40 هزار تومان" بود، به عبارتی باید گفت طبق تصمیم شرکای اجتماعی در آن جلسه مقرر شد که کارفرمایان از فروردین ماه 94 به ازای هر ماه کارکرد نیروهای کار، 40 هزار تومان به عنوان حق مسکن به حقوق آنها بیفزایند. اجرای این مصوبه در تمام طول سال 94 هر روز به روز بعد موکول شد و در نهایت هم بدون نتیجه سال 94 به پایان رسید.
 
تا اینکه 26 آبان ماه سال جاری بود که در جلسه هیئت دولت، میزان کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای مهرماه سال 1395 به مبلغ چهارصد هزار ریال افزایش یافت.
 
پس از آن نیز علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام افزایش دو برابری حق مسکن کارگران گفت:بر اساس مصوبه جدید هیأت دولت از ابتدای پاییز سال جاری حق مسکن ماهانه هرکارگر از مبلغ 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش می یابد.
 
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پس از برگزاری این جلسه متن این میزان افزایش را ابلاغ کرد و وزارت کار نیز به عنوان متولی امور کسب و کار متن این دستور ابلاغیه را به کلیه ادارت تعاون کار و رفاه سراسر کشور ابلاغ کرد. متن این ابلاغیه به شرح زیر است.
 
حق مسکن کارگران

ابلاغیه افزایش حق مسکن کارگران

افزایش حق مسکن کارگران توسط دولت ابلاغ شد + عکس

افزایش حق مسکن کارگران توسط دولت ابلاغ شد + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف