دمای تهران

دمای هوای تهران 41 درجه می شود

تاریخ انتشار : 7 مرداد 1398کد مطلب : 51094زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش دمای تهران تا 41 درجه خبر داد.

افزایش دمای تهران

ایلنا:مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم افزایش گرما در روزهای آینده، گفت:دمای تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه به 41 درجه سانتیگراد خواهد رسید. 

احد وظیفه (مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی) درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت:کمینه دمای هوای امروز تهران 23.5 است که نسبت به روز گذشته حدود 7 درجه کاهش داشته است. 

وی با اشاره به روند افزایش دما در اکثر استان ها گفت:از امروز روند افزایش دما آغاز خواهد شد و انتظار داریم تا روز چهارشنبه و پنجشنبه دما به بالاترین میزان خود برسد. دمای امروز تهران 38 درجه سانتیگیراد خواهد بود، اما انتظار داریم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به حدود 40 درجه برسد. همچنین در روز پنجشنبه و جمعه نیز احتمال رسیدن دما به 41 درجه نیز وجود دارد. روند افزایش دما نیز تا 10 روز آینده ادامه دارد. 

تصریح کرد:امروز و فردا در شمال غرب کشور رشد ابر و ناپداری را شاهد هستیم. همچنین در شمال شرق کشور یعنی خراسان شمالی ارتفاعات شرقی گلستان و سمنان و همینطور شمال غرب استان آذربایجان غربی و شرقی بخش های کوهستانی اردبیل رشد ابر و ناپایداری گزارش شده است. فردا نیز همین شرایط در این مناطق وجود دارد. 

وظیفه خاطرنشان کرد:همچنین در جنوب استان سیستان و بلوچستان بخش هایی از هرمزگان، بخش های جنوبی استان فارس مانند شهرهای داراب، لار باران عصرگاهی گزارش شده است و شاهد رگبار تند همراه با سیلاب و آبگرفتگی در این مناطق خواهیم بود. 

وی با اشاره به تداوم گرمای هوا در چند روز آینده، یادآور شد:در منطقه سیستان و بلوچستان نیز بادهای معروف 120 روزه تا از روز سه شنبه تا پنج شنبه در این منطقه تقویت می شود که باعث ایجاد طوفان وگرد و غبار در برخی مناطق می شود.

انتهای پیام/م

افزایش دمای هوای تهران + پیش بینی هواشناسی

01
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب :
نظرات
وبگردی