افزایش دما

افزایش نسبی دما در شرق و شمال شرق کشور

تاریخ انتشار : 15 آبان 1398کد مطلب : 1175زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از افرایش نسبی دما در نواحی شرق و شمال شرق کشور خبر داد.

پیش بینی افزایش دما

مهر:صادق ضیاییان با اشاره به آخرین وضعیت آب وهوای کشور اظهار کرد:از امروز (15 آبان ماه) تا اواسط هفته آینده برای اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود. 

وی در ادامه توضیح داد:در روزهای پنجشنبه و جمعه (16 و 17 آبان ماه) در برخی از بخش های جنوب غرب کشور در استان های خوزستان، بوشهر و غرب فارس افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. 

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع، این شرایط در روزهای شنبه و یکشنبه (18 و 19 آبان ماه) برای نواحی از جنوب خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و مناطقی از کرمان انتظار می رود. 

وی با بیان اینکه امروز(15 آبان ماه) در برخی ساعات برای نواحی شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود، اظهار کرد:بعدازظهر امروز و فردا (15 و 16 آبان ماه) برای نواحی شرق و شمال شرق کشور افزایش نسبی دما بین 3 تا 5 درجه سانتیگراد رخ خواهد داد همچنین امروز نواحی مرکزی خلیج فارس و از اواخر وقت پنجشنبه و جمعه (16 و 17 آبان ماه) نیمه غربی خلیج فارس مواج خواهد بود. 

ضیاییان در پایان با تشریح آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت:آسمان تهران امروز (15 آبان ماه) ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی با حداقل 8 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. فردا (16 آبان ماه) آسمان پایتخت صاف همراه با غبار محلی با بیشینه دمای 16 و کمینه دمای 8 درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام/م

افزایش نسبی دما در شرق و شمال شرق کشور از پنج شنبه

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : هواشناسی
وبگردی