نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت تنیس بهترین ورزش برای افزایش طول عمر
تنیس ، ورزش تنیس
محققان توصیه می کنند اگر می خواهید عمر طولانی داشته باشید ورزش های راکتی مثل تنیس را انجام دهید.

ورزش تنیس طول عمر را افزایش میدهد

سوزاندن چربی های بدن، افزایش هماهنگی چشم و دست و جذب ویتامین D از جمله فواید ورزش تنیس هستند.

تنیس ورزشی راکتی است که انجام آن می تواند به افزایش قدرت و استقامت عضلات کمک کند. این ورزش به صورت سینگل (بین دو نفر) و دوبل (بین دو تیم دو نفره) انجام می شود.

ورزش تنیس فواید مختلفی دارد که پنج فایده اصلی آن عبارتند از:

1- تنیس به شما کمک می کند تا چربی های بدن را بسوزانید. در هر 45 دقیقه تمرین تنیس حدود 600 کالری سوزانده می شود. تنیس کارایی قلبی – عروقی بدن را افزایش می دهد زیرا در این ورزش اعضای بدن تحرک زیادی دارند.

2- تنیس شامل حرکات کوتاه مدت و شدید است. در این ورزش فرد حرکات شدیدی انجام می دهد و در میان آنها استراحت های چند ثانیه ای دارد. این نوع حرکات به ماهیچه ها اکسیژن رسانی کافی را انجام می دهد و به افزایش انرژی و استقامت کمک می کند.

3- تنیس ورزش جانبی خوبی برای ورزشکاران حرفه ای در دیگر رشته هاست. این ورزش شامل تمامی حرکاتی است که در ورزش های دیگر وجود دارند.

4- حرکات در ورزش تنیس به یادگیری مهارت های حرکتی و افزایش هماهنگی چشم و دست کمک می کند.

5- تنیس بیشتر در فضای باز انجام می شود. انجام تنیس در زمین های سر باز باعث گرفتن ویتامین D از آفتاب می شود. به علاوه شرکت در باشگاه های تنیس باعث برقراری ارتباط و شناخت افراد جدید می شود. تنیس را می توان در تمام سنین انجام داد. بنابراین هیچ وقت برای شروع تنیس دیر نیست.

تنیس

ورزش تنیس عمر را افزایش میدهد

محققان توصیه می کنند اگر می خواهید عمر طولانی داشته باشید ورزش های راکتی انجام دهید.

محققان دانشگاه سیدنی استرالیا دریافته اند در طول مدت 15 سال مطالعه، افرادی که ورزش های راکتی نظیر بدمینتون، اسکوآش و تنیس بازی می کردند، 50 درصد به هر علتی جان خود را از دست دادند.

همچنین بازی ورزش های راکتی با کاهش 56 درصدی ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی در طول مدت مطالعه مرتبط بود.

امانوئل استاماتاکیس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«شرکت در ورزش های خاص ممکن است فواید گوناگونی برای سلامت داشته باشد.»

مطالعه شامل داده های 80 هزار فرد بزرگسال بالای 30 سال (میانگین سنی 52 سال) در انگلستان و اسکاتلند بود. اطلاعات بین سال های 1994 تا 2008 جمع آوری شده بود.

محققان در این مطالعه، رابطه بین انواع مختلف ورزش ها و طول عمر را ارزیابی کردند.

آنها علاوه بر فایده ورزش های راکتی دریافتند شنا و ایروبیک (ورزش های هوازی) نیز با کاهش 30 درصدی مرگ زودهنگام به هر علتی مرتبط بودند. دوچرخه سواری هم ریسک مرگ زودهنگام را تا 15 درصد کاهش می دهد.

یافته ها نشان داد مرگ ناشی از بیماری قلبی، 41 درصد در بین شناگرها و 36 درصد در بین ورزشکاران هوازی کمتر بود.

تنیس بهترین ورزش برای افزایش طول عمر

تنیس بهترین ورزش برای افزایش طول عمر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از خبرگزاری مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف