نمناک اخباراقتصاد افزایش قیمت خودرو در دستور کار نیست
قیمت خودرو ، خودرو
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام اینکه هیچ افزایش قیمتی برای خودرو در دستور کار نیست.
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1394

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام اینکه هیچ افزایش قیمتی برای خودرو در دستور کار نیست، گفت:اگر در فاکتور خودروسازان مالیات بر ارزش افزوده یا نرخ بیمه ملاک قرار گیرد مشکلی نیست ولی اگر خارج از این موضوع باشد شرکت های خودروساز باید افزایش قیمت را به شورای رقابت ارائه کنند.

محسن صالحی نیا درباره قیمت خودرو اظهار کرد:با توجه به مصوبه شورای اقتصاد که تعیین و فرمول قیمت خودرو باید توسط شورای رقابت انجام شود، از سال گذشته این شورا نرخ تورم و کیفیت محصولات را بخشی از این فرمول قرار داده است.

وی گفت:بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، خودروی سواری در فهرست کالاهای انحصاری قرار گرفته که نیاز است از سوی شورای رقابت بر اساس فرمول تعیین شده قیمت گذاری شود. بر این اساس هزینه های تاثیر گذار بر تولید از جمله نرخ تورم باید لحاظ شود.

صالحی نیا ادامه داد:درخواست وزارت صنعت به شورای اقتصاد برای خروج خودرو از فهرست کالاهای انحصاری هنوز بررسی نشده و در دستور کار شورای اقتصاد قرار دارد.

وی همچنین درباره یارانه ای که قرار است در سال جاری به بخش تولید اختصاص یابد، گفت:قرار است یارانه در قالب سود تسهیلات برای واحدهای تولیدی در اولویت اختصاص یابد که مبلغ پیشنهادی اولیه 2111 میلیارد تومان است که از دو هفته قبل کارگروهی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شده است.

افزایش قیمت خودرو در دستور کار نیست

افزایش قیمت خودرو در دستور کار نیست
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 23
برگرفته از ساعت 24 - /م
این مطلب مفید بود ؟ 19 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف