نمناک اخباراقتصاد افزایش قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو در سال 95
قیمت خودرو ، افزایش قیمت خودرو در سال 95
رئیس شورای رقابت گفت گروه خودروسازی سایپا مجوز افزایش 0.4 درصدی قیمت محصولات خود را گرفت و ایران خودرو به دلیل کیفیت بهتر محصولات خود می تواند خودروهای خود را تا 1.81 درصد گران کند.
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1395
بازدید : 21,279 نفر

افزایش قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو

رضا شیوا در گفتگویی در رابطه با جلسه امروز شورای رقابت که به منظور بررسی بازار خودرو و دستورالعمل تنظیم قیمت گذاری خودرو برگزار شده بود، اظهار داشت:در جلسه امروز اعضای شورا موافقت کردند که در سال 95 نیز دستورالعمل گذشته اجرایی شود. علاوه بر این با توجه به اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی در مورد تورم بخشی و اطلاعات سازمان بازرسی کیفیت که در مورد کیفیت خودرو مطالعاتی انجام شده بود نیز گزارشی اعلام شد.

وی با بیان این که براساس این اطلاعات گروه سایپا به خاطر بی کیفیت بودن خودروهای خود جریمه کم کیفیتی را دریافت کرد، افزود:به طور متوسط جریمه بی کیفیتی محصولات سایپا منفی 1.86 درصد تعیین شد.

رضا شیوا


رئیس شورای رقابت اضافه کرد:نرخ تورم بخشی محصولات سایپا براساس این اطلاعات 4.28 درصد اعلام شد که در نتیجه افزایش قیمتی که این شرکت می تواند دریافت کند 0.4 درصد است. به عنوان نمونه محصول سایپا 131 SX حدودا افزایش 150 هزار تومانی خواهد داشت.

شیوا در خصوص محصولات ایرانخودرو نیز اظهار داشت:کیفیت محصولات ایرانخودرو نسبت به سایپا بهتر بوده است و تورم بخشی محصولات این شرکت 3.72 درصد اعلام شده است. بدین ترتیب با توجه به این اطلاعات ایرانخودرو جایزه 0.1 درصدی را از کیفیت دریافت و مجوز افزایش قیمت محصولات خود را تا 1.81 درصد دریافت کرده است.

وی تصریح کرد:قرار شده در جلسه آینده شورای رقابت قیمت گذاری برخی از خودروهایی که رقیب وارداتی در بازار دارند از دستورالعمل شورا خارج شوند.

رئیس شورای رقابت اعلام کرد:مرکز ملی رقابت با توجه به این تصمیمات به زودی قیمت انواع خودرو را با توجه به دستورالعمل قیمت خودرو و اطلاعات دریافتی اعلام خواهد کرد.

افزایش قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو در سال 95

افزایش قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو در سال 95
:
امتیاز : 1.6 تعداد رای : 50
برگرفته از تسنیم/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 16 34
برچسب ها :
نظر کاربران
سعید

سعید

متاسفانه خودروهای کشور ما همه به مردم تحمیل میشه متاسفم واسه خودم به بقیه کار ندارم.یه ماشین متوسط خارجی اگه بدون گمرکی هست 60میلیون متاسفانه گمرک 100درصدی میخوره و سر به فلک میذاره. ومجبور میشیم که اشغال های وطنی رو بخریم

پاسخ دادن 13 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف