نمناک سبک زندگیروابط عاطفی علت افزایش وزن در رابطه زناشویی موفق چیست ؟
افزایش وزن ، زندگی شاد
نتایج یک تحقیق روی زوج های جوان نشان داد زوج هایی که ازدواج موفقی داشتند و شاد بودند افزایش وزن بیشتری داشتند.
بازدید : 1,251 نفر

داشتن زندگی شاد باعث افزایش وزن زوجین میشود

تغییر و تحولاتی که براثر ازدواج رخ می دهد همانند هر تغییر دیگری در زندگی انسان تأثیر می گذارد و مردان و زنان نسبت به این تغییرات عکس العمل متفاوتی نشان می دهند. البته تغییرات ایجاد شده از لحاظ وزنی به دنبال ازدواج و طلاق در افراد 30 سال به بالا بیشتر به چشم می خورد و افراد جوان تر کمتر دچار تغییر و تحول می شوند. به طور کلی مردان و زنان متأهل نسبت به مجردها بیشتر افزایش وزن پیدا می کنند، ولی زنان در مقایسه با مردان بیشتر مستعد چاقی پس از ازدواج هستند.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث افزایش وزن زوجین پس از ازدواج می شود، تغییر سبک تغذیه و خورد و خوراک است. با شروع زندگی مشترک فعالیت های فیزیکی و حتی نوع تغذیه طرفین روی یکدیگر تأثیر می گذارد و به مرور عادات زندگی و تغذیه ای هم را می گیرند. اگر این عادات به سمت اشتباه سوق پیدا کند می تواند اضافه وزن را به دنبال داشته باشد.

بهتر است عادات صحیح را با یکدیگر تمرین کنید. شرکت کردن مداوم در مهمانی های پس از ازدواج و شرایط کاری می تواند باعث افزایش وزن شود. سعی کنید سبک غذایی خود را تعدیل کنید و از غذاهای کم چرب تر و سالم تر استفاده کنید.

طبق مطالعاتی که در تحقیقی در مرکز ملی بیوتکنولوژی انجام شده است محققان دریافتند که زناشویی موفق باعث افزایش وزن می شود.

افزایش وزن

افزایش وزن در زناشویی های موفق بیشتر است

 چرا زوج های شاد دیگر روی وزن خودشان تمرکز نمی کنند بلکه تمام توجه شان به همسرشان معطوف می شود. بیایید دلایل آن را با هم بررسی کنیم.

علل افزایش وزن بعد از ازدواج

دیگر قرار نیست فرد جدیدی وارد زندگی آن ها شود.
باشگاه را کنار می گذارند تا وقت دیگری را با هم بگذرانند.
عادت های بد غذا خوردن یکدیگر را جذب می کنند.
دیگر فعال نیستند و سعی می کنند بیشتر در خانه بمانند.

افزایش وزن در کسانی که رابطه شاد دارند بیشتر است

در این تحقیق 169 زوج شاد طی 4 سال مورد آزمایش و تحقیق قرار گرفتند. وزن آن ها هر سال دوبار اندازه گیری می شد و میزان رضایتمندی شان از زندگی مشترکی که دارند نیز اندازه گیری می شد.

این تحقیق نشان داد زوج هایی که ازدواج موفقی داشتند و شاد بودند اضافه وزن نیز داشتند. در مقابل زوج هایی که از زندگی رضایت کافی نداشتند و شاد نبودند همانطور لاغر باقی مانده بودند.

توضیحی که می توان برای نتایج بدست آمده داد این است زوج هایی که ازدواج شاد و موفقی دارند هم اکنون شریک زندگی و همدم خود را یافته اند و دیگر نیازی ندارند که بیش از این روی او تاثیر بگذارند.

آن ها کاملا اطمینان دارند که همسرشان برای همیشه کنارشان خواهند ماند. از طرف دیگر زوج هایی که زندگی شاد و خوبی نداشتند بیشتر سعی می کردند لاغر بمانند و جذابیتشان را از دست ندهند چون اطمینان ندارند که همسرشان برای همیشه کنار آن هاخواهد ماند یانه…

روانشناسانی که این تحقیق را انجام داده اند پیشنهاد کرده اند که زوج ها باید به وزن و سلامت خود اهمیت بدهند چون بی توجهی به این مسائل باعث ایجاد مشکلاتی جدی مثل دیابت و بیماری های قلبی عروقی می شود.

توجه داشتن به وزن فقط به خاطر داشتن ظاهر خوب نیست بلکه زوج های خوشبخت هم باید به خاطر حفظ سلامتی از اضافه کردن وزن جلوگیری کنند.

چند پیشنهاد برای این که بتوانید از افزایش وزن جلوگیری کنید

فعالیت هایی که قبل از ازدواج انجام می دادید را ادامه دهید

تیم سافت بال یا کلاس یوگای هفتگی را فقط به خاطر این که وارد رابطه ای شده اید ترک نکنید. این کارها را ادامه دهید حتی اگر لازمه آن دور بودن از همسرتان باشد. شاید اوایل زندگی ترک این کلاس ها اهمیت چندانی برایتان نداشته باشد اما بالاخره بعد از مدتی که وزنتان بیش از حد بالا رفت باعث رنجش و عذاب شما می شود.
ورزش را با هم به صورت سرگرم کننده انجام دهید

حتما نیاز نیست که برای وزن کم کردن یا لاغر ماندن سخت بدوید یا در باشگاه وزنه های سنگین بلند کنید. می توانید خیلی سرگرم کننده این کارها را انجام دهید. به عنوان مثال می توانید در پارک پیاده روی کنید یا به کلاس رقص بروید. کاری که هر دوی شما به آن علاقه دارید پیدا کنید و در برنامه روزانه خود انجامش دهید.

علت افزایش وزن در رابطه زناشویی موفق چیست ؟

علت افزایش وزن در رابطه زناشویی موفق چیست ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از سلامت / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف