اینترنت پر سرعت

افزایش 30 برابری پهنای باند اینترنت

تاریخ انتشار : 30 مرداد 1393کد مطلب : 8078زمان مطالعه : 3 دقیقه
وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش پهنای باند اینترنت در کشور اظهار داشت: در پایان دولت یازدهم افزایش 30 برابری پهنای باند اینترنت در کشور را شاهد خواهیم بود.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پهنای باند در پایان دولت یازدهم به 31 برابر افزایش می یابد، گفت:امسال برای 31 هزار نفر در بخش "آی تی" اشتغال زایی ایجاد شده و در سال آینده این رقم به 111 هزار نفر در گستره کشور می رسد.

محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، اظهار کرد:با توجه به اینکه آذربایجان غربی از جمله استان های مرزی کشور محسوب می شود، دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سیاستی که در این زمینه اتخاذ کرده، بنا دارد توجه ویژه ای به این استان و دیگر استان های مرزی داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:هم اکنون "آی سی تی" یا ارتباطات و فناوری اطلاعات در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به عنوان زیرساخت توسعه مطرح شده و همگام با آن، توانمندسازی سایر بخش ها نیز مطرح است.

واعظی تصریح کرد:خوشبختانه مجلس شورای اسلامی و دولت در این مقطع زمانی توجه ویژه ای به"آی سی تی" نشان داده است یعنی در یک سال گذشته وزارت ارتباطات هر آنچه را که از مجلس شورای اسلامی درخواست کرده آنها همواره کمک و یاری نموده و هیچ لایحه و طرحی در ارتباط با بخش ارتباطات نبوده که تصویب نشده باشد.

 

پهنای باند در پایان دولت یازدهم به 30 برابر افزایش می یابد

وی افزود:خوشبختانه چنین فضایی نیز در دولت تدبیر و امید وجود دارد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با این پشتوانه ای که در ارتباط با فیبر، انتقال و پهنای باند و هر آنچه به این وزارت خانه مربوط می شود، در آخر این دوره  برخی از آنها حتی 20 تا 30 برابر می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:در اصل مخابرات و آی تی باید به غیر از بحث زیرساخت و مباحثی که به امنیت کشور ارتباط دارد، بقیه مباحث آن را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد، پس این سیاستی است که وزارت خانه آن را دنبال می کند و در آذربایجان غربی نیز خواهان فعالیت جدی بخش خصوصی هستیم.

واعظی گفت:وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امیدوار است که بتواند در آینده ای نزدیک برای این بخش و در این استان حرف های بیشتری برای ارائه داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:دولت یازدهم در سایه اعتمادی که مردم در 24 خرداد سال گذشته انجام داده و عهدی که آقای روحانی با مردم و مقام معظم رهبری بست بنایش بر این است که آرامش، همدلی و وحدت در این دوره الگو و نمونه باشد.

وی بیان کرد:امسال هدف وزارت ارتباطات این است که رونق را به کسب و کار آورد چون به دنبال رونق، اشتغال زایی به وجود می آید، در هفته گذشته وزارت ارتباطات لایحه ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه داده و برخورد نمایندگان مجلس با فوریت آن مثبت بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:بنای این وزارت خانه این است که در آذربایجان غربی زیرساخت های "آی تی سی" گسترش یابد چون مسیر ارتباطی ایران با جهان از این استان انجام می شود پس این خود برای آذربایجان غربی یک فرصت و امتیاز است و باید استان بیشتر از این از لحاظ مسائل امنیتی و توسعه مراقب باشد.

واعظی تصریح کرد:اگر امروز فیبری در این استان قطع شود فیبر بسیاری از استان های کشور نیز قطع می شود پس باید مانع از این کار شویم.

وی گفت:سرمایه گذاری بسیار مناسبی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شرکت مخابرات در تلفن همراه اول و رایتل انجام شده چون این بخش، یک بخش سرمایه بری است یعنی برقراری سهل الوصول ارتباطات و گسترش آن نیازمند سرمایه گذاری فراوانی است و بر این اساس امیدواریم علاوه بر اینکه مردم این استان در نوبت تلفن ثابت نباشند در هفته دولت، تلفن همراه را در سراسر کشور به نسل سوم و چهارم ارتقا دهیم.

افزایش 30 برابری پهنای باند اینترنت

15
این مطلب مفید بود ؟14
برگرفته از تسنیم نیوز -/ف
نظرات
وبگردی