نمناک بهداشت و سلامتتغذیه ماده غذایی افزایش دهنده کلسترول خون
افزایش کلسترول خون ، کاهش کلسترول خون
برخی از افراد بیمار به بهانه بالا بودن میزان آهن موجود در جگر، اقدام به زیاده روی در مصرف آن می کنند.در حالیکه با زیاده روی در خوردن این غذا کلسترول خون آنها افزایش پیدا کرده و تهدید جدی برای آنها می باشد.

افزایش کلسترول خون با مصرف این ماده غذایی

 

خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق و بروز حمله قلبی را می توان با بوجود آوردن تغییراتی که میزان کلسترول خون را پایین بیاورد، کاهش داد.اکثر افراد می توانند مقدار افزایش کلسترول خون خود را تا میزان مطلوب کنترل کنند. مقدار کلسترول خون اساساً تحت تاثیر مواد غذایی مصرفی و زمینه ارثی مقدار کلسترول خون می باشد. 

یکی از توصیه های تغذیه ای به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود، کاهش کلسترول دریافتی شان در طول روز است.از این رو، این افراد باید غذاهای حاوی کلسترول بالا را بشناسند و مصرف آنها را در برنامه غذایی خود، محدودتر کنند.

دل و جگر

مضرات مصرف بیش از اندازه این ماده غذایی

 
یکی از این غذاهای خوش خوراک و با کلسترل بالا، احشای دام ها مانند دل و قلوه و جگر است. معمولا حجم کلسترول دریافتی از دل و جگر، بیشتر از کلسترول دریافتی از گوشت قرمز خواهد بود.
 
برخی از افراد به بهانه بالا بودن میزان آهن موجود در جگر، اقدام به زیاده روی در مصرف آن می کنند. این در حالی است که افراد کم خون و مبتلا به کلسترول بالا یا بیماری های قلبی، می توانند سایر منابع گوشتی حاوی آهن و دارای کلسترول پایین مانند گوشت بوقلمون را جایگزین جگر مصرفی شان کنند.
 
با این حال، اگر بیماران قلبی، هوس خوردن دل و جگر کردند، می توانند تنها ماهی 100 گرم از پروتیئن دریافتی شان را به این خوراکی ها اختصاص بدهند. البته به شرطی که از روغن اضافی برای طبخ آنها کمک نگیرند و این غذا را همراه با سبزی های تازه و فراوان مصرف کنند.

 

ماده غذایی افزایش دهنده کلسترول خون

ماده غذایی افزایش دهنده کلسترول خون
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 15
برگرفته از خبرنو-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 14 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف