نمناک اخبارپزشکی و سلامت افسردگی و بیماری قلب
دکتر آنجلوس هالاریس روانشناس آمریکایی در تحقیقاتی جدید اعلام کرد اغلب افرادی که به افسردگی بالینی دچار می شوند در معرض خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی قرار دارند.
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1391

'یک روانشناس آمریکایی از دانشگاه لویولا در شیکاگو گفت:41 تا 61 درصد افرادی که از بیماری قلبی رنج می برند به افسردگی بالینی دچار می شوند و 31 تا 51 درصد بیمارانی که از افسردگی بالینی رنج می برند در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند. 

سیستم ایمنی بدن با استرس مبارزه می کند و به همان اندازه با عفونت نیز مقابله می کند. سیستم ایمنی بدن سیتوکین ها از جمله اینترلوکین 6 را تولید می کند. 
در ابتدا این پاسخ التهابی را در برابر استرس ایجاد می کند، اما با گذشت زمان یک واکنش التهابی مزمن می تواند منجر به تصلب شرائین یا همان سفت شدن سرخرگ ها و بیماری های قلبی و عروقی شود. 
دکتر هالاریس گفت:این یک چرخه معیوب است که افسردگی، التهاب مزمن را تحریک می کند و التهاب مزمن منجر به بیماری های قلبی می شود و بیماری های قلبی باعث افسردگی شده که نهایتا منجر به بیماری های قلبی بیشتر می شود. 
تحقیقات جدید دکتر هالاریس و همکارانش نشان داد:اینترلوکین 6 با افزایش در خون 48 بیمار مبتلا به افسردگی که به بیماری های قلبی نیز دچار شدند، به طور قابل توجهی نقش مهمی داشته است. 
سطح هورمون های استرس و یک ماده التهابی بنام اینترلوکین 6 در خون افراد متخاصم که نشانه های افسردگی را نشان می دهند بالاتر است. ماده فوق شاخص دیگر التهاب است که بیماری قلبی را در افراد سالم پیش بینی می کند. '

افسردگی و بیماری قلب

افسردگی و بیماری قلب
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
برگرفته از aftabir.com
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف