نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان افسردگی شدید بخاطر دختر مورد علاقه
افسردگی ، دارودرمانی
افسردگی یک بیماری جدی است که می تواند بر اثر عدم تعادل مواد شیمیایی مغز یا سایر عوامل ایجاد شود. افسردگی نیز همانند سایر بیماری ها نیاز به درمان دارد. در غیر صورت از دست آن خلاصی نخواهید یافت.

شکست عشقی منجر به افسردگی ام شده

افسردگی معضل بسیار پیچیده ای است و شما به تنهایی نمی توانید آن را حل کنید. معمولا درمان افسردگی روندی طولانی مدت است. بسیاری از مردم افسرده نیازی به مشورت با پزشک نمی بینند. اگر انتظار دارید بیماری شما به خودی خود درمان شود در اشتباه هستید.

پسری 20 ساله ام. حدود 4 سال پیش عاشق یکی از دختران فامیل شدم. موضوع را به خانواده اطلاع دادم ولی چون خانواده اش از نظر مالی نسبت به ما وضعیت بهتری داشتند، مادرم برای این که نزد خانواده آن ها تحقیر نشود به خواستگاری نرفت و او یک ماه پیش ازدواج کرد. از آن روز به بعد، حال روحی مناسبی ندارم و حتی چندبار دست به خودکشی زده و دچار افسردگی شدید شده ام و آن دختر از ذهنم بیرون نمی رود.

به احتمال بسیار زیاد در مدت 4 سال گذشته روابط عاطفی گرمی با دختر خانم داشته اید یا به طور یک طرفه و افراطی در تخیلات تان وی را همسر خود فرض می کردید که ازدواج یک ماه پیش وی به شکست عشقی و روانی شما منجر شده و انرژی حاصل از آن در خودزنی و افسردگی نمود پیدا کرده است.

توصیه هایی برای درمان افسردگی

افسردگی

درمان افسردگی

به روان پزشک مراجعه کنید

اولین مسئله هشدار به شما و والدین گرامی تان، مراجعه به روان پزشک و درمان دارویی افسردگی جدی شماست تا خطر خودزنی های بعدی را کاهش دهد و در نهایت حذف کند. لازم به توضیح است که افسردگی چند علامت جدی دارد که مهم ترین آن افکار خودکشی و اقدام عملی به آن است. مرحله بعد روان درمانی تحت نظر روان شناس بالینی است تا احساسات و نگرش های در خود مانده و مملو از افکار ناامیدکننده شما را به مرور ترمیم و میل به زندگی و حتی قابلیت و توانایی عاشق شدن مجدد را جایگزین آن کند که این امر قدری زمان بر است؛ بنابراین در حصول بهبودی تعجیل نکنید و توقع منطقی از روند روان درمانی داشته باشید.

واکاوی عاشق شدن در 16 سالگی

نکته حائز اهمیت دیگر چرایی شکل گیری احساس عاشقانه در سن 16 سالگی است که البته چندان نامعمول نیست ولی رخداد آن قدری زود بوده است. ریشه یابی خود این مسئله موجب راهبردهای درمانی متفاوتی می شود؛ برای مثال وجود علل زیستی روانی از قبیل بیش فعالی درمان نشده در فرد یا بلوغ زودرس یا حتی وجود پیش زمینه انواع اختلال شخصیت یا افسردگی عمده یا علل خانوادگی- عاطفی مانند داشتن پدر کنترل گر، سخت گیر و سرد بودن یا نبود مادر به علل متفاوت از جمله طلاق یا فوت، همگی می تواند مسبب ایجاد انواع روان آزردگی و به تبع آن تمایل شدید شما به وابستگی و جذب مهر و محبت به ویژه از سوی جنس مخالف باشد؛ برای مثال در صورت وجود پدر سخت گیر، کنترل گر و سرد، شما نیاز دارید روان شناس به شیوه خانواده درمانی مشکل را حل کند یا در صورت امکان، میزان سازگاری شما را افزایش دهد. در علل زیستی، دارودرمانی اولویت اصلی است و سپس روان درمانی است.

حتما به متخصص روان درمانی مراجعه کنید

نکته بعدی این که شما هم اکنون به واسطه سن و فشار روانی که به شدت موجب آشفتگی روانی شما شده است، به هیچ وجه نصیحت پذیر یا مشاوره پذیر نیستید. پس مراقب باشید به متخصص روان درمانی (روان شناسی بالینی) مراجعه کنید نه مشاور. تشخیص این امر به راحتی در تابلوی (پروانه تخصصی) همکاران (که در مراکز مشاوره نصب شده) مشخص شده است.

افسردگی شدید بخاطر دختر مورد علاقه

افسردگی شدید بخاطر دختر مورد علاقه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از خراسان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف