نمناک سبک زندگیروابط عاطفی با افسردگی همسرم چه کنم؟
افسردگی ، افسردگی همسر
اگر همسرتان افسردگی دارد میتواند باعث ابتلای شما به برخی از بیماری ها شود, برای درمان افسردگی همسرتان سریع دست به کار شوید.

افسردگی و بی حوصلگی همسران

علائم و نشانه های افسردگی را بشناسید تا بتوانید به درستی در خصوص همسرتان قضاوت کنید. مهمترین این نشانه ها عبارتند از ناراحتی و اندوه مزمن، کج خلقی و بی علاقگی است.

نام افسردگی را همه شنیده ایم اما احتمالا بسیاری از ما تصور می کنیم این بیماری مختص افراد ضعیف است و چون ما هم قوی هستیم این بیماری هیچ وقت سراغ مان نخواهد آمد.

افسردگی

افسردگی در همسران

بر اساس پژوهش های محققان دانشگاه میشیگان ایالات متحده برروی بیش از 2 هزار زوج ، دریافته اند که در خانواده هایی که در آنها زن یا شوهر دچار احساس بی حوصلگی، افسردگی، عدم علاقه به کار و زندگی، ناراحتی و استرس مزمن هستند احتمال بروز بیماری در همسر وجود دارد.

اگر همسر شما به طور مداوم ناراحت ، افسرده و بد اخلاق باشد به تدریج شما نیز میل به زندگی و احساس شادی را از دست خواهید داد و دچار احساس خمودگی و بی انگیزگی می شود.

اگر او علاقه به زندگی ، رسیدگی به ظاهر خود، حفظ سلامت بدن، تغذیه سالم ، صرف زمان برای مرتب کردن خانه و سایر وسایل را از دست بدهد، شما نیز شبیه به او می شوید و ظاهری افسرده و بی روح پیدا خواهید کرد.
علاوه بر اینکه ممکن است دچار مشکلات روحی و افسردگی شوید، همسر بی حوصله که مدام احساس بدبختی وبیچارگی می کند می تواند باعث ابتلای شما به بیماری هایی چون دیابت، افزایش فشار و چربی خون، انواع سرطان، چاقی، ریزش مو و بیماری های قلبی عروقی شود.

برای حفظ سلامت خودتان هم که شده باید توجه ویژه ای به سلامت روحی و جسمی همسرتان داشته باشید، در گام اول با مشاهده تغییرات در خلق و خوی او، سعی کنید با او صحبت کنید، اگر دچار مشکل کاری یا سلامتی شده به او دلگرمی بدهید و از او حمایت کنید حتی اگر تنها چند کلمه محبت آمیز باشد، غذاهای موردعلاقه او را درست کنید، اگرمی توانید با همدیگر به یک مسافرت کوتاه بروید تا مدتی از هیاهو فاصله بگیرید و از مناظر جنگلی و طبیعت لذت ببرید.

از حمایت اعضای خانواده استفاده کنید و سعی کنید همسرتان را به ورزش کردن ، رسیدگی به ظاهر خود و احساس شادی و نشاط و فکر کردن به جنبه های خوب زندگی علاقه مند کنید.
اگر بازهم همسر شما دچار احساسات نا امیدی و افسردگی بود وقت آن است که از مشاوره یک متخصص بهره بگیرید زیرا در دراز مدت زندگی خانوادگی شما می تواند آسیب شدید ببیند و حتی کاربه جدایی یاطلاق بکشد.

با افسردگی همسرم چه کنم؟

با افسردگی همسرم چه کنم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از آخرین خبر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف