نمناک اخباراقتصاد هفت اقتصاد برتر جهان در سال 2017 معرفی شدند
اقتصاد برتر ، برترین اقتصادهای جهان
7 اقتصاد برتر و بزرگ جهان در سال 2017 از سوی بانک جهانی اعلام شد که هند موفق شد رتبه ششم این لیست را ازآن خود کند.
تاریخ انتشار : 21 تیر 1397

برترین اقتصادهای جهان در سال 2017

ایسنا:  هند موفق شد با پشت سر گذاشتن فرانسه به ششمین اقتصاد بزرگ دنیا تا آخر سال 2017 تبدیل شود. 

طبق جدید ترین بازبینی بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی هند تا آخر سال 2017 با رسیدن به 2.597 تریلیون دلار از فرانسه با 2.582 تریلیون دلار سبقت گرفته است. رتبه های اول تا پنجم بزرگ ترین اقتصادهای دنیا تغییری نکرده است. اقتصاد هند از ژوئیه 2017 تاکنون رشد سریعی را تجربه کرده است. 

هند با جمعیتی معادل 1.34 میلیارد نفر پرجمعیت ترین کشور جهان شمرده می شود در حالی که فرانسه 67 میلیون نفر جمعیت دارد. این بدان معناست که متوسط درآمد هند یک بیستم متوسط درآمد سرانه فرانسه است. تولیدات صنعتی و غیرصنعتی و مخارج مصرف کنندگان هندی بزرگ ترین محرکه های رشد اقتصادی هند بوده اند.

تنها در یک دهه، هند موفق شده است اندازه اقتصاد خود رادو برابر کند و انتظار می رود با توجه به کند شدن نرخ رشد اقتصادی چین، هند به عنوان موتور رشد قاره آسیا عمل کند. این کشور در نظر دارد با اصلاح قوانین مالیاتی و تقویت مخارج خانوارها رشد اقتصادی امسال خود را به 7.4 درصد و در سال آتی به 7.8 درصد برساند.

مرکز مطالعات اقتصاد و بازرگانی لندن اخیرا اعلام کرد تا آخر امسال، هند علاوه بر سبقت گرفتن از فرانسه، جایگاه انگلیس را نیز در بین اقتصادهای بزرگ جهان تصاحب خواهد کرد و به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان مبدل خواهد شد.

آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، انگلیس، هند و فرانسه، 7 اقتصاد بزرگ جهان را تشکیل می دهند.

انتهای پیام/م

بزرگترین اقتصاد های دنیا در سال 2017

هفت اقتصاد برتر جهان در سال 2017 معرفی شدند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف