نمناک سرگرمیدیدنی ها اقدام تحسین برانگیز راننده تاکسی برای امر به معرف+عکس
راننده تاکسی ، امر به معروف
این راننده تاکسی طی اقدامی پسندیده با نصب وصیت نامه شهید زقاقی در تاکسی اش مردم را دعوت به امر به معروف و نهی از منکر کرد.

ابتکار راننده تاکسی در امر به معروف

یکی از راه هایی که ضامن اجرای احکام دینی است، عمومی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است. در فرهنگ اسلام، افراد جامعه همانند سرنشینان یک کشتی هستند. چنانچه یکی از آن ها بخواهد دیواره کشتی را سوراخ کند، همگی وظیفه دارند که مانع او شوند وگرنه همه آن ها غرق خواهند شد.

دعوت به کار نیک و دوری از یک امر ناپسند یکی از اصول اساسی در دین اسلام است، دعوت به هر کار نیکی امر به معرف و دور از آنچه ناپسند است نهی از منکر نامیده می شود، چند کلمه ای که همه افراد آن را بارها و بارها به گوش شنیده اند اما تذکر آن آداب خاص دارد و فردی که قرار است امر به معروف و نهی از منکر کند باید ویژگی های خاصی داشته باشد.

راننده تاکسی

راننده تاکسی و دعوت به امر به معروف

همیشه این را تجربه کرده ایم که تذکر عملی تاثیر بیشتری خواهد داشت و یا اینکه خود عامل به یک عمل باشد سپس از دیگران بخواهید آن را رعایت کنند، اینگونه بیش از دیگر مواقع بازخورد مثبت خواهید گرفت.

ابتکار عمل یک راننده تاکسی برای امر به معروف و نهی از منکر موجب شد تا عکس خودروی آن در شبکه های اجتماعی دست به دست بچرخد.

این راننده با نصب بخشی از وصیت نامه شهید سعید زقاقی تلاش دارد در سکوت کامل و بدون هیچ سخنی امر به معروف و نهی از منکر کند.

در وصیت نامه این شهید آمده است:

" مادرم!

زمانی که خبر شهادتم را شنیدی گریه نکن...

زمان تشییع و تدفینم گریه نکن...

زمان خواندن وصیت نامه ام گریه نکن...

فقط زمانی گریه کن که مردان ما غیرت را فراموش می کنند

و زنان ما عفت را...

وقتی جامعه ما را بی غیرتی و بی حجابی گرفت، مادرم گریه کن که اسلام در خطر است...

راننده تاکسی

ابتکار جالب راننده تاکسی

اقدام تحسین برانگیز راننده تاکسی برای امر به معرف+عکس

اقدام تحسین برانگیز راننده تاکسی برای امر به معرف+عکس
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 21
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 15 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف