الهام عرب در ماه عسل
حضور الهام عرب به عنوان پزر عروس یا مدلینگ عروس در برنامه ماه عسل با اجرا و تهیه کنندگی احسان علیخانی واکنش های متفاوتی را در فضای مجازی به همراه داشت.

الهام عرب مدلینگ لباس عروس یکی از مهمانهای غیر منتظره ماه عسل احسان علیخانی بود که حاشیه های فراوانی را برای این برنامه ایجاد کرد و با واکنش های گسترده ای در فضای مجازی روبرو شد.

حضور او در برنامه و در عین حال انتشار عکس های او در سایت ها بدون حجاب رسمی، موضوعاتی بود که در کامنت کاربران مورد توجه قرار گرفت، حالا اینکه حضور او به عنوان مهمان در ماه عسل چه ضرورتی داشته و همچنین انتشار عکس های او که ابتدا خودش در صفحات اجتماعی اش منتشر کرده، اقدامی درست بوده یا نه موضوعی بود که در کامنت کاربران مورد بررسی قرار گرفت.

الهام عرب

کاربری به نام مجتبی نوشت:«در هر صورت توزیع عکس و اطلاعات یک فرد بر خلاف میل خودش کار غیر انسانی و غیر اخلاقی است. گذشته از اینکه ما ادعای مسلمانی داریم و این روزها ماه مبارک رمضان و به ادعای ما ماه حرام است و گناهش دوچندان. حال انتخاب خیر و شر بدست کاربران شبکه مجازی....»
 
اما راحله نگاهی کاملا متفاوت با مجتبی دارد:«ای بابا چی میگید شماها؟ این خانوم از قبل هم یک مدل معروف بود و از قبل هم عکساش با رضایت خودش همه جا پخش بود. من تا دیدیمش تو تلویزیون شناختم چون قبلا همیشه عکساشو می دیدیم.»
 
مانی هم با نگاهی نزدیک به راحله نوشت:«خب خودش که از شغلش و شرایطش تو ایران خبر داره،میدونه کلیا میشناسنش چرا میاد تو برنامه،اگرم تقصیری باشه متوجه خودشه.»
 
زهرا هم نظر خود را چنین مطرح کرد:«ذات شغل این خانم همین هستش، نکه شخصیت بدی داشته باشن یا .... اما من فکر نمیکنم اهمیتی داشته باشه براشون که عکسشون دست به دست بشه ... گذشته ازین ؛ ایراد از احسان علیخانی هست که همچین سوژه هایی رو انتخاب میکنه. مردم همیشه دوست دارن واقعیات رو ببینن، واقعیت این خانم محجبه در نقش پزر هم همون عکسایی هست که داره پخش میشه. من موندم صدا سیما چه اصراری به حجاب به این شکل داره ؛ میشد همین خانم با همون تیپی که اکثریت دخترای جامعه میگردن دیده بشه ... بعد این فکر نمیکنم این همه حاشیه ساخته میشد.»
 
پریناز با نگاهی متفاوت نسبت به کاربرانی که در بالا دیدگاه هایشان مطرح شد، نوشت:«برای طرز فکرتون متآسفم... مهم نیست که آن خانم چه گذشته ای داشته و الان چه کار می کنه... مهم اینه که بعد از ماه عسل دلش نمی خواسته کسی عکساش رو ببینه ... و دین ماه هم میگه اگر شبی اشتباهی رو ، گناهی رو از کسی دیدی فرداش حق نداری اون را برای کسی بازگوکنی... شاید توبه کرده باشه... و بعضی ها چه کردند... حریم شخصی کسی را در انظار قرار دادند و باعث بردن ابرویش شدند.... انقدر دنبال حاشیه اید که باعث میشه کار بد آن عده پوشیده بماند و ودشان را محق بدونن برای بردن آبروی مردم.»
 
کاربری با نام علیرضا این فضاسازی را با هدف تحت فشار قرار دادن علیخانی ارزیابی کرد و نوشت:«اینقدر احسان علیخانی رو بکوبید تا مجبور بشیم سال های آینده مجری های درجه 2 و 3 رو ببینیم و تحمل کنیم.»
 
سعید خیلی کوتاه تحلیل خود را این طور بیان کرد:«سلام، این حاشیه نیست بلکه رسم زندگی امروز جامعه من است.»
 
نوع پوشش این مدل لباس عروس از دیگر موضوعات مورد بحث بود که مینا کریمی درباره آن چنین نوشت:«الان توی صدا سیما هر کسی هدبند سرش کنه و ساق دست بپوشه میشه خدای تقدس خود این ادما تو زندگی واقعیشون ایا هدبند سر میکنن ؟ ایا ساق دست میپوشن ؟ چرا صدا سیما بزور داره این نوع پوشش رو سر بانوان میکنه ؟ هر کسی از در صدا سیما وارد بشه بهش یه هدبند با یه جفت ساق دست میدن متاسفم براتون ..خودتون کاری میکنین که جوونا زده بشن از حجاب.»
 
دیدگاه محسن درباره انتشار عکس های این مدل لباس این طور مطرح شد:«طرف خودش عکس هاش رو در اینستا گذاشته، می خواسته خودش رو نشون بده. حالا چی شد ملت که اومدن ببینند ، شد مریم مقدس؟؟؟؟ من که فکر میکنم خیلی هم دوست داره که معروفتر شده. راه صد ساله رو یک ربعه طی کرده. کسانی هم هستند که علاقه به تحمیق و تحقیر ایرانی ها البته این رو معمولا برای بقیه می گن دارند، با چند تا جمله آبدار و یک ژست روشن مابانه. شما برو خودت رو درست کن داداش.»
 
مهرداد این جوسازی را حاصل علاقه علیخانی به حاشیه دانست:«احسان علیخانی کلا با حاشیه موافق هستش ، یعنی حاشیه بوده که اونو به یه مجری از نظره خودش موفق تبدیل کرده و متاسفانه مردم در سراسر دنیا به علت ذات شخصیشون عاشقه مطالب حاشیه ساز هستن ، بدا به حال این خانم مدلینگ و خیلیا دیگه که به خاطره این شخصیتها و برنامه هاشون در بهترین حالت شاید از زندگی روزمره محروم بشن و امثال مستر علیخانی معروفتر میشن...»
 احسان علیخانی
کار بر بی نامی هم نظری مشابه مهرداد داشت:«اصلا خود احسان علیخانی اصل حاشیه است دوست داره تو چشم باشه.»
 
محمد هم نوشت:«این احسان علیخانی خودش دنبال حاشیه است .چندی پیش هم شخصی را به نام بیژن علم نمود وچه تهمت هایی که به معلمین نزد.وجلوی آقای تنابنده در فیلم پایتخت خواست معلمین را خوار وسبک کند.انشاله روزی خودش خوار خواهد شد.»
 
کاربر بی نامی که خود را بی طرف دانست از علیخانی چنین دفاع کرد:«به عنوان یک بی طرف که نه طرفدار علیخانی هستم نه مخالفش باید بگویم مشخصه که عده ای چشم دیدن او را ندارند . همه ما برنامه ماه عسل رو می بینیم و بعد یک عده که توی شبکه های اجتماعی جک و مسخره بازی در می آورند یک عده هم با پز روشنفکری برنامه رو می کوبند. اون برنامه بیژن و تنابنده که مهمان بودند رو من هم دیدم . علیخانی سربسته یک چیزی درمورد معلم گفت ولی مشخص بود نیت اون معلمه و با اون کارش چه بلایی سر بیژن طفلی آورد که او را از درس و مدرسه انداخت.»
 
پرسش امیرحسین از کسانی که این مدل را به یک برنامه تلویزیونی دعوت کردند، این بود:«اصلا یکی نیست بپرسه با خط قرمزهای موجود در جامعه ما چرا این خانم به این برنامه پر مخاطب میان که بعدا تبعاتی داشته باشه؟ضمنا این همه سوژه توی مملکت آقای علیخانی چرا دنبال این موارد هست؟»
 
کاربر بی نامی هم نوشت:«واقعامتاسفم....کجاییم ما؟؟؟البته نمیشه گفت ماه عسل عالی خوب وبی نقص..من خودم بیننده هرسالشم فقط اجرای علیخانی رومیبینم.ولی بایدبگم این برنامه باقصدخوبی ساخته شده بایکی دوموردبد،نبایدکل برنامه روزیرسوال ببریم..این برنامه هم مثل همه برنامه هادارای نقصه..ولی نکات خوبی روهم منتقل میکنه..اینکه بدونی کنارت ادمایی زندگی میکنن که چقدرازشون بیخبرودوری خودش کم چیزیه؟اینکه قدرت درکت روبالاترمیبره که حداقل هرچه هستی به کسی انگ وبرچسب نچسبونی وقضاوتش نکنی.البته مفاهیمی روکه علیخانی بازبانی دیگه به مامیگه مفاهیم جدیدی نیست ارزشهای انسانیه ودینی فقط نوع بیان علیخانی شایدکمی متفاوتترباشه ..علیخانی توی این 8یا9سال داره دادمیزنه مردم همدیگه روقضاوت نکنیم ولی کو گوش شنوا...»
 
مونا با انتقاد از حفظ نشدن حریم شخصی افراد نوشت:«من فقط میتونم بگم متاسفم واسه مردم خودمون که هیچ حریمی از هیچ لحاظی برای دیگران قائل نیستند. فرهنگ مردم ما از فرهنگ دوران جاهلیت هم پایینتره. اولا که اگه کسی به خودش اجازه بده که عکساش تو اینترنت باشه، ما حق نداریم به این عنوان بریم عکساشو پخش کنیم مخصوصا وقتی طرف به هر دلیلی خواسته یا ناخواسته تو شرایطی قرار میگیره که شناخته میشه. دوما بحث این نیست که قبلا خودش عکساشو تو اینترنت گذاشته یا نه، خیلیا هم هستن که عکس و فیلمای غیر اخلاقیشون تو اینترنت پخش میشه و با اینکه خودشونم نمیخوان متاسفانه مردم دست به دست میچرخوننش. اونا که خودشون نخواستن. این ریشه در جاهلیت و فرهنگ غلط ما داره و اصلا دلیل توجیه کننده ای نیست که بگیم چون خودش عکساشو گذاشته یا خواسته یا هرچی پس ما مجاز به پخش کردنشون باشیم.»
 
کاربری با عنوان سلام هم نوشت:«پرو بال دادن بیش از حد رسانه به آقای علیخانی و اطمینان از اینکه هر سال برنامه روی آنتن هست نتیجه ای بهتر از این نداره. تا سال بعد هم مدیران محترم همه چیز رو فراموش کردن و مردم باید شاهد مشکلات فاجعه بار بیشتری از این برنامه باشن. اگر رسانه شهامت داشت و این برنامه رو یک سال تعطیل میکرد آقای علیخانی هم میفهمید که چطوری باید برنامه ساخت.»
 
به اعتقاد عارفه علیخانی از جزئیات شغل مهمان برنامه خود بی خبر بوده:«این خانم دستکش دستش بود چون خالکوبی داشت رو دستش هدشم خودش سر کرده اگه زوری بود که همه مهمونای زن توبرنامه ماه عسل باید با هد و دستکش میومدن درحالیکه اینجوری نبود. من فکنم خودشونم نمیدونستن کیو آوردن برای همینم دختره صفحه اینستاشو بسته. بهتره انقدر زود قضاوت نکنیم. اقای علیخانی از کجا باید این دخترو میشناخت. خود من که دخترم نمیشناختم بعد اون بیچاره بشناسه.» 

الهام عرب ، واکنش ها به حضور الهام عرب در ماه عسل احسان علیخانی

4596
این مطلب مفید بود ؟478118
برگرفته از خبرآنلاین -/ ک
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
mahya1394-04-13
بچه ها تورو به همین ماه انقد کاری به مردم نداشته باشید..شاید این خانوم این مدل شغلو دوست داره .هرکسی روزی بمیره تو قبره خودش خاکش میکنن.. خدا نمیاد از من بپرسه چرا فلانی شغلش این بود ولی میپرسه چرا نشستی پشت سرش حرف زدی...هی علی خیر العمل ...نگاها و قلبمونو پاک کنیم قشنگترین کار دنیاست
236
مریم1394-04-13
عزیزم همون خدایی که نماز و روزه را واجب کرده! امربه معروف و نهی از منکر راهم واجب کرده. پس فردا هر کس جیره تو قبر خودش و خدا از تک تمدن میپرسی چرا درقبال گناه آشکار در کشور مسلمان سکوت کردی؟! سکوت در قبال گناه در جامعه اسلامی ما را در آن گناه شریک میکنم به علاوه قبح کار میشکند و افراد آزادتر گناه میکنند.
917
پرستو1394-04-13
احسان علیخانی یکی از بهترین های اجرا ست .موفقیت علیخانی نه به یکباره بلکه حاصل سال ها دویدن و پشتکاریه که همگی شاهدش بودیم .ای کاش به درک و شعوری برسیم که یاد بگیریم هر کس در هر جایگاهی محترمه و در حدی نیستیم که برای الهام عرب یا احسان علیخانی ژست خدایی بگیریم ... این خانم با هر سابقه ای سهوا یا عمدا مهمان ماه عسل شد ،مگر تمام مهمان های این برنامه یا برنامه های دیگه ملائکه بودن که این همه سر و صدا به پا شد. اگر بحث حجاب و بی حجابه که اول از همه یکی که نه یه ارگان می خوایم هنر پیشه ها مونو جمع کنه!
152
عبدالله1394-04-13
به نظر من اون كار غير اخلاقي كه خود اون خانم انجام داده نه بايد به پاي عليخاني زد همه اشتباه دارن همه ماهم معصوم نيستيم ضمنا به نظر بنده آقاي عليخاني نبايد با اين انتقاد ها جا بزنن ايشون بايد به عنوان يك مجري برنامه پر بيننده بايد دلشون بزرگتر از اين حرفا باشه و بايكي دو تا انتقاد جا نزنن و به فعاليتشون ادامه بدن فقط از اين به بعد حواص شونو بيشتر جمع كنن
74
مریم1394-04-13
جناب اقای احسان علیخانی...سالهای قبل برنامه مفیدترواموزنده داشتی ولی امسال علی رغم مفیدبودن برنامه در بعضی جاها کوتاهی شد ....شما یکسال فرصت داشتی برنامه ریزی کنی تا بجای بعضی سوژهاتون که جای سوال داره بهترین سوژه هایی که درایران هست کمک بگیری...خیال میکنی چون انتن زنده میدن دست همین طوری میتونی برنامه پخش کنی اونم باهر سوژه ای که چون خواستی تکراری وواقعیت باشه بزاری....ببینم شما فکر میکنید مردم تو جامعه نیستن و نمیبینن اوضاع جامعه رو ....خیلی جالبه شما مهمونی میارید که اصلا صلاح نیست ودرسان برنامه اونم تو این ماه عزیز نیست میارید اونم به مدت یک ونیم ساعت بعد میگید اشتباه شده......یاجوون عاشق میارید میگید واقعیت جامعه اس ونظام اموزش غلطه ......خسته نباشید که بااین مغلطه ها میخواید خودتو نو تبرئه کنید......ازاینکه مطرح شدی تو جامعه چقدر سهم بردی که اینطور یمردمو ؟؟فرض کنی........
26
الهه1394-04-13
بچه ها چرا اینقد خودمون دامن میزنیم به بعضی چیزا,آخه احسانی که این همه مواظب هست بهترینهارو بیاره,چرا اینقد بد قضاوت میکنین تو رو خدا,بچه ها خود احسان هزار بار برامون گفت که قضاوت نکنیم دیگرانو,فقط همین
122
زینب1394-04-13
ب نظره من بیشتر از خوده احسان این ماها هستیم ک دنبال حاشیه ایم اصلا ب نظر شما دلیل اصلیه دعوته احسان از این خانوم چی میتونه باشه؟؟ ببینید برنامه ی اون شب کلا راجب شغل و درامد بود و احسان فقط میخواست تفاوته و نوعه پول درووردن و شغل رو نشوون بده نمونش هم اون خانمی بود ک رییس معدن بود احسان فقط میخواست بگه یه ادمایی هستن تو جامعه ک مثه این خانوم میرن زیر زمین سختی میکشن پپول درمیارن یکی هم هست مثه اون خانوم با ادا درووردنو مدل دادن و اونقد راحت درامدشوونو کسب میکنن دگه به اینکه اون خانوم قبل و بعده برنامه چطور ظاهر شده و چجوریه و اینا کاری نداشت اصله برنامه واسه رسووندنه یه هدفه خاص بود ک متاسفانه بعضی از مردم ما تنها چیزی ک متوجه نشدن همین هدف بوده و فقط چسبیدن به حواشی!!!
112
شادی1394-04-13
سلام . حرفی که مهمان دیشب زد در مورد قطار در حال حرکت واقعاً جالب بود.گروه ماه عسل برنامه ی خوب این مشکلها رو هم داره.اگر میخوایین از این که هستین موفقتر بشین باید به کارتون ادامه بدین.آقای علیخانی ماهم در مورد حقوق شما شنیده بودیم و یه سری قضاوتهایی هم کردیم از شما میخواهیم حلالمان کنید.در ضمن مردم یادشون رفته اینجا ایران است و یه کشور اسلامی و شیعه.هر پوشش و هر لباسی باید مناسب جا و مکان همان جا باشه.ما که نمیتونیم توی مراسم عزاهامون لباس شب و گل گلی بپوشیم و یا برعکس.اون خانم هم اومده بود راجع به شغلش بگه.بهتر از اینه که تو خونه ها بشینین و برای مردم حاشیه سازی کنیم.
22
رزا1394-04-13
بخدا خیلی بی انصافید بعضیا فقط کارشون سرکوب کردن و توهین و ادعا دارن بابا برنامه ای که این همه مخاطب داره قطعا برنام ای هست که همه می پسندن و پای برنامه میشینن هرکی دوست نداره خب برنامه رو نبینه اگر هم اشتباهی رخ میده من به جرأت قسم میخورم به والله قصد وقرضی ندارن فقط میخوان برنامه متنوع و مردم آگاه باشن توروخدا دست بردارین اینهمه حمله برای چیه ؟
52
رها1394-04-13
با سلام وخسته نباشیدویژه خدمت جناب احسان علیخانی و عوامل صبور و پرتلاش برنامه ی ماه عسل.من معتقدم دوستانی که به ناحق و غیرمنصفانه زحمات مجری و عوامل ماه عسل ندید می گیرند روزی شما هم گرفتار همین روز برنامه ماه عسل خواهید شد دوست خوبمون صحبت قشنگی کردند با این ناشکری برخی دوستان سالهای آتی همین برنامه هم از آنتن رسانه برداشته بشه آنوقت نقاط قوت و توانایی و مدیریت خوب مجری به چشم خواهد اومد. التماس انصاف و قدرشناسی
32
مهدیه1394-04-13
چرا ما باید جوری با مجری کشورمون رفتار کنیم که یه مجری ماهوارهای به خودش اجازه چنین توهینی رو بده.مگه خود این مجری چیزی از پاک بودن میدونه که اینطور حق به جانب در مورد پاکی حرف میزنه.اینخود ما ههستیم که دنبال حاشیه ایم خود ماییم که همه چیزو میفهمیم به جز قصد و طرف فرد
43
نازی1394-04-13
فقط این را می دانم که همه ما فقط ادعای مسلمان بودن را داریم ولی فرسنگ ها با مسلمان بودن فاصله داریم.فقط منتظریم که همدیگر را خراب کنیم و آبروی همدیگر را بریزیم. این جوان توانمند را هم تا می توانید خراب کنید و به زیر سوال ببرید.مطمین باشید این آخرین سالی است که او را می بینیم. وای بر ما،وای بر ما...
32
وبگردی