نمناک دین و مذهبگوناگون شفا گرفتن مرد نابینا در “امامزاده یحیی” (ع) سمنان + تصاویر
امامزاده یحیی ، عکس امامزاده یحیی
آرامگاه “امامزاده یحیی” (ع) واقع در مرکز بافت قدیم شهر سمنان و در انتهای بازار جنوبی و در ضلع جنوب غربی تکیه معروف پهنه قرار دارد این امام زاده معروف به امامزاده‎ای که بیماران را شفا می داد است.

امامزاده یحیی (ع)

زیارت بقاع متبرکه در عید نوروز یکی از برنامه های گردشی مسافران می باشد امامزاده یحیی در شهر سمنان که بیماران را شفا می داد یکی از همین مکان های مقدس است که سالانه گردشگران زیادی به خود جذب می کند.

حضرت یحیی(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) بود که از جانب امام رضا(ع) مأمور ارشاد و هدایت مردم در سمنان شد، اما پس از شهادت امام رئوف، ایشان هم توسط سربازان مأمون عباسی تحت تعقیب قرار گرفت و برای محفوظ ماندن از گزند مأموران وارد گرمابه شد.

درون گرمابه مرد نابینایی را مشغول استحمام دید که در جستجوی ظرف آبی بود و حضرت به آن مرد کمک کرد و ظرف آب را به وی داد.
مرد نابینا پس از تشکر، از تنگدستی و نابینایی خود شکایت کرد و حضرت بر چشمان آن مرد دستی کشید و برای شفای وی دعا کرد.
 
امامزاده یحیی
 
به اذن خداوند مرد بینایی خود را بدست آورد و با خوشحالی از گرمابه بیرون دوید در همان لحظه مأموران مأمون که با لباس مبدل و شمایل کشاورزان لباس پوشیده بودند از وی دلیل خوشحالی اش را پرسیدند.
مرد شفا یافته گفت:سید بزرگواری داخل گرمابه است که مرا شفا داد. مأمورین با شنیدن این سخن به داخل حمام یورش بردند و با بیل هایشان حضرت را در 25 سالگی مظلومانه به شهادت رساندند.
 
امامزاده یحیی
 
موقعیت جغرافیایی امامزاده یحیی(ع)
 
آرامگاه امامزاده یحیی (ع) در مرکز بافت قدیم شهر سمنان و در انتهای بازار جنوبی و در ضلع جنوب غربی تکیه معروف پهنه قرار دارد. کسانی که قصد سفر به شهر سمنان را دارند پس از دیدن و سیاحت مناطقی از جمله ریگ من، تپه های حصار، تپه دلازیان و تپه های میرک به زیارت امام زاده یحیی هم می روند.
در ضلع شمالی حرم حضرت امام زاده یحیی (ع) مرقد مطهر بیش از 270 نفر از شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی سمنان وجود دارد که زینت و اعتبار خاصی به این آستان بخشیده است.
 
امامزاده یحیی
 
در ایوان بقعه پیکر تعدادی از علمای معروف و برجسته سمنان از جمله آیت الله شیخ محمدعالمی، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ ملاغلام حسین هراتی، آیت الله شیخ محمدرضا فیض سرخه ای و آیت الله حاج شیخ مهدی شریفی مدفون هستند.
بقعه دارای گنبد عظیم و ایوان کاشی کاری شده و حرم و صحن است که ارتفاع دیوان آن حدود 5/12 متر و شکل زیبایی در سال 1338 کاشی کاری شده است.این گنبد که نزدیک ششصد سال پیش ساخته شده در دوران مغول مرمت و کاشی کاری شده است.
 
امامزاده یحیی

امامزاده یحیی ، آشنایی با امامزاده یحیی (ع) در سمنان

شفا گرفتن مرد نابینا در “امامزاده یحیی” (ع) سمنان + تصاویر
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 19 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف