دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارگوناگون امام جماعت شدن زن ها! + عکس
امام جماعت زن ، امام جماعت شدن
سفر نظریه پرداز امام جماعت شدن زنان، به مغرب، بار دیگر به این بحث در محافل دینی مغرب دامن زد.
تاریخ انتشار : 11 آبان 1394
بازدید : 5,128 نفر

امام جماعت زن برای زنان و مردان

امام جماعت شدن خانمها جنجالی است که توسط یک آمریکایی از مسجدی در لندن آغاز و پایش به کشورهای اسلامی کشیده شد.سفر نظریه پرداز امام جماعت شدن زنان، به مغرب، بار دیگر به این بحث در محافل دینی مغرب دامن زد.

امام جماعت زن

زنی که امام جماعت شد 

 

در پی انتشار خبر سفر "آنی رونفنلد" آمریکاییِ مالزیایی الاصل به مغرب، موجی از بحث و اختلاف نظر بر سر نظریۀ این زن که مبتنی بر جواز اختلاط مردان و زنان و همچنین جواز امام جماعت شدن زنان است، به راه افتاد.
سایت مغربی "هسپرس" تأکید کرد، یکی از موضوعات بحث در این زمینه، صدور مجوز سفر این زن به مغرب و همزمان، جلوگیری از سفر محمد العریفی مفتی سعودی است که از نظر یکی از کاربران "واپسگرایی تروریست است". 
یکی از کاربران پایگاه های اجتماعی در این زمینه گفت:این موضوع، در چارچوب پیگیری تحولات جوامع ما توسط غربی ها صورت می گیرد. پیش از این رهبر یکی از احزاب کشور، خواهان برابری سهمیۀ ارث در میان زنان و مردان شد و همان طور که قانون ازدواج و چندهمسری و طلاق دستخوش تغییر شد و همان گونه که انجمن های زنان، دفاع از همجنس گرایی را در دستور کار قرار داده اند، دخالت در شیوۀ رکوع و سجودِ نمازهایمان نیز از مسائلی است که می خواهند آن را تجربه کنند. 
یکی دیگر از کاربران، با انتشار عکسی درباره اختلاف نظر بر سر نماز مختلط، تصور یک زن در حال رکوع را فتنه انگیز دانست و پرداختن به این گونه تصورات را در چارچوب افکار صهیونیستی ارزیابی کرد. 
"عبدالباری الزمزمی" رئیس انجمنِ مغربیِ مطالعات و پژوهش های فقه نزول آیات، در این زمینه مدعی شد که هیچ نص شرعی در زمینه ممنوعیت امام جماعت شدن زنان برای مردن و قرائت خطبۀ نماز جمعه یا اختلاط زنان و مردان در مساجد وجود ندارد. 
این فقیه مغربی در گفت وگو با وبگاه "هسپرس" با بیان این که فقها، این وظایف را در صلاحیت مرد تعریف کرده اند، در عین حال افزود:هیچ نصی در این زمینه وجود ندارد و باب اجتهاد در این زمینه باز است. هرچند امکان دارد اجتهاد در این زمینه ها، فتنه انگیز باشد. 
اما فؤاد الشمالی، دیگر مبلّغ مغربی این رویکرد را رد و تاکید می کند که یکی از شروط امام جماعت آن است که مرد باشد و زن فقط می تواند در جمع زنانه، امام جماعت زنان باشد. 
الشمالی تأکید کرد که در دوران پیامبر اکرم (ص)، نماز مختلط به امامت زنان برگزار نشد.

امام جماعت شدن زن ها! + عکس

امام جماعت شدن زن ها! + عکس
1.98
برگرفته از العالم-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف