نمناک دین و مذهبگوناگون آیا امام جماعت برای خواندن نماز باید پول دریافت کنند؟
امام جماعت ، پول گرفتن
هزینه های احتمالی پرداختی به امامان جماعت بابت رفت و آمد یا سایر امور مستحب پذیرفته شده در آن مکان است که بسیاری همین را نیز دریافت نمی کنند.

حکم پول گرفتن امام جماعت بابت نماز جماعت چیست

" من در دنیا هیچ کاری نا جوانمردانه تر از پول گرفتن به خاطر نماز ندیده ام. این که شما جلو بایستی و نماز بخوانی و دیگران به تو اقتدا بکنند و تو به خاطر همان نماز (که نماز خودت نیز هست) از مردم پول بگیری! "

امامان جماعت

پرسش:

آیا جایز است روحانیون در مقابل نمازی که به عنوان امام جماعت می خوانند، از مردم پول بگیرند؟

پاسخ:

1. برخلاف ادعای شبهه امامان جماعت بابت خواندن نماز پولی نمی گیرند!

2. به فتوای تمام مراجع، برای انجام کار واجب نمی توان مزد یا پول دریافت کرد! لذا کسی برای اقامه نماز حق دریافت پول و مزد ندارد.

3. مبالغ احتمالی پرداختی به امامان جماعت، بابت هزینه های رفت و آمد و سایر کارهای مستحبی که در آن مکان پذیرفته اند پرداخت می شود که بدون اشکال است.

4. اکثر روحانیون مانند کسانی که در مساجد و حسینیه های عمومی نماز اقامه می کنند، حتی هزینه های رفت و آمد نیز دریافت نمی کنند!

آیا امام جماعت برای خواندن نماز باید پول دریافت کنند؟

آیا امام جماعت برای خواندن نماز باید پول دریافت کنند؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از میزان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
عبدالله خدابنده

عبدالله خدابنده

بابت نماز جماعت در کلیه دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و سازمانها و وزارتخانه ها به پیش نماز در قبال قرارداد تحت عنوان حق القدم ، حق ایاب و ذهاب و ....پرداخت میگرددو به صورت یک شغل موقت به آن نگریسته میشود . این قراردادها شش ماهه و ماهانه بوده و ممکن است یک روحانی در مدت یک ماه با چند دستگاه قرارداد منعقد نماید و این وجه فاقد هرگونه کسور می باشد.

پاسخ دادن 3 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف