نمناک اخبارجامعه کشته و زخمی در شایعه بمب گذاری حرم امام موسی کاظم
امام موسی کاظم ، حرم امام موسی کاظم
به دنبال شایعه بمب گذاری و ازدحام زائران حرم امام موسی کاظم(ع) در بغداد یک تن کشته و نزدیک به 250 تن زخمی شدند.
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1396

بمب گذاری در حرم امام موسی کاظم(ع)

یک منبع پزشکی عراق اعلام کرد، به دنبال شایعه بمب گذاری و ازدحام زائران حرم امام موسی کاظم(ع) در بغداد یک تن کشته و نزدیک به 250 تن زخمی شدند.

به نقل از الجزیره، این منبع افزود:برخورد زائران شیعه در مرقد امام موسی کاظم(ع) به دنبال شایعاتی درخصوص وجود یک عامل انتحاری در میان جمعیت زائران در منطقه کاظمیه به وقوع پیوست. بیشتر زخمی ها دچار شکستی و آسیب های دیگری شدند و به بیمارستان کاظمیه منتقل شده اند.

یک افسر پلیس عراق درباره جزئیات حادثه گفت:یکی از زائران صبح روز یکشنبه فرزند خود را در میان جمعیت گم کرد و بعد از ناامید شدن از یافتن وی شروع به پاره کردن لباس هایش کرد که برخی زائران به تصور اینکه او عامل انتحاری است شروع به دویدن کردند.

یک پلیس عراقی اظهار داشت:برخی در میان جمعیت شروع به فریاد کردند و از وجود عامل انتحاری خبر دادند که این امر موجب برخورد هزاران تن از زوار برای فرار از آن مکان شد که بلافاصله نیروهای امنیتی وارد شدند تا زائران را از عدم وجود هرگونه عامل انتحاری مطمئن کنند.

 

امام موسی کاظم

شایعه بمب گذاری در حرم امام موسی کاظم

 وی گفت:ده ها تن از جمله کودکان و سالمندان در نتیجه این برخوردها دچار آسیب هایی شده اند.

براساس این گزارش مراسم بزرگداشت سالروز وفات امام موسی کاظم همراه با اقدامات امنیتی شدیدی در مسیر راه ها و استقرار گشتی ها و بازرسی ها در مناطق مختلف بغداد و به ویژه در امتداد راه های مخصوص رفت و آمد زائران برگزار شد.

کشته و زخمی در شایعه بمب گذاری حرم امام موسی کاظم

کشته و زخمی در شایعه بمب گذاری حرم امام موسی کاظم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف