نمناک اخبارعلمی سختی امتحانات نهایی و پاسخ آموزش و پرورش به آن
امتحانات نهایی ، امتحان
معظل همیشگی در بحث امتحانات نهایی مساله سختی بعضی امتحانات نهایی است که منجر به اعتراض والدین و دانش آموزان میشود.
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395

سختی امتحانات نهایی و پاسخ آموزش و پرورش

امتحان نهایی امتحانی است که در پایان سال تحصیلی خرداد یا درشهریور بطور رسمی نه داخلی انجام می گیرد. ساختار امتحانات نهایی مانند بقیه امتحانات است با این تفاوت که به صورت کلی برای کل کشور طراحی میشود . سطح سوالات امتحانات نهایی یک سطح نرمال است چراکه برای تمام مناطق کشور صادر میشود . اما در این بین گاهی پیش می آید که سوالات دارای سطح بالاتری هستند و همین مساله زمینه اعتراض دانش آموزان را فراهم میکند.

سختی امتحانات نهایی و پاسخ آموزش و پرورش

نحوه طراحی سوالات امتحانات نهایی از آن دست موضوعاتی است که هرسال دانش آموزانی در برخی دروس نسبت به سختی آن اعتراض می کنند.امسال نیز سختی سوالات طراحی شده بخصوص در دروس "شیمی" و "عربی" باعث گلایه دانش آموزان و والدین آنها شده تا جایی که تعدادی از آنها اواخر هفته گذشته در مقابل ساختمان آموزش و پرورش تهران تجمع کردند و حتی بخشنامه ای جعلی با موضوع ارفاق در نمرات نهایی سه درس "عربی"، "شیمی" و "دین و زندگی" سال سوم متوسطه در فضای مجازی دست به دست چرخید.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پس از بررسی های انجام شده مشخص شد سوالات امتحانی ما سخت نبودند اظهار کرد:تا امروز بخشی از اوراق دروس شیمی، عربی و دین و زندگی تصحیح شده و نتایج بد نبوده است.

وی افزود:حتی میانگین نمرات دانش آموزان در این دروس بالاتر از میانگین نمرات در سال گذشته است.

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اکثر قریب به اتفاق اعتراضات از سوی دانش آموزان برتر که معمولا نمرات بالایی کسب می کنند مطرح شده است گفت:این گروه از دانش آموزان معمولا کمالگرا و ایده آل طلب هستند و سوالات برای کسب بیشترین نمره برای آنها سخت آمده است.

وی تاکید کرد:اگر دانش آموزان به نتایج امتحانات اعتراض دارند می توانند آن را مطرح کنند تا اوراق امتحانی آنها مجددا تصحیح شود.

سختی امتحانات نهایی و پاسخ آموزش و پرورش به آن

سختی امتحانات نهایی و پاسخ آموزش و پرورش به آن
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 15
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف