نمناک سبک زندگیموفقیت توصیه هایی برای 20 گرفتن در امتحان
امتحان ، خواب
تحقیقات کارشناسان نشان داده افرادی که قبل از امتحان خواب مناسب و کافی دارند بهتر می توانند مطالبی که خوانده اند را به خاطر بیاورند و نمره ی بالایی در امتحان کسب کنند.
بازدید : 1,294 نفر

امتحان و موفقیت در آن

اگرچه داشتن مطالعه کافی برای موفقیت لازم است، اما شرکت در امتحان تنها نیازمند دانستن نکات درسی نیست، بلکه موارد دیگری هم هست که رعایت آن ها به موفقیت شما کمک می کند از جمله خواب مناسب و کافی به یادآوری مطالب کمک زیادی می کند.

کار کشیدن بیش از حد از بدن و قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا مثل شب های پیش از امتحان ممکن است باعث بروز بیماری هایی در افراد شود.

به گزارش کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند دانشجویان و دانش آموزانی که داشتن خوابی مناسب شب قبل از امتحان باعث کسب نمره بالاتر و موفقیت در جلسه امتحان می شود.

 

امتحان‬&lrm

راهی برای موفقیت در امتحان

 کارشناسان اعتقاد دارند مغز انسان برای جایگذاری اطلاعات و ارسال آنها از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت به یک بازه زمانی خالی نیاز دارد که بهترین زمان هنگام خواب است. در این زمان مغز به شدت فعال است به طوری که داده های اطلاعاتی را به سهولت در سلول های حافظه قرار می دهد.

افرادی که دچار بدخوابی و بی خوابی هستند، معمولا حافظه خوبی ندارند و توان یادگیری آنها پایین است، همچنین این افراد بسیاری از اتفاقات را فراموش می کنند و به نوعی حالت گیجی و پریشانی دارند.
کارشناسان توصیه می کنند افرادی که در رده های مختلف سنی، آزمون و امتحان دارند شب قبل از آن به طور کافی استراحت کنند و در روز امتحان نیز برای مدت زمان کوتاهی هم که شده چشم های خود را ببندند تا مغز آنها بیشتر بتواند به پردازش اطلاعات بپردازد.
کارشناسان مفید بودن چرت زدن کوتاه بعد از صرف وعده ناهار را حتی برای کارمندان و شاغلین بسیار مفید می دانند زیرا باعث تجدید قوا و افزایش توان برای انجام کارها هنگام عصر می شود. 
در عین حال چرت زدن بعد از ناهار نباید به خواب تبدیل شود و باید بازه ای کوتاه در حد 15 الی 20 دقیقه داشته باشد زیرا خواب عمیق در وسط روز علاوه بر ایجاد چربی و بروز چاقی می تواند باعث بی خوابی شبانه نیز شود.

توصیه هایی برای 20 گرفتن در امتحان

توصیه هایی برای 20 گرفتن در امتحان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از عصر ایران/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف