امنیت خانه
فصل مسافرت های تابستانی و ایام تعطیل که فرا می رسد گزارشات سرقت بالا می رود در حالیکه اگر افراد نکات مهم حفظ امنیت خانه را در نبودشان رعایت کنند از این اتفاق جلوگیری می شود.

امنیت خانه را در دوران مسافرت تامین کنید

همانگونه که می دانید این فصل، فصل مسافرت می باشد و اکثر خانواده ها در تعطیلات سالانه خود به سر می برند. در این مقاله فهرستی ازچک لیست ها را به شما بیان می کنیم که قبل از مسافرت خود آنها را انجام دهید به کمک این بخش از نمناک خانه خود را امن و ایمن قرار دهید.

امنیت خانه

فوت و فن حفظ امنیت خانه در طول سفر

برای حفظ امنیت خانه در طول سفر چه کنیم؟

1-کلید خانه خود را به یک شخص معتبر که به آن اطمینان دارید بسپارید که هر چند بار یک بار خانه شما را چک بکند و در شرایط اضطراری آنها به خانه شما دسترسی داشته باشند.

2-مدارک مهم و با ارزش خود را در یک مکان مهم در خانه تان مانند گاوصندوق  قرار دهید یا آنها را در صندوق های امانت نگهداری کنید. اگر در خانه گاوصندوق ندارید و نمی توانید وسایل با ارزشتان را به کسی بسپارید، آنها را به جای اینکه در کشو اتاق خوابتان پنهان کنید، در کشورهای اتاق کودکتان قرار دهید. تجربه نشان می دهد سارقانی که فرصت کمی برای جست و جو در خانه دارند بیشتر اتاق های بزرگ را برای یافتن اشیای با ارزش به هم می ریزند و کاری به اتاق بچه ها ندارند.

3-از بسته بودن و قفل بودن همه در ها اطمینان حاصل کنید و اگر پنجره های شما قابلیت قفل شدن داشتند آنها را قفل کنید.

4-قبل از مسافرت تمام خانه خود را تمیز کنید و تمام زباله ها را از خانه خود خارج کنید تا اینکه حشرات و موجودات مزاحم به خانه شما وارد نشوند. پیشنهاد می شود که هرگز کلید خانه خود را در داخل گلدان یا زیر گلدان های خانه تان قرار ندارید.

5-در خانه تان آژیر خطر را فعال سازی کنید تا اینکه در هنگام شکستن شیشه ها آن آژیر به صدا در بیاید و موجب فراری دادن سارقین شود.

6-پرده ها را همانند روزهایی که در خانه تان بودید قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که تمام اشیا ارزشمند مانند لپ تاپ و غیره از کنار پنجره ها دور هستند.

7-با تهیه کردن سوئیچ های تایمری که باعث روشن و خاموش شدن چراغ های خانه تان در طول روز می شوند. شما می توانید تمام سارقین را از سرقت خانه تان پشیمان کنید که این سویچ ها هم ارزان و هم کارآمد هستند .این سوئیچ ها با استفاده از یک برنامه در گوشی هوشمندتان برنامه ریزی شود که با تهیه آن میتوانید ازهر جایی که هستید چراغ های خانه خودتان را خاموش و روشن کنید.

8-با افراد غریبه در مورد برنامه های خودتان در تعطیلاتی که پیش رو دارید صحبت نکنید چرا که این کار شما باعث تبادل اطلاعات خانوادگی شما میان افراد غریبه می شود و در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر و اینستاگرام برنامه های خودتان را بیان نکنید که این کار باعث شد جلب توجه سارقین می شود.

رازهای مهم حفظ امنیت خانه هنگام مسافرت

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
برچسب :
نظرات
وبگردی