نمناک اخبارحوادث امیر خوشگله رئیس دزدهای تهران دستگیر شد + عکس
امیر خوشگله ، رئیس دزدها
امیر خوشگله جوانی که با ریاست چندین باند کیف قاپی، زورگیری، سرقت منازل، گردنبند قاپی و ...، اقدام به خرید 13 خودروی مدل بالای خارجی و تعدادی باغ و ملک کرده بود، دستگیر شد.
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394

در پی دستگیری اعضای چندین گروه از سارقین خشن که به انواع شیوه و شگردهای "کیف قاپی"، "زورگیری از عابران پیاده"، "گردنبند قاپی"، "زورگیری به شیوه ایجاد تصادف ساختگی" و "سرقت های به عنف منازل" اقدام به ده ها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین سایر شهر و استان های کشور به ویژه در حاشیه تهران کرده بودند و با اعتراف صریح تمامی متهمین مبنی بر اینکه سرکردگی تمامی این گروه های سرقت با شخصی بنام امیر که معروف به امیر خوشگله است بوده، دستگیری این شخص به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

امیر خوشگله

شناسایی هویت واقعی متهم 

شناسایی هویت واقعی سرکرده گروه سارقین در شرایطی در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که هیچ کدام از متهمین دستگیر شده اطلاع دقیقی از هویت واقعی سرکرده ی خود نداشتند و تمامی آنها این شخصی را با نام مستعار "امیر خوشگله" می شناختند؛ لذا کارآگاهان با بهره گیری از تصاویر به دست آمده از متهم متواری و بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی هویت این شخص بنام امیر. م (متولد 1372) شدند که پیش از این نیز به اتهام ارتکاب سرقت های خشن دستگیر و روانه زندان شده بود. 

تحقیقات پلیسی 

با شناسایی هویت واقعی متهم (امیر. م)، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت خانواده وی در منطقه سلطان آباد به تحقیق نامحسوس از آنها پرداخته و اطلاع پیدا کردند که امیر با وجود آنکه هویت واقعیتش و حتی محدوده محل سکونتش را به هیچ کدام از همدستانش اعلام نکرده، اما با توجه به سوابق گذشته در پلیس آگاهی و اطمینان از شناسایی شدن توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، زندگی مخفیانه ای را انتخاب کرده است. 

همزمان با انجام تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه امیر، کارآگاهان در تحقیقات خود موفق به شناسایی تعدادی از املاک، باغ و اراضی شدند که امیر با استفاده از سرمایه به دست آمده از صدها فقره سرقت در مناطق پرند، پرندک، سلطان آباد، شهریار و گلستان خریداری کرده بود؛ همچنین در ادامه، کارآگاهان اقدام به شناسایی بیش از 13 دستگاه انواع خودروهای سواری خارجی مدل بالا کردند که متهم در طول چند سال خریداری و هر بار پس از مدت کوتاهی و بعضاً تصادف در زمان رانندگی اقدام به تعویض آنها کرده بود. 

دستگیری متهم 

با توجه به سوابق امیر در ایجاد گروه های سرقت و اطمینان از ادامه فعالیت های مجرمانه، مشخصات وی در اختیار تمامی پلیس های آگاهی سطح کشور قرار گرفت و مشخص شد که او در تاریخ نهم مرداد به اتهام سرقت به عنف از یک منزل ویلایی واقع در استان گیلان – شهرستان بندر انزلی به همراه سایر همدستانش (سه زن و 5 مرد) دستگیر شده است که بلافاصله هماهنگی لازم قضایی انجام و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. 

امیر پس از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی صراحتاً به ده ها فقره سرقت های به عنف اعتراف و عنوان کرد که علاوه بر سرقت هایی که با سایر همدستان خود (25 متهم دستگیر شده در اداره هجدهم پلیس آگاهی) در طول سال های گذشته داشته، به همراه یکی دیگر از مجرمین سابقه دار بنام مهدی. ک (متولد 1371) به شیوه ایجاد تصادف ساختگی و یا زاغ زنی از بانک ها اقدام به ده ها فقره سرقت و زورگیری نموده است. 

با دستگیری امیر و معرفی مهدی به عنوان همدست در ارتکاب ده ها فقره سرقت، مهدی نیز پس از دستگیری در مخفیگاهش واقع در استان گیلان به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و به همدستی با امیر اعتراف کرد. 

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:با توجه به سوابق هر دو متهم در تعدد سرقت های به عنف و به جهت شناسایی دیگر جرائم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

 

امیر خوشگله رئیس دزدهای تهران دستگیر شد + عکس

امیر خوشگله رئیس دزدهای تهران دستگیر شد + عکس
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 44
برگرفته از جام جم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 36 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف