نمناک اخبارسیاست آخرین خبر از انتخابات الکترونیک ریاست جمهوری 96
انتخابات الکترونیک ، انتخابات ریاست جمهوری 96
سخنگوی شورای نگهبان برگزاری «تمام الکترونیک» انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم را منتفی اعلام کرد.
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1395

انتخابات الکترونیک ریاست جمهوری 96 منتفی شد

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان برگزاری انتخابات «تمام الکترونیک» ریاست جمهوری 96 را کاملا منتفی اعلام کرد و گفت:وزیر کشور هم اعلام کرده که نمی توانند انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را به صورت تمام الکترونیک برگزار کنند.

انتخابات ریاست جمهوری 96

 عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان

 سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا از برگزاری انتخابات الکترونیک ریاست جمهوری در تمامی سطوح استقبال می کند، اظهار داشت:شورای نگهبان در جلسات متعددی به وزارت کشور اعلام کرده که برگزاری «تمام الکترونیک» انتخابات ریاست جمهوری منوط به فراهم کردن شرایط ایمن بودن و کیفیت و نیز حفظ امنیت و صحت انتخابات است که با توجه به اینکه این شرایط فراهم نشده و زمان کمی نیز تا انتخابات ریاست جمهوری 96 باقیمانده، بنابراین امکان برگزاری «تمام الکترونیک» این انتخابات وجود ندارد و منتفی شده است.

کدخدایی اضافه کرد:در حال حاضر شورای نگهبان فقط با پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر احراز هویت الکترونیکی رأی دهندگان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده موافقت کرده که این انتخابات در این سطح به صورت الکترونیک برگزار می شود.

به گزارش تسنیم، شورای نگهبان در جلسه ششم مرداد امسال این نهاد با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت ماه سال آینده موافقت کرد.

همچنین وزارت کشور بنا به تقارن ایام خردادماه با ماه مبارک رمضان به شورای نگهبان پیشنهاد کرده بود که انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا زودتر از موعد مقرر برگزار شود که شورای نگهبان با این پیشنهاد نیز موافقت کرد.

انتخابات الکترونیکی دولت دوازدهم در سال 96

آخرین خبر از انتخابات الکترونیک ریاست جمهوری 96
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف