نمناک اخبارسیاست پیروزی قاطع پوتین در نتیجه شمارش آرای انتخابات روسیه
انتخابات روسیه ، انتخابات روسیه 2018
با برگزاری انتخابات روسیه ولادیمیر پوتین توانست با قاطعیت و کسب بیش از 50 درصد آرا جایگاه ریاست جمهوری خود را تثبیت کند.
تاریخ انتشار : 28 اسفند 1396

برگزاری انتخابات روسیه و  ریس جمهوری دوباره پوتین

بنا به اعلام کمیسیون انتخابات روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی این کشور از 50 درصد آرای شمارش شده تاکنون 75 درصد آراء را به دست آورده است ، تخمین یکی از موسسات نظرسنجی نشان می دهد ولادیمیر پوتین 76.3 درصد آراء را به دست آورده است. این در حالی است که اولین تخمین ارائه شده از نتیجه انتخابات از پیروزی ولادیمیر پوتین با 75 درصد آراء حکایت داشت.

انتخابات روسیه
آرای ریاست جمهوری روسیه
پس از رئیس جمهوری کنونی روسیه پاول گرودینین، نامزد حزب کمونیست با کسب حدود 11.2 درصد آراء در جایگاه دوم قرار گرفته است. ولادیمیر ژیرینفسکی، نامزد حزب «لیبرال دموکرات روسیه» با کسب 6.7 درصد آراء در جایگاه سوم قرار گرفته است.
گزارشها حاکی است میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در مسکو، پایتخت روسیه حدود 60 درصد بوده است.
رای گیری در 11 منطقه زمانی روسیه پایان یافته است و در کمتر از 30 دقیقه دیگر با پایان رای گیری در کالینینگراد تخمین اولیه از نتیجه رای گیری اعلام خواهد شد.
رای دهندگان روسی روز یکشنبه برای انتخاب رئیس جمهوری این کشور به پای صندوق های رای رفتند. روند اخذ رای در مسکو پایان یافته است اما در کالینینگراد همچنان ادامه دارد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور برای یک دوره شش ساله دیگر نامزد این سمت شده است. پیش بینی می شود او بار دیگر بتواند با کسب آرای لازم زمام امور در روسیه را به دست بگیرد.
 
انتخابات ریس جمهوری
پیروزی پوتین در انتخابات ریس جمهوری
انتخابات روز یکشنبه در حالی برگزار شد که رقبای ولادیمیر پوتین مدعی شده اند مقامات روسی در برخی مناطق واجدان شرایط را مجبور به شرکت در انتخابات کرده اند.
آخرین آمار اعلام شده از سوی مقامات رسمی از مشارکت 51.9 درصدی واجدان شرایط تا ساعت 14 به وقت گرینویچ حکایت دارد.
بیش از 107 میلیون شهروند روسیه واجد شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند.

پیام تبریک رهبران جهان برای پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری

رهبران جهان به ارسال پیام های تبریکی شان به ولادیمیر پوتین به خاطر پیروزی مطلق درانتخابات ریاست جمهوری روسیه اغاز نموده اند.
 شی جین پینگ،رهبر چین و نورسلطان نظربائیف رئیس جمهور قزاقستان، از جمله رهبرانی اند که تا کنون از همه نخست پیام های تبریکی شان را عنوانی رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین ارسال نموده اند.
بر اساس گزارشات گفته می شود که روز دوشنبه، نورسلطان نظربایف با ولادیمیر پوتین از طریق تلفن تماس گرفت و طی آن رئیس جمهور قزاقستان به همتای روسی خود، پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فدراسیون روسیه را تبریک گفت. 
همچنین شی جین پینگ، رهبر مردم چین پیام تبریکی خود را در تلگرام فرستاده که در آن از سطوح بلند روابط روسیه و چین اشاره نموده است.شی جین پینگ آمادگی خود را برای توسعه بیشتر این روابط ابراز نموده است.
علاوه بر این،رئیس جمهور تاجیکستان، امام علی رحمان نیز، به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فدراسیون روسیه، نامه ای تبریکی به ولادیمیر پوتین فرستاد. 
امام علی رحمان نوشته است:"به مناسبت پیروزی شما در انتخابات ریاست جمهوری فدراسیون روسیه، صمیمانه ترین تبریک ترین ها و بهترین آرزو های خود را ابراز می دارم. پیروزی مطلق شما در انتخابات کنونی بیانگر حمایت مردم روسیه از برنامه کاری شما در این پست است."

پیروزی قاطع پوتین در نتیجه شمارش آرای انتخابات روسیه

پیروزی قاطع پوتین در نتیجه شمارش آرای انتخابات روسیه
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از اسپوتنیک / عصر ایران / ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف