نمناک اخبارسیاست رای دادن چهره های مشهور انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر
انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات ریاست جمهوری 96
انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا با دستور وزیر کشور آغاز شد. در ادامه با اخبار لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری و تصاویر چهره های سیاسی و بازیگران و ورزشکاران در هنگام اخذ رای همراه ما باشید.
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1396

جزئیات روز اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا

با دستور وزیر کشور انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور آغاز شد.

چهر ه های شناخته شده‎ای که تا این لحظه (11:00) رای خود را به صندوق انداختند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و همچنین حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی و سید مصطفی هاشمی طبا سه کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، تا این لحظه رای خود را به صندوق انداختند.
آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله سید هاشم بطحایی، سرلشکر محمد علی جعفری، سردار غلامحسین غیب پرور، اسحاق جهانگیری، محمد جواد ظریف، سید حسن قاضی زاده هاشمی، مصطفی معین، علی جنتی، محمدرضا عارف و هادی ساعی نیز از جمله شخصیتهای شناخته شده ای بودند که در نخستین دقایق و ساعتهای آغاز انتخابات، رای خود را به صندوق انداختند.

 

 اخبار لحظه به لحظه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 96 

00:22:به نقل از یک منبع آگاه میزان مشارکت در تهران تاکنون نزدیک به 5 میلیون نفر بوده است. 
  
00:21: رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها پایان یافت و شمارش آرا آغاز شد. 
  
00:18: آغاز شمارش آراء در شعب اخذ رای استان یزد
 
با اتمام زمان اخذ رای، شمارش در شعب اخذ رای آغاز شده است. همچنانکه اخبار واصله حاکی از آن است که در برخی از شعب روستایی و شهری شمارش به اتمام رسیده است، تشریفات قانونی در حال اقدام و ارسال صورتجلسات به فرمانداری ها در دست انجام است.
 
 00:09:اعضای شعب موظفند مردم را به داخل شعب هدایت کنند
 
معاون سیاسی فرمانداری تهران گفت:اعضای شعب اخذ رای موظفند مردمی که در مقابل شعب هستند را به داخل شعب هدایت کنند و از آن ها اخذ رای کنند. 
  
00:08:سخنگوی شورای نگهبان:ملاحظه ای نسبت به هیچ فرد خاصی نداریم

▪️پس از بررسی و جمع بندی گزارشات، این جمع بندی ها به اعضای شورای نگهبان ارسال می شوند تا اعضا نظرات خود را اعلام کنند و قطعا به هر نتیجه ای برسیم این نتایج را به همه مردم اعلام خواهیم کرد و هیچ ملاحظه ای نسبت به هیچ فرد خاصی نخواهیم داشت. 
  
00:07:بر اساس اطلاعیه شماره 35 وزارت کشور، در های شعب اخذ رای بسته اما رای گیری از کسانی که هنور در داخل شعب هستند ادامه دارد. 
 
 00:06: پایان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و شوراهای پنجم و میان دوره ای مجلس دهم. 
  
00:05:وزارت کشور:آمار شرکت در انتخابات از 40 میلیون عبور کرد. 
 
 00:04:ستاد انتخابات کشور:حضور نمایندگان نامزدها تا پایان زمان اخذ رای و تنظیم صورت جلسه در شعب اخذ رای بلا مانع است. 
  
00:03:بر اساس اطلاعیه شماره 35 ستاد انتخابات کشور، عوامل اجرایی کلیه شعب اخذ رأی موظفند رأی مراجعه کنندگان را اخذ و رأس ساعت 24 نسبت به اتمام رأی گیری اقدام کنند. 
 
 00:02:حضور رییس سازمان بازرسی در حسینیه ارشاد
 
رییس سازمان بازرسی کل کشور در محل اخذ رای از مردم در حسینیه ارشاد حاضر شد . درب های حسینیه ارشاد در حالی بسته شد که جمعیت زیادی هنوز موفق به رای دادن نشده و همچنان بیرون از حسینیه در انتظار رای دادن هستند
  
00:01:وحید حقانی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد
 
وحید حقانی دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات از نزدیک در جریان مراحل مختلف انتخابات قرار گرفت.

حقانی در جلسه ای مشترک با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و رحمانی فضلی وزیر کشور شرکت کرد.
  
00:00:بازدید دوباره جهانگیری از ستاد انتخابات کشور
 
معاون اول رییس جمهور دقایقی پیش از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات از نزدیک در جریان مراحل مختلف انتخابات قرار گرفت. 
 
 23:56:خبر صداوسیما درباره پایان رای گیری صحت ندارد
 
سخنگوی وزارت کشور با حضور در شبکه خبرضمن تاکید بر این که توقف رای گیری که توسط صداوسیما اعلام شده است صحت ندارد گفت:در قانون صراحتا آمده است که رای گیری باید در روز جمعه انجام شود.

سید سلمان سامانی گفت:در جلسه ای که با حضور وزیر برگزار شد تصمیم گرفته شد که رای گیری تا ساعت 24 ادامه پیدا کند. بنابراین رای گیری تمام نشده است. 
 
 
23:55:سخنگوی وزارت کشور گفت:قطعا بعد از ساعت 24 هیچ رایی اخذ نمی شود.

سیدسلمان سامانی شامگاه جمعه در گفت و گو با شبکه خبر اظهار داشت:شورای نگهبان هم به ناظران خود در شهرستان ها اعلام کردند که رای گیری در ساعت 24 باید اتمام پذیرد. 
  
23:12: در اطلاعیه شماره 34 ستاد انتخابات کشور اعلام شد

صدور دستور بسته شدن درب های شعب؛ افراد داخل شعب رای می دهند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد که از افراد حاضر در شعب تا ساعت 24 رای گیری می شود.
 
23:11: بقایی به احمدی نژاد رأی داد!
 
انتخابات ریاست جمهوری 96
 
23:08: وزیر کشور رأی خود را به صندوق انداخت 

رحمانی فضلی در شعبه اخذ رای مستقر در وزارت کشور حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.

22:57: دستگیری 8 متخلف انتخاباتی در شهر اردبیل

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت:تاکنون 8 نفر متخلف در سطح شهر اردبیل دستگیر شده است.
 
 
22:46:ویشکا آسایش پای صندوق رای حاضر شد
 
رای گیری
 
  
22:33: مطهری:مردم از رأی دادن منصرف نشوند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی از مردم خواست با طولانی شدن فرایند رای گیری از رای دادن منصرف نشوند.
 
22:17: مشارکت از 38 میلیون گذشت 

مشارکت مردم در انتخابات از 38 میلیون رای گذشت و رای گیری ادامه دارد.

 
22:14: آغاز شمارش آرا در حوزهای انتخابیه در خارج از کشور

مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور گفت:در اغلب حوزه های انتخابات رای گیری در خارج از کشور گرفتن اخذ رای به اتمام رسیده است و شمارش آراء آغاز شده است.
 
22:12: رئیسی:همواره برای رأی مردم، احترام قائلیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:باید همواره به رأی مردم و قانون احترام قائل باشیم، بنابراین بنده به عنوان کاندیدای انتخاباتی معتقدم میزان رأی ملت است و احترام به قانون و رأی مردم ایجاب می کند که منتظر باشیم و ببینیم نتایج چه می شود. 
 
22:11:احمدی نژاد، بالاخره آمد
 
اخذ رای
 
 نرگس محمدی تازه عروس سینمای ایران و مادرش نیز رای خود را به صندوق انداختند.
 
رای گیری امروز
 

  21:58: تا آخرین مراجعه کننده، اخذ رای ادامه خواهد داشت

 
فرماندار حوزه انتخابیه و رییس هیات اجرایی شهرستان تهران با اعلام اینکه تا آخرین مراجعه کنننده اخذ رای ادامه خواهد داشت تصریح کرد:جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نیست. 
 

21:53: رئیس ستاد روحانی:صندوق های رأی را ترک نکنید

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی با تشکر از حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای از هموطنانی که هنوز موفق به دادن رای نشده اند با احترام درخواست کرد مراکز رای گیری را ترک نکنند.
 
21:49: رأی تتلو به رئیسی

امیرحسین مقصودلو (تتلو) تصویر برگه رای خود به ابراهیم رئیسی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

چه کسانی امروز رای دادند
 
21:44: شهاب حسینی، رأی خود را نشان داد

شهاب حسینی، هنرمند سینما رای خود را جهت دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای شهر داخل صندوق رای انداخت.
 
شخصیت های مهم در رای گیری
 
21:36: رئیسی وارد ستاد انتخابات کشور شد

ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.
 
21:35: آغاز شمارش آرا در روستاهای فاقد متقاضی مازندران

استاندار مازندران گفت:شمارش آرا در روستایی که به تشخیص نماینده فرماندار فاقد متقاضی برای رای دادن است آغاز شده است.
 
21:15: «حاج قاسم» هم پای صندوق رأی رفت
 
انتخابات ریاست جمهوری
 
21:06: رییس ستاد انتخابات از مردم عذرخواهی کرد 

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه سهل انگاری در اجرای انتخابات نبوده است، گفت:از مردم به خاطر حضور در صف های طولانی اخذ رای عذرخواهی می کنیم.

علی اصغر احمدی در این باره اظهار کرد:ما شاهد مراجعه مردم به شعب اخذ رای از ساعات اولیه بودیم و مردم خصوصا در تهران و شهرهای بزرگ در صف های طولانی مانده اند که ضمن قدردانی از آن ها باید دستشان را بوسید و ما به واسطه زحمتی که مردم متحمل شده اند از آن ها عذخواهی می کنیم ولی سهل انگاری در اجرای انتخابات وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه کسانی که وارد شعب اخذ رای می شوند باید براساس مقررات تشخیص هویت شوند، گفت:ما توانستیم در تعامل با هیئت نظارت شورای نگهبان در بخشی جاها منشی را اضافه کنیم که سرعت افزایش پیدا کند.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطر نشان کرد:وقتی هیئت اجرایی در زمان خود صندوق سیار پیش بینی می کند مسیر صندوق سیار نیز پیش بینی می شود و تغییر آن نیازمند هماهنگی با هیئت نظارت است و همکاران ما در تلاش بودند این کار را انجام دهند.
 
21:04: رفع مشکل کمبود تعرفه در آذربایجان شرقی
 
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت:مشکل کمبود تعرفه رفع شده است.
 
 
20:58: تأمین امنیت انتخابات تا پایان شمارش آرا

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس امنیت عمومی با اشراف اطلاعاتی در شناسایی کانون های تهدید و آسیب در سطح کشور نقش مهم و حساسی را ایفا می کند، گفت:ناجا با آمادگی ، مقتدرانه و هوشیارانه مأموریت بزرگ تأمین امنیت انتخابات تا پایان شمارش آراء و تعیین و تثبیت رئیس جمهور و شوراها دنبال می کند.
 
20:51: اطلاعیه شماره 4 هیات مرکزی نظارت بر انتخابات 

هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در اطلاعیه شــماره (4) خود از کسانی که نسبت به انتخابات شکایتی دارند دعوت کرد تا شکوائیه خود را تسلیم شورای نگهبان کنند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

حمد و سپاس خدای متعال را که بار دیگر الطاف و عنایات خود را شامل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود و مردم فهیم و آگاه، با حضور گسترده و با شکوه خود در پای صندوق های اخذ رأی امید واهی دشمنان ملت بزرگ ایران را مبدل به یأس نموده و ثابت نمودند که علاوه بر حضور در عرصه های اجتماعی و انتخابات، همواره پشتیبان ولایت و گوش به فرمان رهبر خود هستند.

بدینوسیله ضمن تشکر از آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کلیه هیات های نظارت و اجرایی سراسر کشور به اطلاع می رساند در اجرای تبصره 1 ماده 80 قانون انتخابات ریاست جمهوری، چنانچه کسانی از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند، می توانند ظرف مدت سه روز از تاریخ اخذ رأی، شکایت مستند خود را به هیأت های نظارت استان ها و شهرستان ها و یا دبیرخانه شورای نگهبان به نشانی تهران، خیابان امام خمینی(ره) روبروی دانشکده افسری امام علی(ع)، خیابان فلسطین جنوبی، شورای نگهبان تسلیم نمایند.

بدیهی است به استناد تبصره 2 ماده 80 همین قانون، شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام، نام خانوادگی، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

همچنین مستندا به تبصره 3 ماده 80 در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک و مغرضانه، داوطلبان انتخاباتی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است.
 
20:47: درهای شعب اخذ رأی، ساعت 11 بسته می شود 

سیدحسین هاشمی در پاسخ به این سوال که حجم بسیار زیادی از مردم پشت درهای شعب اخذ رای حضور دارند، افزود:ساعت 11 شب درهای شعب اخذ رای بسته خواهد شد و تمامی کسانی که در پشت درهای هستند به داخل شعب هدایت خواهند شد.
 
20:44: لاریجانی:میزان مشارکت از سال 92 بیشتر بوده

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:رقمی که به من از میزان مشارکت مردم اعلام شده، رقم خوبی است و از انتخابات سال 92 میزان مشارکت بیشتر بوده است.

 
20:37: درخواست برای تمدید انتخابات پس از ساعت 24 

محمود صادقی با انتشار پستی در توییتر خود نوشت:

« قابل توجه مسئولین؛

با توجه به تراکم جمعیت و کندی أخذ رأی و احتمال کافی نبودن وقت، مردم درخواست دارند عند اللزوم زمان تا پس از ساعت 24 نیز تمدید شود.

به نظر می رسد با توجه به ماده 20 قانون انتخابات ریاست جمهوری تمدید امکان پذیر است.

ماده 20- اخذ رأی در داخل و خارج کشور در یک روز انجام می شود و مدت آن ده ساعت است و در صورت ضرورت قابل تمدید می باشد.

تبصره 1_ تشخیص ضرورت و مدت تمدید اخذ رأی در سراسر کشور به عهده وزیر کشور است.

تبصره 2_ اخذ رأی باید در روز جمعه انجام گیرد.»
20:19: قربانی اسیدپاشی، رأی خود را به صندوق انداخت

سهیلا جورکش قربانی اسیدپاشی اصفهان امروز در بوستون آمریکا رای خود را به صندوق انداخت.

انتخابات ریاست جمهوری
 
20:14: حوزه های رأی دهی خلوت در تهران
 
با توجه به حضور گسترده در حوزه های انتخاباتی، می توانید به این شعبه ها مراجعه کنید و کم تر در صف بمانید

حوزه های رأی دهی خلوت در تهران 

اتوبان نیایش جنب تونل شهرک فجر نسبتا خلوته

مدرسه دخترانه شهید آوینی, شهران, خیابان یکم, انتهای 12 متری اول, کوچه سوم شرقی, شعبه خلوتی هست.

تهران نازی آباد _ انتهای خیابان احدی_ خیابان خدایاری_ دبیرستان دخترانه شهید اول

راه آهن مختاری

گوهردشت کرج، بلوار موذن، نبش بلوار شهرک محمودیه، کانون شهید فهمیده

حوزه سیار هتل بیمارستان گاندی خلوته

قلهک محله زرگنده تمامی صندوق های اخذ رای خلوت میباشد

خیابان جمهوری تقاطع فخر رازی. مسجد سجاد

میدان راه آهن. ساختمان ستادی راه آهن ایران

بیمارستان محک تهران خیلی خلوته

منطقه 5، پونک، کمالی، جهاد، مدرسه جهاد از بقیه تو این حوالی خلوت تره

مرکز توانبخشی ثارالله، نسبتا خلوته، خیابان ثارالله ولنجک

دبیرستان فروغ دین خیابون بهارتهرانپارسم هیجکی نیست خلوته خلوتهه

بمدرسه دخترانه شهید آوینی, شهران, خیابان یکم, انتهای 12 متری اول, کوچه سوم شرقی, شعبه خلوتی هست.

میدان امام حسین خیابان منتظری بلوار شهید اسدی کوچه گودرزی دبیرستان علامه حلی تقریبا خالیه

تهران ، خیابان کمالی ، مسجد امام رضا(ع) کنار بیمارستان لقمان
میشه ده دقیقه ای رای داد

تهران خیابان دماوند ، خیابان شهید غفاری، دبستان میرمطهری- منطقه 13- حداکثر زمان 15 دقیقه

سلام خیابان پیروزی اکثر صندوق ها اعم از ثابت و سیار بسیار بسیار خلوت می باشد

میدان امامت، خیابان جدیدی، انتهای خیابان مسعود سعد، مدرسه اشرفی اصفهانی
خلوته

نارمک،میدان شقایق،خیابان کیاشمشکی،هنرستان حزب اله بدون صف

میدان المپیک دبیرستان دخترانه سما 1

مشهد بلوار رضوی 31 خلوته

پیروزی محله نیرو هوایی، تقاطع خیابان پنجم نیرو هوایی و 4/37 مسجد ابا عبدالله، به نسبت خلوته.

مسجد مفتخر خیابان اندرزگو

مرکز توانبخشی ثارالله، نسبتا خلوته، خیابان ثارالله ولنجک

20:09: تاکنون؛ شرکت حدود 30 میلیون نفر در انتخابات 

تا ساعت 19:45 امروز (جمعه 29 اردیبهشت) حدود 30 میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرو روستا شرکت کردند.
 
 
20:08: مهلت رأی گیری تا ساعت 22 تمدید شد
 
بر اساس اطلاعیه شماره 32 ستاد انتخابات کشور مهلت اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت 22 تمدید شد.
 
 
20:00: دستگیری 106 رای دهنده در خراسان
 
رکنا:رشیدیان، استاندار خراسان رضوی گفت:35 نفر در مشهد و 71 نفر در استان، قصد داشتند با شناسنامه فوتی رأی بدهند که مسئولین صندوق ها مانع شدند.
19:58: اعزام هیات هایی به 2 استان برای نظارت بر روند انتخابات 

مدیرکل امور انتخابات شورای نگهبان از اعزام دو هیات به دو استان برای نظارت بر روند برگزاری انتخابات خبر داد.

علیرضا نیلچی در جمع خبرنگاران مستقر در شورای نگهبان گفت:این هیات ها به درخواست هیات های نظارت استانی اعزام شده اند.
 
19:55: صفوف فوق العاده طولانی رأی در حسینیه ارشاد

صفوف طولانی و متراکم شعبه اخذ رای حسینیه ارشاد به قدری طولانی شده است که مردم برای رای دادن باید حدود هفت ساعت در صفوف منتظر بمانند.

انتخابات ریاست جمهوری
 

19:49: نامه مدیرکل انتخابات شورای نگهبان درباره نحوه قرائت آرای کاندیداها 

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان در نامه ای به روسای هیات های نظارت استان ها در خصوص نحوه قرائت برخی از آرا توضیحاتی ارائه کرد.

متن نامه علیرضا نیلچی به روسای هیات های نظارت استان ها بدین شرح است:

احتراما با توجه به سئوالات مکرر استان ها در خصوص قرائت برخی از آرا، نظر هیات مرکزی نظارت به شرح ذیل می باشد:

1. اگر در برگه رای نام یا نام خانوادگی نامزد انتخابات غلط املایی داشته باشد، ولی همچنان بتوان آن را به نام نامزد خواند، برگه رای صحیح بوده و به نام نامزد مربوطه خوانده می شود؛ به طور مثال روهانی به نام آقای حسن روحانی، میرصلیم به نام آقای سید مصطفی آقا میرسلیم، رئیصی به نام آقای سید ابراهیم رییس الساداتی و حاشمی تبا به نام آقای سید مصطفی هاشمی طبا خوانده می شود.

2. در صورتی که در برگ رای فقط نام نامزد از قبیل حسن، ابراهیم (سید ابراهیم) و مصطفی (سید مصطفی) نوشته شده باشد، صحیح بوده و به نام نامزد مربوطه خوانده می شود.

3. در صورتی که در برگ رای فقط مصطفی یا سید مصطفی نوشته شده باشد به تناسب آرا، آرای فرد در شعبه به نام آقایان آقا میرسلیم و هاشمی طبا خوانده می شود.

4. در صورتی که در برگ رای یکی از عناوین ذیل به تنهایی نوشته شده باشد به نام آقای سید ابراهیم رییس الساداتی خوانده می شود:رئیس السادات- رییس السادات- رئیسی- رییس-رئیس- رییس- سادات-ساداتی. 
 
 
19:23: حضور پر شور ایرانی ها پای صندوق رای در کربلا

ایرانی های حاضر در کربلا از صبح امروز 29 اردیبهشت ماه با حضور پای صندوق رای، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

انتخابات ریاست جمهوری
 
19:10: رئیس مجلس شورای اسلامی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد 

رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور از نزدیک در جریان مراحل مختلف انتخابات قرار گرفت.
 
18:55: دستگیری 3 نفر در رباط کریم و برخورد با خرید و فروش رای در پردیس 

رییس هیات بازرسی استان تهران از دستگیری 3 نفر در رباط کریم و برخورد با خرید و فروش رای در پردیس خبر داد. 
 
 
18:44: برای رأی دادن به «حسینیه ارشاد» نروید

سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از مردم درخواست کرد که به دلیل ازدحام جمعیت و استقبال کم نظیر برای شرکت در انتخابات در شعب دیگری غیر از حسینیه ارشاد آرای خود را به صندوق ها بیندازند.

18:17:رأی گیری در فرودگاه مهرآباد
 
انتخابات ریاست جمهوری
 
 
17:55: زمان انتخابات تا ساعت 20 تمدید شد
 
بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور زمان رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ساعت 20 امشب تمدید شد.
 
17:17: ستاد انتخابات:مشخصات کاندیدای موردنظر را «کامل» بنویسید
 
متن اطلاعیه شماره (25) ستاد انتخابات کشور به شرح زیر است:

به آگاهی هموطنان عزیز می رساند به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزدهای انتخابات خواهشمند است درهنگام نوشتن آراء، مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را که شامل نام و نام خانوادگی ایشان به همراه کد نامزد می باشد، به صورت کامل و خوانا قید نمایید تا ان شاءالله حقی از نامزدهای محترم در هنگام شمارش و احتساب آراء ضایع نگردد.

ستاد انتخابات کشور

 
17:11: مدارس تهران و بخی شهرهای دیگر در روز شنبه شد

به علت مشارکت گسترده فرهنگیان در امر برگزاری انتخابات و شمارش آرا تمامی مدارس شهر و شهرستان های تهران شنبه 30 دیبهشت ماه 96 تعطیل است. 

 
16:54:تا این لحظه ٢٠ میلیون نفر از واجدین شرایط رای، توانستند رای بدهند.
 
16:47:پایان رأی گیری در استرالیا و نیوزلند/شمارش آرا پس از اتمام رای گیری 

مدیرکل ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه اعلام کرد که برگزاری انتخابات ریاست جمهوی در کشورهای حوزه اقیانوسیه از جمله استرالیا و نیوزلند به اتمام رسیده است.

محمدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه طی یکی دو ساعت آینده نیز رأی گیری در جنوب شرق آسیا به اتمام می رسد، گفت:بعد از اتمام رأی گیری شمارش آرا آغاز می شود.

وی افزود:نمایندگی های ایران در خارج از کشور نتایج شمارش آرا را به وزارت امور خارجه ارسال می کنند و این وزارتخانه نیز به وزارت کشور اعلام می کند.
 
16:16:زمان رای گیری در 6 شهر استرالیا به دلیل استقبال مردم 2 ساعت دیگر تمدید شد
 

 
16:10: ترانه علیدوستی و بهاره هدایت در صف رای گیری دانشگاه امیرکبیر
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

 
16:04: اطلاعیه شماره 24 ستاد انتخابات کشور 

به آگاهی کلیه اعضای شعب اخذ رأی و نمایندگان فرماندار می رساند به غیر از کسانی که در شعبه اخذ رأی مسئولیتی به عهده دارند و نیز نمایندگان نامزدها فرد دیگری حق حضور در شعبه اخذ رأی را نداشته و در صورت حضور به آنان تذکر داده شود که محل شعبه را ترک نمایند. نیروهای انتظامی حاضر در شعب اخذ رأی در این ارتباط همکاری لازم را معمول دارند.

ستاد انتخابات کشور
 
15:41: اصغر فرهادی، کارگردان در حوزه اخذ رای انتخابات ایران در شهر کن فرانسه.
 
انتخابات ریاست جمهوری
 
 
14:22:شبکه بی بی سی با اشاره به فضای انتخاباتی کنونی در کشورمان گزارش داد:مردم ایران برای حضور در انتخاباتی پای صندوق های رأی رفته اند که در آن حسن روحانی برای دور دوم خود رقابت می کند.
 
 
14:15:مراجع تقلید روز جمعه 29 اردیبهشت با شرکت در انتخابات، عموم مردم را به حضور گسترده در پای صندوق های رای دعوت و تاکید کردند:حفظ جمهوریت و نظام اسلامی در گرو شرکت حداکثری در انتخابات است. 
 
 
14:14:قشقاوی، رئیس ستاد هیات نظارت بر انتخابات خارج از کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:رای گیری در کلیه شعب خارج از کشور همچنان ادامه دارد و شمارش آرا آغاز نشده است. 
 
 
14:11:خبرگزاری رویترز گزارش داد که ایرانی ها رای دادن در انتخاباتی که رقابتی تنگاتنگ میان «حسن روحانی» رئیس جمهوری فعلی و «ابراهیم رئیسی» است را آغاز کردند. این انتخابات می تواند سرعت اصلاحات اجتماعی و اقتصادی و همچنین تعامل مجدد ایران با جهان را تعیین کند.

تلویزیون ایران با پخش تصاویری از صف های طولانی مقابل شعب اخذ رای، اعلام کرده است که از بین جمعیت 80 میلیونی ایران، 56 میلیون واجد شرایط رای دادن هستند.
 
14:09:اکثر رسانه های جهان، هم زمان با آغاز انتخابات ریاست جمهوری در ایران به پوشش این رویداد پرداختند. 
 
 
14:08:محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران گفت:این اولین انتخابات است که آیت الله هاشمی حضور ندارد.

او افزود:شرکت در انتخابات یک تعهد اخلاقی و اجتماعی است. در این انتخابات شخصیت محبوب ما و یار دیرین امام حضور ندارد تا رهبری را یاری کنند. ما از ارادتمندان ایشان هستیم که همیشه در انتخابات رای خود در حسینیه جماران می دادند و ما هم به یاد آیت الله هاشمی امروز در اینجا حضور پیدا کردیم . 
 
 
14:20:فرمانده ناجا در پای صندوق رأی:تخلفات روزهای گذشته در فضای مجازی و حقیقی بر اساس ضوابط قانونی به مبادی ذی ربط ارجاع شده است. انتخابات با امنیت کامل در حال برگزاری است
 
 
01:34:ستاد انتخابات کشور:برای رای دادن به جز شناسنامه، مدرک دیگری قابل قبول نیست 
 
 
01:30:سید حسن خمینی، سید علی خمینی و سید یاسر خمینی فرزندان یادگار امام راحل، صدیقه مصطفوی دختر امام(ره)، فاطمه طباطبایی همسر مرحوم سید احمدخمینی، عدنان طباطبایی فرزند مرحوم صادق طباطبایی و مرتضی اشراقی نوه امام نیز صبح امروز (جمعه) با حضور در حسینیه جماران، رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداختند. 
 
 
01:26:علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز به همراه خانواده اش در ستاد انتخابات وزارت امور خارجه حضور پیدا کرد و در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد. 
 
 
01:25:غلامعلی حداد عادل با حضور در صف رأی دهندگان در شعبه مسجد لرزاده پس از رسیدن نوبت، رأی خود را به صندوق دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا انداخت. 
 
 
01:07:اطلاعیه شماره 9 هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خواستار توجه هموطنانمان نسبت به ممهور بودن تعرفه های انتخاباتی شد. 
 
 
12:58:دبیر شورای نگهبان رای خود را به صندوق انداخت.
 
 
12:46:حضور پرشور ایرانی های خارج از کشور در انتخابات

 
انتخابات ریاست جمهوری
 
12:37:شهردار تهران گفت:بعد از انتخابات حتما رقابت ها به پایان خواهد رسید و کار و خدمت برای مردم در مبارزه با فقر و مشکلات اقتصادی آغاز می شود. 
 
 
12:35:فرمانده نیروی انتظامی گفت:براساس گزارش های رسیده تاکنون هیچ گونه مشکل امنیتی گزارش نشده و انتخابات با امنیت کامل و حضور پرشور مردم در حال برگزاری است.
 
 
12:34:جهانگیری و همسرش در حسینه ارشاد
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

 

انتخابات ریاست جمهوری

رای دادن حاج منصور ارضی در نازی آباددر انتخابات 96

 اصغر فرهادی و ایرانی ها در کن رای دادند

سینماگران و ایرانی های حاضر در هفتادمین جشنواره فیلم کن نیز همزمان با مردم کشورمان در رای گیری دروازدهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کردند.

اصغر فرهادی و فاطمه معتمد آریا از جمله چهره هایی بودند که رای خود را به صندوق انداختند. 

از سینماگران حاضر در هتل کارلتون می توان از پریسا بخت آور،محمد اطبایی،امیر اسفندیاری، مهدی کرم پور، محمد نجاریان،محمدرضا عباسیان،حمیدی مقدم و .... نام برد.

 

انتخابات ریاست جمهوری

 

 

 

 

انتخابات ریاست جمهوری

 

 

 

 

 

 

 

انتخابات ریاست جمهوری

 

 

 

  

 

 

انتخابات ریاست جمهوری

 

 

 

 عکس:مسعود نجفی 

انتخابات ریاست جمهوری

الهام پاوه نژاد، حسین زمان و نازنین بیاتی در صف رای مدرسه شهدای رسانه

انتخابات ریاست جمهوری

حضور خانواده کوثری در حسینیه ارشاد برای شرکت در انتخابات

انتخابات ریاست جمهوری

هدیه تهرانی در مدرسه شهدای رسانه 

انتخابات ریاست جمهوری

هوشنگ ابتهاج هم رای خود را به صندوق انداخت 

انتخابات ریاست جمهوری

محمدعلی کشاورز هم در انتخابات شرکت کرد

انتخابات ریاست جمهوری

الهام حمیدی، رأی خود را به صندوق انداخت

12:24:جهانگیری:به شایعه ها نباید توجه کنید یکی از انتخابات های مهم و تاریخی است دغدغه ای نداریم 
  
12:14:مشاور و مدیرکل استاندار تهران با بیان این که از چند شعب اخذ رای بازدید داشته گفت تا این لحظه گزارشی از تخلف اعلام نشده است. 
 
 12:00:مصطفی میرسلیم کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد که همه باید بعد از اعلام نتابج انتخابات به قانون و رای مردم تمکین کنیم. 
  
11:56:قالیباف در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا اردبیل رای خود را به صندوق انداخت. 
 
 11:52:ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که ملاک تشخیص واجد شرایط رأی بودن مراجعه کنندگان به شعب و صدور تعرفه برای ایشان، پس از بررسی اصالت شناسنامه، عدم درج مهر انتخابات جاری در شناسنامه و متولد 1378.2.29 یا قبل از آن بودن می باشد.  
 
11:51:لحظه رای دادن رئیسی
 
انتخابات ریاست جمهوری
 
 
11:39:سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از رای دادن در مسجد ارشاد شهر ری و در جمع خبرنگاران اظهار داشت:یکی از افتخارات جمهوری اسلامی حضور مردم برای شکل دادن به نهادهای مختلف است.
وی با تاکید بر اینکه رأی مردم در جمهوری اسلامی تشریفاتی نیست، افزود:امام فرمودند میزان رأی ملت است. البته این حرف به عنوان تشریفات نیست. 
  
11:25:جمیله علم الهدی همراه با حجت الاسلام رئیسی در مسجد ارشاد برای شرکت در انتخابات.
 
انتخابات ریاست جمهوری
 
11:14:سید مصطفی میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد قبای تهران رای خود را به صندوق انداخت. 
 
11:13:مولوی عبد الحمید،امام جمعه اهل سنت زاهدان دقایقی پیش رای خود را به صندوق انداخت.
 
انتخابات ریاست جمهوری
 
11:11:حضور عروس و داماد برای شرکت در انتخابات 96
 

 

 انتخابات ریاست جمهوری
10:57:سیدابراهیم رئیسی دقایقی پیش با حضور در مسجد ارشاد شهر ری، رای خود را به صندوق انداخت.
  
10:53:دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)قم رای خود را به صندوق انداخت.
  
10:51: رئیس دولت اصلاحات با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.
  
10:49:رئیس هیئت نظارت مرکزی انتخابات شوراها:انتخابات الکترونیکی بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری است
  
10:34:علی مطهری برای شرکت در انتخابات وارد حسینیه ارشاد شد.
 
علی مطهری

مشارکت علی مطهری در انتخابات

 10:33:محسن رضایی پیش از ظهر امروز در قم رای خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر به صندوق انداخت. 
  
10:32: رأی دهندگان الزامی برای رأی دادن در دو انتخابات ندارند.
  
10:32:آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه دقایقی پیش در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر شرکت کرد.
  
10:28:وزیر بهداشت با لباس جراحی در یکی از مراکز درمانی تهران رأی داد.

قاضی زاده هاشمی
 

وزیر بهداشت با لباس جراحی رای داد 

10:24:معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حضور مردم پای صندوق های رای و استقبال پرشور آنها، گفت:امروز با حضور مردم پای صندوق های رای حماسه ای بزرگ خلق می شود که در تاریخ ماندگار خواهد شد.
 
 10:19:‎نمایندگان رئیسی در وزارت کشور و شورای نگهبان مستقر شدند.
 
 10:16:سید حسن خمینی رای خود را به صندوق انداخت
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

مشارکت سید حسن خمینی در انتخابات

 10:12:رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه همه رقابت ها تا پایان امروز خاتمه می یابد تاکید کرد:فردا روز همدلی، وحدت و نشاط است و همه در کنار هم خواهیم بود.
 
 10:11:مصطفی معین در حسینیه ارشاد
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

مصطفی معین در انتخابات

 
 
10:06:وزیر کشور:همه کاندیدها می توانند از ستاد انتخابات کشور بازدید کنند.
  
09:59:سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در نخستین ساعات اخذ رای، در مسجد قبای تهران رای خود را به صندوق انداخت.
  
09:58:معصومه ابتکار هنگام رای دادن در حسینیه ارشاد
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

معصومه ابتکار رای داد

 
09:53:اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور از طریق صدا و سیما پخش می شود.
  
04:49:ابراهیم یزدی و محمد توسلی در حسینییه ارشاد برای شرکت در انتخابات.
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

ابراهیم یزدی و محمد توسلی در انتخابات 

09:47:هاشمی طباء رای خود را به صندوق انداخت
  
09:41:سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه برای شرکت در انتخابات داشتن شناسنامه و شماره ملی کافی است، اعلام کرد که ضرورتی به همراه داشتن کارت ملی برای شرکت در انتخابات اردیبهشت ماه نیست.
  
09:39:وزیر دفاع در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

سردار دهقان وزیر دفاع در انتخابات 

 
09:37:آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید، گفت:امروز مردم ایران با حضور باشکوه در انتخابات صفحه جدیدی در تاریخ نظام اسلامی ایجاد کرده و حماسه ساز باشند.
  
09:35:حسن روحانی دقایقی پیش از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد و روند فعالیت این ستاد را مورد بررسی قرار داد.
  
09:34:عارف:حضور مردم درانتخابات جایگاه بهتری را برای ایران درعرصه بین الملل رقم می زند.
  
09:22:آیت الله نوری همدانی رای خود را در قم به صندوق انداخت
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

آیت الله نوری همدانی در پای صندوق رای

 
09:16:محمدجواد ظریف رای خود را به صندوق انداخت
 
محمدجواد ظریف صبح امروز(جمعه) با حضور در حسینیه جماران، رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری دواردهم و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداخت.

در هنگام حضور وزیر خارجه در حسینیه جماران جمعیت حاضر در حسینیه شعارهایی در حمایت از وی سر دادند.
 
 
09:13:وزیر امور خارجه کشورمان در حسینیه جماران
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

مشارکت دکتر ظریف وزیر خارجه در انتخابات

 
09:09:سید مصطفی هاشمی طبا با بیان اینکه هرکس هرچه زودتر بیاید و رای بدهد بهتر است گفت:مردم به آقای روحانی بدهند و امیدوارم که ایشان پیروز انتخابات باشند.
  
09:08:شعب اخذ رای سراسر کشور آماده رای گیری از واجدین شرایط هستند
 
ستا انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 11 خود اعلام کرد:شعب اخذ رای سراسر کشور آماده رای گیری از واجدین شرایط هستند.
  
08:58: معاون اول رییس جمهور رای خود را به صندوق انداخت
 
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز(جمعه-29 اردیبهشت) با حضور در حسینیه ارشاد، رای خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداخت.

جهانگیری یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بود که روز شنبه به نفع حسن روحانی از ادامه رقابت کناره گیری کرد.
  
08:56:اسحاق جهانگیری برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به حسینیه ارشاد رفت.
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

اسحاق جهانگیری هم رای داد

 
08:52:حسن روحانی رای خود را به صندوق انداخت
 
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز(جمعه-29 اردیبهشت) با حضور در حسینیه ارشاد، رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداخت.
  
08:47:سید مصطفی هاشمی طبا در صف رای - مدرسه شهید قاسم زاده
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

هاشمی طبا در صف انتظار اخذ رای

 
08:43:حضور محمدرضا عارف در حسینیه جماران

انتخابات ریاست جمهوری
 

عارف و همسرش در صف اخذ رای

 
 
08:35:هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری طی اطلاعیه شماره(1) خود اعلام کرد هیج شخص و مجموعه ای حق دخالت در امر نظارت بر انتخابات را ندارد.
  
08:33:ناطق نوری:پیروز این انتخابات مردم هستند، سرنوشت کشور با افکار و آرا مردم تعیین می شود و از دیرباز در بحرانی ترین شرایط ممکن چون جنگ، با رای مردم، سرنوشت کشور رغم خورده است
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

ناطق نوری در انتخابات

 
 
08:32:حجت الاسلام سید علی خمینی یادگار امام، دقایقی پیش با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

سید علی خمینی در حال رای دادن

 
08:20:وزیر کشور:مردم به موقع و مستمر سر صندوق رای حاضر شوند
 
 
08:19:رهبر معظم انقلاب اسلامی از مردم خواستند که هر چه زودتر پای صندوق های رای بیایند.
 
 
08:04:حضرت آیت الله خامنه ای رای خود را به صندوق انداختند
 
رهبر معظم انقلاب اسلای دراولین ساعات رای گیری در حسینیه امام خمنی رای خود را به صندوق انداختند.
 
 
07:59:حضور مردم در حوزه های انتخاباتی پیش از شروع رای گیری
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

مردم قبل از شروع رای گیری

 
 
07:47:صف رای گیری در حرم امام رضا در مشهد قبل از باز شدن حوزه رای گیری
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

صف اخذ رای در مشهد مقدس

 
07:32:برگ رای انتخابات ریاست جمهوری 96
 
انتخابات ریاست جمهوری
 

برگه اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری 96

 

 


07:14 بیش از 63 هزار شعبه و 200 میلیون تعرفه رای برای برگزاری این انتخابات آماده شده است.

07:02:همچنین 160 هزار نیروی نظامی و انتظامی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را برعهده دارند.

07:00 حدود یک و نیم میلیون نفر عوامل اجرایی و نظارتی و هفتاد هزار بازرس نیز برای برگزاری انتخابات مهیا شده اند.

06:57: انتخابات ریاست جمهوری علاوه بر ایران در 102 کشور و 132 نمایندگی ایران در خارج از کشور برگزار می شود.

06:55 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت هستند که از این تعداد 1 میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی خواهند بود. طبق قانون هم ملاک جمعیت هر روستا و شهر برای برگزاری انتخابات و تشکیل شوراهای شهر و روستا آخرین سرشماری مرکز آمار ایران است و سرشماری در سال 95 انجام شده و جمعیت تمام روستاها و شهرها به فرمانداران و بخشداران ابلاغ شده است. حدود 55 میلیون نفر در انتخابات سال 94 واجد شرایط رأی دادن بودند که در این 15 ماهه تعدادی از هموطنان دار فانی را وداع گفتند ولی تعداد رأی اولی ها هم به واجدان شرایط اضافه شده و تعداد واجدان شرایط به 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر رسیده است.

06:52 بر اساس قانون کلیه کسانی که متولد 29 اردیبهشت 78 و قبل از آن هستند با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی می توانند در انتخابات شرکت کنند. از همه واجدان شرایط دعوت می کنم که با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی خود در 299 اردیبهشت پای صندوق های رأی حاضر شوند.

06:40 در داخل کشور هیچ کس نمی تواند با ارایه گذرنامه در انتخابات شرکت کند، اما هموطنان مان در خارج از کشور چنانچه شناسنامه نداشته باشند قانون به آن ها اجازه داده است با گذرنامه در انتخابات ریاست جمهوری برای یک بار شرکت کنند.

06:30 در اجرای ماده 60 قانون انتخابات ریاست جمهوری ، اسامی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تأیید شورای محترم نگهبان قرار گرفته است به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می گردد:

1-سید مصطفی آقامیرسلیم- مشهور به میرسلیم- فرزند سیدجلال-کد نامزد 33

2-حسن روحانی- فرزند اسدالله-کد نامزد55

3- سید ابراهیم رئیس الساداتی- مشهور به رئیسی- فرزند سیدحاجی-کدنامزد 66

4-سید مصطفی هاشمی طبا- فرزند سیدابوالقاسم-کدنامزد88

عکس چهره های سیاسی و بازیگران در انتخابات ریاست جمهوری

رای دادن چهره های مشهور انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 27
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 22 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف