نمناک دنیای مددکوراسیون منزل انتخاب رنگ دکوراسیون منزل خاص
رنگ دکوراسیون ، دکوراسیون داخلی
احتمالا شما هم برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی منزل دچار سردرگمی شده اید, راهنمای انتخاب رنگ دکوراسیون را در ادامه مشاهده کنید.

انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ واقعا کار جالبی است اما ممکن است گاهی انتخاب یک یا دو رنگ از بین این همه رنگ مختلف و زیبا با این ترکیب های فوق العاده عالی، خسته کننده باشد. در این مواقع چه باید کرد؟ چند روش ساده و راحت برای نجات از سردرگمی را در ادامه بخوانید.

انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی یکی از نکته های مهم برای داشتن خانه ای زیبا است. با ما همراه شوید تا شما را با چند نکته مهم در انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی آشنا کنیم.
به دنبال الهام از رنگ ها باشید، شاید رنگی را انتخاب می کنید که نباید انتخاب می کردید. بعد از تصمیم گیری در مورد سبک داخلی و تعیین بودجه مورد نظر، تصمیم بعدی این است :از چه رنگی باید استفاده کرد؟


رنگ دکوراسیون

نحوه انتخاب رنگ دکوراسیون


توصیه می کنم عکس هایی از اتاق هایی که دوست دارید را جمع آوری کرده و خودتان را فقط محدود به اتاق خودتان نکنید. آلیسون کاکوما ، طراح سان فرانسیسکویی می گوید :" من عکس های بسیاری دارم که برای پالت رنگ های خود از آنها الهام می گیرم". این تصاویر را به صورت کتابچه جمع آوری کنید و گاهی وقت ها نگاهی به آن بندازید. ببینید آیا پالت های رنگی خاصی هستند که چندین بار دیده باشید؟ آیا رنگی وجود دارد که بیشتر از دیگر رنگ ها از آن خوشتان بیاید؟ این کتابچه به شما کمک خواهد کرد تا برای پروژه دکوراسیون خانه خود ، پالت کاملی داشته باشید.

رنگ های گرم و روشن برای دکوراسیون داخلی خانه های مناطق آفتابی مناسب است
باید این نکته را به یاد داشته باشید که اگر از رنگی خوشتان نمی آید ، بدان معنا نیست که ایده خوبی برای پروژه تان نیست. موقعیت خودتان و همچنین مقدار روشنایی که مد نظرتان هست را در نظر بگیرید. رنگ های گرم و روشن برای مناطق با آب و هوای گرم و آفتابی مناسب هستند، چون نور خورشید از حرارت این نوع رنگ ها می کاهد. ولی شاید رنگ های روشن و گرم در مناطق شمالی و سرد چندان مناسب نباشند.

برای انتخاب رنگ دکوراسیون خانه تان از طبیعت الهام بگیرید
خیلی وقت ها بهترین رنگ ها را می توانید در بیرون از خانه پیدا کنید (در پوشش گیاهی و صخره ها در مناظر طبیعی ).

برای انتخاب رنگ دکوراسیون خانه تان از کمد لباس های تان الگوبرداری نکنید
شاید خیلی وقت ها به شما پیشنهاد شده برای الهام گرفتن از رنگ ها نگاهی هم به کمد لباس تان داشته باشید، اما این پیشنهاد یک مشکل بزرگ دارد و این است که شما در کمد لباس هایتان از رنگ های مورد علاقه تان استفاده می کنید و در این بین رنگ هایی هستند که مورد علاقه شما نیستند ولی می توانند دکوراسیون داخلی خانه شما را بسیار زیبا کنند.

برای انتخاب رنگ دکوراسیون خانه از اثر هنری مورد علاقه تان کمک بگیرید
روش دیگر برای انتخاب رنگ، الهام گرفتن از یک شی است که تا به حال داشته اید، مانند یک اثر هنری یا یک قالیچه. اگر عاشق این نوع اثرات هنری یا قالیچه هستید، پس مطمئنا هر رنگی که در آنها وجود دارد در هر جای دیگری در اتاق نیز از آن رنگ خوشتان خواهد آمد. در این اتاق ناهار خوری، رنگ قرمز روی بوم نقاشی روی صندلی های غذاخوری طنین انداز شده است و باعث ایجاد احساس انسجام شده است. به بقیه اسباب و اثاثیه به دقت نگاه کنید تا ببینید تا چه حد طبیعی به نظر می رسند و لازم نیست از رنگ های خاص در جاهای دیگر خانه استفاده کنید.

حالا که چند رنگ را انتخاب کرده اید، کجا باید از آنها استفاده کنید؟
انتخاب رنگ بستگی به سطح راحتی و البته خیلی وقت ها به بودجه شما دارد. حتما می پرسید چرا بودجه؟ خوب اگر می خواهید از مد روز استفاده کنید و کیفیت خوبی هم داشته باشد بودجه زیادی می خواهد. آمی لاف در استدیوی ویوا لولکس در بریستول، ویرجینیا می گوید :" فقط به دنبال چیزی باش که رنگ آن را دوست داری؟". اگر می خواهید طوری دکوراسیون کنید که تا مدت ها مد روز باشد، به سراغ اکسسوری ها بروید مثل بالش چون می توانید هر چند ماه رنگ آن را تغییر دهید.
با تعیین بودجه می توانید مشخص کنید که در کدام قسمت بیشتر هزینه کنید و در کدام قسمت کمتر هزینه کنید، برای مثال، تغییر کاناپه یا مبل می تواند پرهزینه باشد، اما نقاشی دیوار یا تغییر اکسسوری ها می تواند کم هزینه باشد.

انتخاب رنگ دکوراسیون منزل خاص

انتخاب رنگ دکوراسیون منزل خاص
: امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از سیمرغ -/ح
این مطلب مفید بود ؟
2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف