نمناک سبک زندگیکار و زندگی نکاتی که باید هنگام انتخاب محل زندگی جدید بدانید
انتخاب محل زندگی ، نکات انتخاب محل زندگی جدید
به هر دلیلی تصمیم دارید از به خانه ی جدید نقل مکان کنید برای این کار داشتن پول کافی همه چیز نیست بلکه شما باید برای انتخاب محل زندگی به نکات مهم دیگری نیز توجه کنید.

هنگام انتخاب محل زندگی جدید به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر شما به دنبال یک خانه جدید هستید ، نه تنها باید در نظر بگیرید که آن خانه می تواند نیازهای شمارا برطرف کند ، بلکه باید این را هم در نظر بگیرید که محله آن خانه چگونه است ؟! اگر محله آن خانه بد بود ولی خانه زیبا و دوست داتنش بود باید آنرا از نظر خود خارج کنید .در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با 10 نکته در حین خرید خانه جدید آشنا سازیم . جهت اطلاع بیشتر ادامه این مطلب را بخوانید .

9نکته مهم برای انتخاب محل زندگی جدید

1- امکانات محله :

یکی از بزرگترین سوالات این است که آیا محله جدید شما امکاناتی برای رفع خواسته های خانواده شما دارد یا خیر؟!خانواده هایی که در آن کودک هست ، خواستار این هستند که امکانات ورزشی ، مدرسه ، پارک ، باشگاه و این چنین امکانات داشته باشد تا دیگر برای ایناین امکانات مسافت زیادی را طی نکنند . جوان ها هم خواستار کافی شاپ ، رستوران و ورزشگاه ها هستند . اگر محله جدید شما این امکانات را داشته باشد می توانید در آن زندگی کنید .

انتخاب محل زندگی

انتخاب محل زندگی با توجه به امکانات

2-فروشگاه :

آیا شما می خواهید تابدون پیمودن مسافتی خرید خود را انجام دهید ؟ خب ، این راحتی را هم باید در نظر بگیرید چون دیگر نیازی به رانندگی ندارید و در زمان شما صرفه جویی می شود . در حالت عادی شما به فروشگاه مواد غذایی ، داروخانه ، مطب دکتر و پمپ بنزین نیاز دارید .

3-مسافت و ترافیک:

یکی دیگر از مهم ترین مسائل فاصله محل کار شما با خانه تان می باشد . این مشکل امروزه از دغدغه های اصلی افراد محسوب می شود که می تواند در شما باعث صرفه جویی هم در زمان هم در هزینه هایتان شود . پس به این مورد هم دقت کنید که می تواند بسیار موثر باشد .

انتخاب محل زندگی

4-آینده :

اگر شما با اهالی محله خود آشنا نیستد ، می توانید بیشتردر مورد آن فکر کنید . اگر قصد سرمایه گذاری برای آینده خود را دارید می توانید در یک محله که در حال افزایش قیمت می باشد خانه ایی را خریداری کنید که در آینده سود زیادی ببرید .

5-بازدید در زمان های مختلف :

این واقعا مهم است که همسایگان خود را در زمان های مختلف ببینید . سطح صدا چگونه است ؟آیا بعد از ساعت 5 بعداز ظهر سر و صدا زیاد می باشد ؟ آیا نشانه هایی وجود دارد که همسایگان شما با شما مشکل دارند ؟ خب برای حل کردن این مشکلات می توانید کمی بیشتر در مورد محله خود فکر کنید .

6-جنایت :

قبل از تصمیم گیری برای خرید خانه ، بطور آنلاین جرایمی که در آن محله پیش آمده است را بطور آنلاین بررسی کنید . و اگر نتوانستید که اطلاعاتی برای این مورد بطور آنلاین بدست آورید از مشاور املاکی آشنای شماست بپرسید تا شما را با آن محله بیشتر آشنا سازد .ممکن است که تصمیم گیری در میان دو محله آسانتر خواهد شد به شرط اینکه اطلاعات کافی بدست بیاورید تا دچار مشکل نشوید . پس قبل از انتخاب محل بیشتر در مورد آن فکر کنید .

انتخاب محل زندگی

انتخاب محل زندگی مناسب و سالم

7-مدارس با کیفیت :

اگر فرزندان جوان دارید و یا می خواهید زندگی مشترک تشکیل دهید ، باید از وجود مدارس با کیفیت آگاه شوید . مدارس دولتی و خصوصی همگی تاثیرات مهمی در زندگی شما خواهند داشت . بنابراین اگر میان سال هستید و فرزندان محصل ندارید بهتر است از هزینه های اضافی خودداری کنید .

8-اتمسفر :

اتمسفر می تواند بر روی کاغذ جذاب بنظر برسد ، اما در واقعیت ممکن است که بسیار دردناک باشد . گاهی اوقات آمارها کافی نیستند و تا زمانیکه شما آنرا احساس نکنید نمی توانید به خوبی به آن پی ببرید . آیا محله زندگی شما می تواند خواسته های شما را برآورده کند ؟ پس در حین انتخاب بیشتر فکر کنید تا پشیمان نشوید .

9-نسبت مالکیت خانه :

انتخاب محل زندگی

در حالت ایده آل ، شما می خواهید یک خانه در یک محله انتخاب کنید گه مناسب شما باشد .اگر می خواهید یک خانه خوب خریداری کنید ، باید بیشتر فکر کنید تا مالکیت شما زیر سوال نرود . در حین خرید خانه بیشتر دقت کنید تا مشکل برای شما پیش نیاید و ارزش خانه شما هر سال بیشتر شود .

نکاتی که باید هنگام انتخاب محل زندگی جدید بدانید

نکاتی که باید هنگام انتخاب محل زندگی جدید بدانید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف