نمناک دنیای مدگوناگون قد پرده پذیرایی را چطور و با چه اصولی انتخاب کنیم؟
قد پرده پذیرایی ، انتخاب پرده پذیرایی
پرده پذیرایی نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارد و باید در انتخاب قد و اندازه آن به سبک دکوراسیون و سقف خانه توجه کنید.

انتخاب بهترین مدل پرده پذیرایی براساس قد آن

دیزاین سالن پذیرایی بسیار پر اهمیت است و انتخاب پرده برای این بخش از خانه تاثیر زیادی در دکوراسیون آن دارد. برای پرده پذیرایی باید پرده ای را انتخاب نمایید که با رنگ دکوراسیون منزل هماهنگ باشد تا زیبایی خاصی را به محیط بخشد . یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید در انتخاب پرده پذیرایی مدنظر قرار بگیرد قد پرده پذیرایی است که برای بسیاری از افراد سوال برانگیز است که بهترین قد برای پرده پذیرایی ،پرده کوتاه است یا بلند ؟ در این قسمت از دنیای مد نمناک به پاسخ این سوال پرداخته ایم.

قد پرده پذیرایی

قد پرده پذیرایی کوتاه بهتر است یا بلند؟

قد پرده پذیرایی بلند یا کوتاه ؟

انتخاب پرده کوتاه و تا لبه پنجره برای پذیرایی مناسب نیست . برای پرده پذیرایی بهتر است انتخاب شما پرده های بلند و تا زمین آمده باشد زیرا دکوراسیون پذیرایی به دلیل ماهیتی که دارد باید رسمی تر از باقی فضاهای خانه طراحی و چیدمان شود و پرده کوتاه به این محیط رسمیت نمی بخشد.

پرده پذیرایی نقش مهمی در دکوراسیون خانه دارد

اگر پنجره پذیرایی خانه تان قدی نیست و به صورت نیمه است ، برای اینگونه از پنجره ها نیز می توانید پرده های قدی بیاویزید زیرا پرده قدی ارتفاع سقف و دیوار را بلندتر جلوه می دهد و فضا را رسمی تر می کند . شما با وجود پنجره نیمه ، می توانید قد پرده تان را یک متر بلند تر از حد معمول بگیرید تا مقداری از پرده را روی زمین پهن شود و اینگونه ابهت پرده زیادتر گردد و فضا کلاسیک تر شود.

انتخاب قد پرده پذیرایی

اهمیت قد پرده پذیرایی در دکوراسیون منزل

اگر پرده کوتاه را می پسندید

اگر دوست ندارید پرده بلندی برای پذیرایی تان انتخاب کنید و یا به هر دلیلی نمی توانید پرده پذیرایی را از سقف تا کف زمین داشته باشید،طول و ارتفاع پرده شما باید حداقل 15-20 سانتی متر پایینتر از لبه پنجره باشد.

در این حالت برای تزیین پرده پذیرایی می توانید آویزهای لوکس، والان پرده، قاب پرده های طرح دار و یا حتی پارچه پرده پر زرق و برق را بکار ببرید تا هم دکوراسیون پذیرایی شما زیباتر شود و هم پذیرایی شما فضای رسمی تری به خود گیرد.

 پرده پذیرایی کوتاه

پرده پذیرایی کوتاه شیک و زیبا

بین پنجره ها تابلو بزنید

اگر شما در پذیرایی خود دو پنجره دارید و دیواری در وسط این دو پنجره قرار دارد ، می توانید دو پرده جداگانه آویزان کنید و روی دیوار میان دو پنجره تابلو و یا شمعدان دیواری نصب و یا یک بوفه در آنجا قرار دهید .

پنجره ها را به هم وصل کنید

در بخش های قبلی دنیای مد نمناک و در بحث دکوراسیون اتاق پذیرایی گفته بودیم که برای اینکه محیط پذیرایی شما رسمی تر و پر ابهت تر گردد اگر روی در پذیرایی خود دو پنجره با فاصله از هم دارید، برای عریض تر شدن فضای پذیرایی یک پرده بزرگ بزنید .

پرده پذیرایی شیک و زیبا

قد پرده پذیرایی برای دکوراسیون شیک

بهترین پرده برای خانه هایی با سقف کوتاه

اگر سقف خانه شما به نسبت کوتاه است و پنجره پذیرایی خانه تان قدی نیست و به صورت نیمه است بهترین انتخاب شماپرده بلند است که برای نصب آن بهتر است چوب پرده را مماس با قرنیز سقف نصب نمایید و از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا فضای منزلتان بزرگ تر و دلبازتر به چشم بیاید. بنابراین اگر می خواهید سقف خانه بلندتر از آنچه هست به نظر برسد، ارتفاع پرده ها را بلند در نظر بگیریدو اینگونه فاصله سقف تا زمین را بپوشانید.

 

نکاتی طلایی در انتخاب قد پرده پذیرایی ؛ بلند بهتر است یا کوتاه؟

قد پرده پذیرایی را چطور و با چه اصولی انتخاب کنیم؟
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف