نمناک فرهنگ و هنرچهره ها انتقاد الهام چرخنده از گلشیفته
الهام چرخنده ، گلشیفته فراهانی
الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه به خاطر اعتقاداتم از سینما کنارم گذاشتند، گفت: سؤالم این است که سینمای ما جای چگونه بانوانی است.

 الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون وز گذشته در مراسم لاله پژوهی شهدای همدان در این شهر حضور داشت در ادامه صحبت های الهام چرخنده در این مراسم را میخوانید.

الهام چرخنده شامگاه جمعه در مراسم لاله پژوهی شهدای همدان با بیان اینکه در سال 93، بار دیگر متولد شده، اظهار کرد:وقتی برای نخستین بار باور مذهبی خود را فریاد زدم و عرض ارادت به رهبری کردم، مورد هجمه ها، تهمت ها و تهدیدهای مختلفی قرار گرفتم تا در نهایت به کنار گذاشتن من از صحنه سینما منجر شد. 

وی با اشاره به اینکه این مشکلات امروز بسیار کمتر شده، افزود:الهام چرخنده هنوز خود را زهرایی نمی داند چراکه راه درازی تا زهرایی شدن پیش رو دارد و دقیقاً مانند تفاوت شیعه بودن با محب ائمه بودن می ماند. 

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه وظیفه و مسئولیت خطیری بر عهده سینماگران است، تصریح کرد:در حال حاضر من بین شوک عده ای و اهالی سینما و شک برخی دیگر قرار گرفتم. 
 
 الهام چرخنده با چادر
 
وی با بیان اینکه برای اعتقاد خود تا آخر می ایستم، ادامه داد:بانوی مسلمان ایرانی سال هاست که ارزش هایش زیر سئوال رفته است. 
چرخنده خاطرنشان کرد:در حال حاضر چهره بانوان ایرانی در قالب ورزشکاران و یا هنرمندان در خارج از کشور شناخته می شود که خوشبختانه در بخش ورزشی غرورآفرین است. اما در سینما برای من عجیب است که وقتی یک بازیگر زن که در سینمای دفاع مقدس بازی می کرده و امروز عکس عریانش منتشر می شود، به آن آفرین می گویند. 
وی با اشاره به اینکه برخی به فعالیتم در شبکه مهاجر اشاره می کنند، افزود:در آن زمان وزارت ارشاد به شبکه تلویزیونی MITV در ایران مجوز داد و بنده نیز با مجوز برای موسیقی کشورم فعالیت می کردم و دو برنامه 80 قسمتی درباره موسیقی ایران ساختم که با نام امیرالمؤمنین آغاز و با نام امیرالمؤمنین نیز به پایان رسید. 
چرخنده با بیان اینکه این برنامه به همین دلیل نیز با توبیخ مواجه شد، تصریح کرد:17 قسمت از برنامه های ساخته شده به دلیل اینکه از آیه های قرآنی استفاده کردم، پخش نشد. 
بازیگر سینما و تلویزیون با تأکید بر اینکه تنها زن ایرانی با تخصص موسیقی هندی و پاپ هستم، اظهار کرد:از این تخصص در راه انقلاب و کشورم استفاده می کنم. 
وی با اشاره به اینکه به این سخن رهبری دلخوش هستم، افزود:رزق همه عمرم نوشته و دست خط حضرت آقاست که دلخوشی من بوده و برایم بس است و آرزویم شهید شدن در این راه است. 
 
 الهام چرخنده
چرخنده با بیان اینکه یک تنه پای اعتقاداتش ایستاده است، تصریح کرد:با هیچ کس دعوا نداریم، بلکه عشق زهرا (س) را با عشق هدیه می دهیم. 
وی با بیان اینکه بهم پیغام دادند که جایم دیگر در سینما نیست، گفت:این مدعیان باید پاسخ بدهند که سینمای ما جای چگونه بانوانی است، در حالی که در سینما به فیلم ارزشی و بازیگر ارزشی نیاز داریم. 
این بازیگر سینما و تلویزیون با تأکید بر اینکه بازیگر نقش مادر شهید باید با وضو روی صحنه حاضر شود، خاطرنشان کرد:بازیگر زن ایرانی وقتی به عنوان نماینده ایران در خارج از کشور حاضر می شود حق ندارد لباس نامناسب به تن کند.کدام یک از زنان کشور ما لباس شبیه یهودیان می پوشد و به جشنواره های خارجی می رود؟! 
چرخنده با بیان اینکه دو پسر به نام های ارسطو و امیرشایان دارد، اظهار کرد:پسر نخبه من به دلیل هجمه ها علیه من در فضاهای مجازی دچار افسردگی شد. وقتی شبکه های ماهواره ای نظیر من و تو به موضوع چرخنده می پردازند و عروسک آن را می سازند، به این معنا است که من موفق بودم.

الهام چرخنده ، الهام چرخنده: از سینما کنارم گذاشتند

برگرفته از فارس - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 1735 1503
نظر کاربران
samira

samira

سلام خانم چرخنده ،من به وجود شما به عنوان یک ایرانی مسلمان و معتقد و متعهد افتخار میکنم.درود بر شما .شما هواداران زیادی دارید

پاسخ دادن 33 36
هانیه

هانیه

سلام خانم چرخنده عزیز لطفا به پسرتون بگید وقتی مادرش چادری شد توی تمام دبیرستان ما صحبت از نجابت و افتخار به وجودمادرش شدیاد این بیت افتادم اگر از دیده کوته نظران افتادیم نیست غم صحبت صاحب نظری مارابس.خیلی بیشترازقبل دوستتون داریم

پاسخ دادن 21 27
ساحل

ساحل

سلام واقعا باعث افتخار ما هستید امیدوارم در همه حال موفق و پیروز باشید.یاعلی

پاسخ دادن 19 25
Poune

Poune

خانم چرخنده عزیز درود برشما ،آفرین برتو، رحمت برمادرت با تربیت چنین فرزندی ...الهام عزیز ما به تو افتخار میکنیم و از حجابت شرافت و زنانگی را الهام میگیریم!!تو خارج از سینما انقلابی ڪردی ڪه انقلاب ڪرد!ڪاری ڪردی در خور یڪ بانوی ایرانی.... سقف سینما برایت ڪوتاه بود ،اینڪ زیر آسمان خدایی....ارسطو و امیرشایان عزیز هرگــــــــــز ذره ای بیم بر خودتان راه ندهید و حتی اندکی دلگیر نباشید حجاب مادرتان ،حجاب فاطمه الزهرا ست،آیا مادری چون فاطمه داشتن جای افسردگی دارد؟؟ چنین مادری فقط شایسته یڪ ڪلمه است،(ستــــــــــایــــــــــش) والسلام علیڪم ورحتمة الله و برڪاتہ....✍Poune

پاسخ دادن 15 24
مرضیه

مرضیه

واقعا دمش گرم حدا امثالش رو زیادکنه

پاسخ دادن 20 22
طاهره

طاهره

من باورم نمیشه خوشا به حالت که باگوشه چشم نظرکردند شمارا .راهت روپیداکردی

پاسخ دادن 3 2
نازی

نازی

خدا پشت وپناهت کاش عوامل دیگر مانندشما بوده اند

پاسخ دادن 5 3
اکرام

اکرام

هزار آفرین برشما بانوی غیرتمند همچنان طلایه دار بانوان هنرمند بمانید. راهتان پر ستاره

پاسخ دادن 2 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف