نمناک سبک زندگیکار و زندگی انجام کارهای اداری در منزل؛ شانس یا بدبختی
کار در منزل ، کار اداری در منزل
برخی از شرکت ها به کارمندان خود این امکان را می دهند که در محیط منزل و از طریق اینترنت کارهای شرکت یا موسسه را انجام دهند. این امتیاز می تواند هم مثبت باشد و هم منفی.

فواید کار در منزل

خیلی ها آرزو دارند که از محیط اداری فرار کنند، در کنج خانه بمانند و با خیال راحت به کارشان برسند. تصور کارکردن در لباس راحتی، بدون ترافیک، آلودگی و استرس دیررسیدن به شرکت، برای برخی بسیار رشک برانگیز است بدون آنکه بدانند کار در خانه هم می تواند چالش هایی به همراه داشته باشد.

کار کردن از منزل، هم می تواند یک شانس باشد هم یک بدبختی بزرگ. آزادی ناشی از کار کردن در منزل بی نهایت لذت بخش و حتی رؤیایی است. شما می توانید ساعات کاری تان را خودتان تنظیم کنید، هر وقت لازم بود استراحت کنید، هر زمان لازم شد بیرون بروید، پروژه های کاری را عقب بیاندازید و به جایشان کارهای مفید تری انجام دهید و غیره. با این سبک زندگی کارهای زیادی می توان کرد.
در عین حال اگر برنامه ریز خودتان باشید، متعهد ماندن به این برنامه ریزی آسان نخواهد بود. پیروی کردن از برنامه ی روتینی مثل کار کردن به نظم فوق العاده ای نیاز خواهد داشت چون کسی نیست که شما را چک کند. به این ترتیب هر کاری که بخواهید می توانید انجام دهید.

مزایا و معایب کار در منزل

اما خبر خوب این است که اگر این چالش ها را بشناسید، می توانید برای غلبه بر آنها استراتژی داشته باشید. شش نمونه از چالش هایی که مؤسسین کسب و کار ها و یا هر کس دیگری که از منزل کار می کند با آنها مواجه می شوند در ادامه آمده است.

1- خانه ی شما تبدیل به غار شما می شود
به بیان دیگر، کار کردن از منزل باعث می شود همیشه در حال کار کردن باشید و هیچ گاه واقعاً دست از کار نکشید. تمام پروژه ها و کاغذبازی های شما دم دستتان خواهند بود، به همین خاطر نمی توانید میان محل کار و خانه تمایز درستی قائل شوید.

2- پوشیدن لباس مناسب و رسمی برایتان سخت می شود
وقتی مدام لباس راحتی به تن داشته باشید، لباس مناسب و رسمی پوشیدن برایتان واقعاً سخت خواهد شد. هرچه باشد به تن داشتن لباس راحتی به صورت مداوم آنچنان احساس خوبی به شما خواهد داد که دلیلی برای جایگزین کردن آن پیدا نخواهید کرد.

مزایا و معایب کار در منزل

3- گوشه گیر می شوید
کار کردن در منزل آن هم در غیاب همدمی که بتوانید با او دمخور شوید می تواند موجب شود احساس تنهایی زیادی بکنید. به این ترتیب از هر گونه تعامل اجتماعی به دور خواهید بود، مگر مواقعی که برای تغییر حال و هوا به سوپرمارکت محل خود سری می زنید و تنها با هدف حرف زدن با یک انسان دیگر سعی می کنید حال و احوال فروشنده ی بد اخلاق آن را جویا شوید.

4- با خودتان وارد گفتگوهای درونی عمیقی می شوید
صحبت کردن با خود، اگر نشانه ی اعتماد به نفس باشد مشکلی ندارد. مشکل زمانی پدیدار می شود که این گفتگوهای درونی به مکالمات عمیق و دنباله داری با خودتان تبدیل می شوند که دیگران را به تعجب وا خواهند داشت. به این ترتیب کم کم رفتار های عجیبی از شما سر می زند که سلامت ذهنی شما را زیر سؤال خواهند برد.

5- حواستان از کار پرت و جذب چیزهای دیگری می شود
با برخوردار بودن از اینترنت و عدم حضور کسی که بتواند شما را چک کند، افتادن در ورطه ی «اینترنت گردی» بسیار محتمل خواهد بود؛ یعنی از این وبسایت به آن وبسایت رفتن بدون هیچ قصد خاصی و شاید تنها با هدف گردش. اینترنت گردی کار سازنده ای به نظر می رسد، چون بلافاصله می توانید آنچه به دنبالش هستید را پیدا کنید، اما واقعیت این است که این نتایج متأسفانه هیچ ربطی به کار شما ندارند.

مزایا و معایب کار در منزل

6- عذاب وجدان می گیرید
این واقعاً برای بعضی ها یک چالش محسوب می شود، چون همه نمی توانند چنین فرصتی به دست بیاورند. دورکاری از منزل در بسیاری از شرکت ها یک امتیاز محسوب می شود. امتیازی که بار سنگینی روی دوش فرد می گذارد. کسی که چنین فرصتی در اختیار دارد باید برای اثبات بهره وری اش تلاش زیادی بکند و این می تواند برای او به یک چالش ذهنی تبدیل شود. همان گونه که رفتن به محل کار با چالش هایی همراه است، بیدار شدن از خواب بدون آنکه جایی برای رفتن داشته باشید نیز چالش هایی به همراه خود دارد. این شمایید که باید چالش های خود را به درستی انتخاب کنید.

7- مردم فکر می کنند شما کاری انجام نمی دهید

«توی خونه کار می کنی؟ خوب پس راحتی!» خدا نکند که به کسی بگویید در خانه کار می کنید، تصورشان این خواهد بود که شما به همه ی کارهای شخصی تان می رسید، کارتان سبک است، خستگی برای شما معنا ندارد و هر وقت اراده کنید می توانید کار را ترک کنید و به گشت و گذار بپردازید.

مزایا و معایب کار در منزل

8- هوا به کله تان نمی خورد!

گاهی نیاز دارید صبح یک روز سرد از خانه بیرون بزنید تا استخوان هایت حال بیاید! دنبال تاکسی بدوید و در چاله ی آب بیفتید. کمی راه بروید و پاهای تان که همیشه پشت میز روی هم افتاده است، از هم باز شود.

انجام کارهای اداری در منزل؛ شانس یا بدبختی

انجام کارهای اداری در منزل؛ شانس یا بدبختی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از دیجیاتو-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف