نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت طراحی اندام های مصنوعی که قابلیت خونریزی دارند
اندام های مصنوعی ، فناوری چاپ سه بعدی
محققان به روشی دست یافته اند که قادر به تولید اندام های مصنوعی با بیشترین میزان شباهت به اندام های طبیعی است.
تاریخ انتشار : 3 آذر 1395
بازدید : 1,008 نفر

ساخت اندام های مصنوعی انسان با قابلیت خونریزی

محققان مرکز پزشکی دانشگاه روچستر موفق شدند به روشی دست یابند که قادر به تولید اندام های مصنوعی با بیشترین میزان شباهت به اندام های طبیعی است.

این روش با تکیه بر فناوری چاپ سه بعدی انجام می شود و اندام های ساخته شه نه تنها از نظر ظاهر و عملکرد کاملا شبیه اندام واقعی هستند؛ بلکه قابلیت هایی مانند خونریزی دارند.

توسعه روش های جدید جراحی از قبیل جراحی به کمک روبات های جراح، نیازمند وجود ارگان هایی برای آزمون و خطاست و توسعه اندام های مصنوعی با بالاترین میزان شباهت به اندام های انسان، گزینه مناسبی برای آزمایش هستند.

اندام مصنوعی

 طراحی اندام های مصنوعی

برای طراحی ارگان های مصنوعی از یک شیوه اسکن به نام CAT یا سونوگرافی استفاده می شود تا یک مدل دیجیتالی برای چاپگر تولید شود. سپس قالب تولید شده توسط هیدروژل پر می شود. شریان ها، وریدها و راه های هوایی تولید شده به این روش کاملا شبیه به اندام های طبیعی هستند.


برای ساخت استخوان های مصنوعی، از پلیمرهای دیگری استفاده می شود تا عملکرد استخوان را شبیه سازی کنند. این روش برای ترمیم جمجمه آسیب دیده بسیار ارزشمند است.

طراحی اندام های مصنوعی که قابلیت خونریزی دارند

طراحی اندام های مصنوعی که قابلیت خونریزی دارند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سلامت نیوز - / ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف