نمناک سرگرمیآیا میدانید باهوش تر از انسان در بین جانداران هم داریم؟
انسان باهوش ، باهوش ترین موجود دنیا
علاوه بر انسان که از باهوش ترین موجودات زمین محسوب می شود، اسب هم حیوانی است که هوش هیجانی و حس همدلی دارد.

اگر انسان ها باهوش ترین مخلوقات روی زمین نباشند؟

همه ی ما وال را دیده ایم، نهایتا در تلویزیون مخلوقات با شکوهی هستند که اغلب از شرکت ما آگاهی دارند وال ها معمولا متوجه ی شنا کردن ما در اطرافشان میشوند اکثر اوقات با مردم تماس چشمی برقرار میکنند و گاهی تصمیم میگیرند زمان بیشتری را در کنار ما باشند.

خیلی جالبه ، وال ها در واقع پستاندارانی هستند که سایز مغز آنها از انسان بزرگتر است.آنها برای مهاجرتشان آواز پیچیده ای دارند که هرساله تغییر میکند. برای شما هم علاقه ی خاصی ایجاد شده که بدانید درون ذهنشان چه میگذرد؟ خوبه پس ادامه ی متن را مطالعه کنید. مردم حقیقتا تحقیقی روی این موضوع انجام داده اند.

انسان باهوش

انسان باهوش ترین مخلوق روی زمین

آیا انسان باهوش ترین موجود روی زمین است؟

در یک مطالعه اخیر توسط دان اگنوز در UPLIFT نشان میدهد که اسب هوش هیجانی و حس همدلی دارد. این چیزیست که اکثر حیوانات درک میکنند. در واقع هوش هیجانی اصطلاحی است که به تازگی ظهور کرده و جالب است بدانید که انواع مختلفی دارد. پاول واتسون از سی شیپرز میگوید که مفهوم هوش انسان در انسان شناسی فاقد وسعت است.

آیا اندازه ی مغز اهمیت دارد؟

واتسون با مقاله ی علم زیست شناختی خود مارا تحریک میکند که تصور خود را از برتری انسان تغییر دهیم. گرچه انسان بشریت همیشه بخشی از چرخه ی زندگی است نه بیشتر از آن. این به وسیله ی نسل اندیشه های استعماری ویران شده است، ریشه ی این مورد بیانگر این است که انسان نسبت به تمام اشکال زندگی برتر است و حتی بعضی انسان ها از بعضی دیگر برترند.

در حقیقت داروینیسم اجتماعی یک اسطوره بود که این علم میتوانست با برتری سلاح انسان های دیگر را سرکوب کند. طبیعتا ما برای فرهنگ غربی ارزش قائلیم با این حال هنوز نیاز داریم بدانیم گذشته ی این فرهنگ و مذهب از کجا ظاهر شده است.و اگر میخواهیم کامل شود باید مفروضات را مورد بررسی قرار دهیم.

مغز

اهمیت اندازه مغز برای باهوشی انسان

روپرت شلدرک در سخنرانی تی ای دی خود سعی کرد با نامگذاری زلزله ی علم بر روی اعتراض خود را نشان دهد.اگرچه ما نمیخواهیم بگوییم او درست گفته است و علم اشتباه است هنوز شانس صحبت راجع به مفروضات علم را داریم.یکی از آنها ایده ی برتری انسان بر دیگر مخلوقات در سیاره است. واقعا جالب است که فکر کنیم تمام این پستانداران که روی سیاره هستند از انسان ها بیشتر فکر کنند.

 بعضی از آنها مغز های بزرگتر ازمغز ما دارند ما دوست داریم به تکنولوژی و ابزار و وسایل و ماشین هایمان افتخار کنیم.اگرچه اطلاعات بیشتر از فناوری وجود دارد هوش هیجانی هم وجود دارد.این یک هوش داخلیست که قابل اندازه گیری نمیباشد اما برای هر شخص حائز اهمیت است.

شهودات،دلسوزی،همدلی انواع احساسات هستند اگرچه هرکدام نیاز به مهارت دارندما ممیتوانیمدلیل باهوش بودن انسان به کمک این ها از نردبان اجتماعی صعود کنیم.یکی دیگر از ابزار های غیر فیزیکی آرام سازی ذهن است که میتواند زیست مارا تغییر دهد باعث کاهش استرس و ذهنی باز تر میشود ما یک جسمیم با تمام چیزهایی که میفهمیم و درک میکنیم.

نظریه ی پاول واتسون

ما نظریه ی هوش در یک شکل زندگی را میپذیریم فقط در صورتی که هم مسیر با طول موج تکاملی ما پیش برود.تکنولوژی به طور خودکار هوش را نشان میدهد. اگر تکنولوژی نباشد به این معناس که هوش هم وجود ندارد.

دلفین ها و وال ها هوش را به صورت قابل تشخیص نشان نمیدهند و به همین خاطر ما از اینکه بگوییم دقیقا چه هوشی میتواند باشد عاجزیم.

 پاول واتسون

صحبت های پاول واتسون در رابطه با هوش

پاول واتسون می گوید : تکامل پروژه ی هوش ما را شکل میدهد. انسان ها به عنوان ابزار سازان تکامل یافته غرق در خطر حملات گروهی هستند. به همین دلیل برای ما سخت است که هوش موجودات هوشمندی که تاریخ تکامل آنها پر از مواد غذایی و فقدان خطرات خارجی است درک کنیم.

یک اصل مهم این است که این امر فقط مخصوص حیوانات یا انسان های بومی نیست.مشکل ما این است که نمیدانیم چه حدی برای تعریف هایمان از هوش در نظر بگیریم.آیا واقعا آماده ی تغییرآن هستیم؟

این چیزیست که پاول توضیح میدهد:

همچنین میتوان هوش را به وسیله ی توانایی عشق در محدوده ی قوانین زیست محیطی در هماهنگی با محیط زیست خود و درک محدودیت هایی که بر اساس هر نیاز به اکوسیستم قرار دهده میشود سنجیده شود

آیا گونه ای وجود دارد که به صورت مسالمت آمیز با احترام به حقوق گونه های دیگر که پایین تر از خودش هستند رفتار کند؟

یا آیا گونه ای هست که گونه های متفاوت را نابود کند و در حال جنگ با دیگر گونه ها باشد؟

در مورد گونه ای که محیط زیست و تنوع را برای شرایط زندگی خود از بین میبرد چه میتوان گفت؟گونه ای که آب و غذای خود را آلوده میکند چگونه قضاوت میشود و از طرف دیگر گونه ای که هم زیستی دارد و هماهنگ با مرز های بوم شناسی زندگی میکند چگونه قضاوت میشود؟

واتسون ظرفیت جمجمه و مغز ببین انسان و پستانداران دریایی را مقایسه کرده است او همچنین اطلاعات زیادی را به ما داده است که اگر بخواهیم صحبت هایش را خلاصه ای مفید کنیم شامل موارد زیر میشود :

تنها در دنیای طبیعی کافی نیست مسِله ی مهم دفاع ازآن و حفظ آن است-ادوارد ابی

واتسون تنها یک فیلسوف نیست بلکه انجام دهنده است.او عضو فعال موسسه ی بدون سود و حمایتی مارین است

انجمن حفات-بنابراین شما حتما باید مقاله ی اورا مطالعه کنید

در واقع من فکر میکنم ما تنها باهوش ترین مخلوقات زمین نیستیم.شاید بخواهید به عقب بازگردید و یا خواستار نجات محیط زیستمان باشید.علم فوق العاده است گرچه باید تمام جنبه های زندگی را جشن بگیریم.

باهوش ترین حیوان و جاندار روی کره زمین انسان است؟

باهوش تر از انسان در بین جانداران هم داریم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف