نمناک تکنولوژیگوناگون زندگی انسان روی مریخ تا 100 سال دیگر
مریخ ، سکونت دادن انسان در مریخ
رئیس شرکت اسپیس اکس، به تازگی اعلام کرده است این شرکت قصد دارد نخستین موشک حامل انسان را در سال ٢٠٢4 میلادی به مقصد مریخ ارسال کند تا انسان بتواند در سال ٢٠٢5، در این سیاره اقامت کند.
تاریخ انتشار : 12 مهر 1395
بازدید : 1,823 نفر

یک میلیون انسان تا 100 سال آینده ساکن مریخ می شوند!

ایلان ماسک مالک شرکت اسپیس ایکس دیدگاه خود را درباره سکونت دادن انسان در مریخ برای افرادی که توان مالی پرداخت 200 هزار دلاری بلیط سفر را داشته باشند، تشریح کرد.

ماسک بنیانگذار شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس، در کنگره بین المللی نجومی در مکزیک اعلام کرد برنامه او برای سکونت دادن انسان در مریخ از سیستم حمل و نقل تجدید پذیری بهره خواهد برد که در هر سفر 80 روزه اش به سوی مریخ 100 مسافر را به همراه خواهد برد. طول این سفرها به تدریج به 30 روز کاهش پیدا خواهد کرد.

این سیستم حمل و نقل شامل فضاپیماهایی قابل استفاده مجدد است که در مدار زمین از اکسیژن و متان سوخت گیری خواهند کرد و پس از فرود در مریخ نیز امکان سوختگیری مجدد وجود دارد. ماسک می گوید برای اینکه بتواند در این برنامه هزینه سفر را به 200 هزار دلار برساند باید از سیستم حمل و نقل قابل استفاده مجدد بهره ببرد. هدف وی سکونت دادن جامعه ای یک میلیون نفری روی مریخ است که بتوانند به تدریج به خوداتکایی برسند، هدفی که از نظر ماسک تا 100 سال دیگر محقق خواهد شد.

ماسک می گوید برای اینکه بتواند مریخ را به مقصدی قابل دسترس تبدیل کند قصد دارد یک میلیون انسان را به این سیاره انتقال دهد. براساس زمانبندی برنامه اسپیس ایکس، اولین پرواز به مریخ در سال 2022 رخ خواهد داد از این رو ماسک معتقد است سکونت پذیری یک میلیون انسان در مریخ هدفی است که می توان در طول زندگی به آن دست یافت و هرکسی می تواند در صورت توانایی تامین هزینه، به مریخ سفر کند. ماسک نام اولین فضاپیمایی که راهی مریخ خواهد شد را قلب طلا نامگذاری خواهد کرد، نامی برگرفته از کتاب “دستورالعمل مسافرت مجانی به کهکشان”، نوشته داگلاس آدام. محل پرتاب این فضاپیما پایگاه فضایی کندی خواهد بود، درست از همان سکویی که ماموریت آپولو به سوی ماه آغاز شد.

نمونه آزمایشی این فضاپیما طی چهار سال آینده پروازهایی آزمایشی به سوی فضا انجام خواهد داد اما تمامی این پروازها زیر ارتفاع مداری خواهند بود. ماسک به تازگی از انجام موفقیت آمیز اولین آزمایش موتور راکت رپتور شرکت اسپیس ایکس خبر داد، موتوری که قرار است انرژی مورد نیاز فضاپیما و بوستری که فضاپیما را در مدار قرار می دهد را تامین کند.

مریخ

زندگی در مریخ

ترکیب این بوستر و فضاپیما سیستم حمل و نقل بین المللی یا ITS نام دارد که در کنار هم ارتفاعی برابر 122 متر دارند، یعنی بزرگتر از راکت V پروژه آپولو. بوستر به 42 موتور رپتور مجهز خواهد بود که در حلقه هایی متمرکز قرار گرفته اند:حلقه بیرونی حاوی 24 متور، حلقه میانی حاوی 14 موتور و حلقه مرکزی حاوی هفت موتور خواهد بود. فضاپیما نیز به 9 موتور مجهز خواهد بود و می تواند باری به وزن 450 تن را به مریخ حمل کند.

ماسک می گوید مسافران این فضاپیما در این سفر 80 روزه خود را با تماشای فیلم ها، آموزش و بازی های بی وزنی سرگرم خواهند کرد. فضاپیما هر دو سال یکبار، زمانی که فاصله مریخ و زمین به کمترین حد خود خواهد رسید، به مریخ سفر خواهد کرد. این فاصله در سال 2018 به 57٫6 میلیون کیلومتر خواهد رسید. دورترین فاصله ممکن این دو سیاره از هم 400 میلیون کیلومتر است.

زمانی که فضاپیما به مریخ می رسد، به تدریج کاهش ارتفاع یافته و از اتمسفر عبور می کند. پس از آن موتورهای روشن می شوند تا سرعت آن کاسته شود و فضاپیما بتواند به صورت عمودی روی پایه هایش فرود بیاید. ماسک آینده ای را متصور می شود که هزار نمونه از این فضاپیماها در مدار قرار می گیرند. هزینه این سفر به تدریج به 100 تا 140 هزار دلار کاهش پیدا خواهد کرد اما سفر بازگشت به زمین برای مسافران رایگان خواهد بود.

زندگی انسان روی مریخ تا 100 سال دیگر

زندگی انسان روی مریخ تا 100 سال دیگر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از بیتوته -/ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف