نمناک سرگرمیآیا میدانید آیا میدانید چند نفر تا الآن روز کره زمین زندگی کردند؟
زمین ، زندگی روی کره زمین
آیا میدانید تعداد انسان های روی کره زمین تا به حال چه تعداد انسان تا به حال روی کره زمین زندگی کرده اند؟اگر هیچ انسانی از ابتدای پیدایش این گونه، نمی مرد، حالا روی کره زمین چند نفر انسان وجود داشت؟
تاریخ انتشار : 2 تیر 1396

تعداد انسان های روی کره زمین تا به حال

امسال جمعیت کره زمین، از هفت میلیارد تجاوز می کند. سازمان ملل پیش بینی می کند که سال 2100 جمعیت دنیا به 10٫1 میلیارد نفر برسد.

زمین

دویست هزار سال قبل، گونه انسان در خاک آفریقا ظاهر شد، اما 190 هزار سال طول کشید تا جمعیت انسان ها به چهار میلیون نفر برسد. بله! تا همین ده هزار سال قبل کل جمعیت دنیا به اندازه آدم هایی بود که هر روز صبح با متروی شهر نیویورک جابجا می شوند!

اما با آغاز قرن نوزدهم و روند صنعتی شدن، جمعیت انسان ها به ناگهان افزایش یافت و به یک میلیارد نفر رسید. این افزایش جمعیت تنها به خاطر افزایش تولدها نبود، بلکه افزایش طول عمر آدم ها هم عامل مهمی بود. در دهه های اخیر هم با اینکه میزان تولد کاهش یافته است، اما به خاطر پیشرفت دانش پزشکی، طول عمر انسان ها بسیار بیشتر شده است و بنابراین بر جمعیت دنیا افزوده می شود.

به سؤال اصلی برگردیم.

برای تخمین عدد کل انسان هایی که روی این کره خاکی به دنیا آمده اند ما باید دو چیز را بدانیم:

1- طول عمر متوسط انسان ها در طول تاریخ

2- جمعیت دنیا در بازه های زمانی مختلف

تا قبل از قرن اخیر، امید به زندگی بین 20 تا 35 سال بود، اما در قرن اخیر امید به زندگی به طور متوسط 67 سال است که البته بر حسب ناحیه و کشور مقداری متفاوت است، مثلا در موناکو، امید به زندگی 89 سال است، در حالی که در آنگولا تنها 39 سال است.

زمین

حالا این اطلاعات را در فرمول زیر می گذاریم:

زمین

عدد 57 میلیارد به دست می آید. با توجه به جمعیت کنونی دنیا، جهان در حال حاضر پذیرای 12 درصد کل انسان هایی است که تا به حال روی آن به دنیا آمده اند.

زمین

آیا میدانید چند نفر تا الآن روز کره زمین زندگی کردند؟

آیا میدانید چند نفر تا الآن روز کره زمین زندگی کردند؟
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از میزان - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف