نمناک سرگرمیگوناگون جدیدترین جزئیات از چگونگی انقراض دایناسورها
انقراض دایناسورها ، دایناسور
جدیدترین جزئیات از چگونگی و نحوه انقراض دایناسورها به تحقیقات اخیری که دانشمندان انجام داده اند برمی گردد در ادامه این گزارش جالب را از دست ندهید.

جزئیات جدید از نحوه انقراض دایناسور ها

انقراض برخی موجودات از قبیل دایناسورها ممکن است برحسب میزان تحقیقاتی که دانشمندان انجام می دهند اثبات شوند به همین منظور در اتفاقی جدید جزئیاتی تازه از انقراض دایناسورها بنابه یافته های دانشمندان به گوش رسیده است که در ادامه می خوانید.

تحقیقات اخیر دانشمندان جزئیات بیشتری از نحوه انقراض دایناسورها و پستانداران ماقبل تاریخ ارائه کرده است.

انقراض دایناسورها

شهاب آسمانی ماقبل تاریخ تمامی پستانداران و همچنین دایناسورها را نابود کرده است. پژوهش های محققان نشان می دهد که انقراض دایناسورها بسیار سخت تر از آن چیزی بوده که تا به حال تصور می کردیم.تحقیقات این دانشمندان نشان می دهد تقریبا هر گونه از پستانداران روی زمین توسط یک شهاب سنگ ماقبل تاریخی از روی زمین محو شده اند. در این پژوهش آمده است که حدود 93 درصد از انواع گونه های مختلف پستانداران که در دوره کرتاسه میزیسته اند بیش از 66 میلیون سال قبل منقرض شده اند.

بررسی سوابق فسیلی توسط دانشمندان دانشگاه «باث» انگلیس مشخص کرد که تاثیر برخورد این شهاب سنگ بسیار شدیدتر از آنچه قبلا تصور شده بوده است.با توجه به عدم وجود مواد غذایی ناشی از تخریب گسترده پوشش گیاهی و حیوانات، تصور محققان این است که بزرگترین حیوان زنده در طول دوره پس از برخورد به اندازه یک گربه بوده است. با این حال، تحلیل این دانشمندان نشان می دهد که گونه هایی همچون مارمولک ها، لاک پشت ها و تمساح ها بسیار سخت تر از پستانداران از این برخورد تحت تاثیر قرار گرفته اند.محققان در این تحقیقات تمام گونه های پستاندار شناخته شده در شمال آمریکا را از پایان دوره کرتاسه تجزیه و تحلیل کرده و به این نتیجه رسیدند.

جدیدترین جزئیات از چگونگی انقراض دایناسورها

جدیدترین جزئیات از چگونگی انقراض دایناسورها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از فردا نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف