آی بی ام

انقلاب آی بی ام و خداحافظی با رم و فلش !

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395کد مطلب : 31015زمان مطالعه : 2 دقیقه
خداحافظی با رم و فلش با انقلاب آی بی ام در ذخیره سازی اطلاعات روی گوشی های هوشمند .

حافظه پی سی ام شرکت آی بی ام برای خداحافظی با حافظه فلش

ذخیره سازی دیتا از طریق Ram یا فلش روی گوشی های هوشمند می تواند تحت تأثیر فناوری آی بی ام متحول شده و PCM جایگزین آن شود. اگر سیستم عامل موبایل روی پی سی ام ذخیره شود، همه چیز در کسری از ثانیه بالا می آید.

 خداحافظی با رم و فلش
 پی سی ام یا همان Phase-Change Memory به دلیل گران بودن تاکنون در گوشی های هوشمند بکار گرفته نشده، اما محققان آی بی ام می گویند با ایجاد روش نوین و بکار گیری جریان الکتریکی برای نوشتن و خواندن دیتا از روی شیشه آمورف (شیشه های غیر فرم یافته و بدون نظم بلند دامنه) توانسته اند دست به تولید ارزان قیمت آن بزنند.

بیش از 15 سال است که از فناوری پی سی ام در ساخت دیسک های نوری و سایر محصولات استفاده می شود و آی بی ام توضیح زیادی درباره نحوه کاهش هزینه برای تولید انبوه نداده و فقط از یک روش صرفه جویی برای حفظ 3 بیت دیتا به ازای هر سلول، حتی در دمای بالای محیطی صحبت کرده است.

محققان آی بی ام که در کارگاه بین المللی IEEE در پاریس درباره حافظه / Memory صحبت می کردند ادعا کردند که روش ابداعی آنها ارزان تر از فلش مموری و حتی DRAM در می آید و به زودی آنها را از گردونه رقابت خارج می کند.

برخلاف RAM/ Random access memory در پی سی ام دیتا حتی در صورت خاموش شدن از دست نمی رود و به گفته کارشناسان ترکیب پی سی ام و فلش می تواند محصولی جدید با کش بالا تولید کرده و باعث شود تا گوشی موبایل در کسری از ثانیه بوت شود چراکه سیستم عامل یک گوشی هوشمند می تواند در داخل پی سی ام ذخیره شود و به همین خاطر بدون تأخیر و در سریع ترین زمان ممکن لود شده و بالا بیاید.

در حال حاضر نمی توان گفت آینده در دستان پی سی ام خواهد بود یا نه؟ اما قطعاً می توان حدس زد که روش ذخیره سازی دیتا و به خصوص سیستم عامل روی گوشی می تواند متحول شود و گوشی های سریع تری راهی بازار شود.

انقلاب آی بی ام و خداحافظی با رم و فلش !

 

انقلاب آی بی ام و خداحافظی با رم و فلش !

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از خبر آنلاین / م.ف
برچسب : فلش مموری
وبگردی