نمناک ورزشفوتبال انقلاب در داوری فوتبال با استفاده از فناوری
داوری فوتبال ، فوتبال
با تغییر ریاست فیفا بعد از مدت ها استفاده از فناوری در چهار بخش مختلف در فوتبال تصویب شد و نوید انقلاب در داوری فوتبال را می دهد.
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1394

انقلاب در داوری فوتبال

بعد از مدت ها استفاده از فناوری در چهار بخش مختلف در فوتبال تصویب شد و قرار است دو سال به صورت آزمایشی تا سال 2018-2017 استفاده شود و بعد از آن به صورت عمومی مورد استفاده قرار گیرد. 

به نقل از رویترز، استفاده از فناوری در فوتبال از مدت ها پیش بر سر زبان بوده که همواره با مخالفت میشل پلاتینی رییس وقت یوفا همراه بود. بعد از محرومیت پلاتینی بهترین فرصت برای استفاده از فناوری در فوتبال مهیا شد.

 طی این پروسه برد جهانی اتحادیه فوتبال و قانون گذاران تصمیم گرفتند تا در چهار زمینه گل شدن یا نشدن، کارت های قرمز، پنالتی ها و مشخص کردن اشتباهات داوری فناوری به کمک داوران بیاید.

 این فناوری قرار است به مدت دو سال در سطوح مختلف به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد و از دو سال آینده به صورت کلی در سراسر فوتبال جهان مورد استفاده قرار گیرد. 

فوتبال

جیانی اینفانتینو ریاست جدید فیفا

 جیانی اینفانتینو رییس جدید فیفا درباره این موضوع گفت:تصمیمی تاریخی برای فوتبال گرفتیم. نشان دادیم که به جامعه جهانی گوش می دهیم. باید هوشیار باشیم و نشان دهیم که عصر جدیدی در فیفا آغاز شده است. 

انقلاب در داوری فوتبال با استفاده از فناوری

انقلاب در داوری فوتبال با استفاده از فناوری
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف