نمناک سرگرمیگوناگون نام الله روی انگشتر هزار ساله در سوئد + تصاویر
انگشتر ، انگشتر قدیمی
طی حفاری های انجام شده توسط باستان شناسان در سوئد انگشتری از مزار یک زن کشف شد که حک شدن نام جلاله الله بر روی این انگشتر از حضور پررنگ خدا در میان جهان اسلام و شبه جزیره اسکاندیناوی در آن زمان روایت میکند.

یا نگاهی به پیشینۀ تاریخ متوجه میشویم که کشورهای اسلامی توانسته بودند با بیشتر کشورها رابطه برقرار کنند تا هم اسلام را گسترش دهند هم مبادلاتی با سایر کشورها انجام دهند که پیدا شدن این انگشتر هزار ساله دال بر اثبات این حقیقت می باشد.

در اواخر سده 1811 میلادی، یک مرکز تجاری با نام «بریکا» که متعلق به وایکینگ ها بود، طی حفاری های باستان شناسی موفق به اکتشاف این انگشتر شد. احتمالاً این انگشتر که مزین به کلمه جلاله «الله» است، از طریق تجارت به این منطقه رسیده است.

انگشتر قدیمی

از منظر باستان شناسان نگین این انگشتر مزین به نام مبارک «الله» یا «بالله» یا «الا الله» به خط کوفی، نشان دهنده آن است که روابط نزدیکی بین شبه جزیره اسکاندیناوی و جهان اسلام وجود داشته است. قدمت این انگشتر را 1211 سال برآورد کرده اند.

انگشتر عتیقه

گفتنی است، اولین روابط تجاری بین شبه جزیره اسکاندیناوی و منطقه خاورمیانه به 3411 سال پیش باز می گردد.

نام الله روی انگشتر هزار ساله در سوئد + تصاویر

نام الله روی انگشتر هزار ساله در سوئد + تصاویر
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 53
برگرفته از پارسینه - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 51 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف